Aracım Karavanı Çeker Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akbabus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,266

akbabus

Yeni Üye
Merhaba 2020 model Fiat Egea 1.4 benzinli aracım var. 600kg ağırlığındaki frenli bir karavanı çeker mi? Rampalarda vs bir sıkıntı yaşar mıyım acaba? Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Etiketler

Selamlar,

Ben de aranıza yeni katılanlardanım :smiley: Düşündüğümüz çekme karavan 1400 kg ağırlığında (std. maksimum yükleme limiti 1700 kg, | Toplam uzunluk: 775cm | Toplam Vücut Uzunluğu: 660cm).
Şimdi aslında elimde 1.5 twin turbo otomatik mini clubman var, ama benzinli ve 220 nm tork. olduğu için farklı bir araç düşünüyoruz.

Ölçü ve ağırlığını belirttiğim çekme karavan için hangi silindir hacminde motor ve tork değerleri benim için yeterli olur? Örneğin bir Duster ile çözsem çok güzel olurdu :smiley: 4x4 mü gerekir?

Teşekkürler

Selamlar,

Ben de aranıza yeni katılanlardanım :smiley: Düşündüğümüz çekme karavan 1400 kg ağırlığında (std. maksimum yükleme limiti 1700 kg, | Toplam uzunluk: 775cm | Toplam Vücut Uzunluğu: 660cm).
Şimdi aslında elimde 1.5 twin turbo otomatik mini clubman var, ama benzinli ve 220 nm tork. olduğu için farklı bir araç düşünüyoruz.

Ölçü ve ağırlığını belirttiğim çekme karavan için hangi silindir hacminde motor ve tork değerleri benim için yeterli olur? Örneğin bir Duster ile çözsem çok güzel olurdu :smiley: 4x4 mü gerekir?

Teşekkürler
Duster küçük kalır, Ford Ranger veya minimum 2.0 Turbodizel tercih edin bence.

Duster küçük kalır, Ford Ranger veya minimum 2.0 Turbodizel tercih edin bence.
Hmm. Teşekkürler.
Peki 1.6 motorlar kaç kg a kadar çekebilir? Tork değerleri ile de önerebilirsiniz.
Bir de aracın ağırlığı da önemlidir diye düşünüyorum, ford ranger çok güzel ancak benim öceliğim günlük kullanım için biraz daha ekonomik, rahat bir araç ayarlayabilir miyim ona çalışıyorum biraz da..

Hmm. Teşekkürler.
Peki 1.6 motorlar kaç kg a kadar çekebilir? Tork değerleri ile de önerebilirsiniz.
Bir de aracın ağırlığı da önemlidir diye düşünüyorum, ford ranger çok güzel ancak benim öceliğim günlük kullanım için biraz daha ekonomik, rahat bir araç ayarlayabilir miyim ona çalışıyorum biraz da..
Hem deneyim hem de duyumlarıma göre 1.6 Turbodizel araçla 900-1000KG çekilmesi daha uygundur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri