Arazi Şanzımanının Vites Konumları Hakkında Destek

sanber

Yeni Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Selamlar herkese.Suzuki kullanıcısı olarak yeniyim :smiley: Acemisiyim..

Bir ay önce 2000 model 1,6 jlx vitara manuel vites 5 kapı aldım.Araca ve offroad a yabancı olduğum için teknik konuları forumdan okuyarak öğrenmeye çalışıyorum.

Sizlerden öğrenmek istediğim;arazi vitesinde sırayla 2H-4H-N-4L konumları var.4H konumunda sanki boştaymış gibi vitesin serbest olması normal midir?Gene N konumunda sanki vitese takılıymış gibi olması normal midir?

4H konumda vites boştaymış gibi sallanır durumdayken araç ile ilerlediğimde bir vınlama sesi geliyor.Hızlanıp yavaşladıkça ses artıyor veya azalıyor.4L konumuda ilerlerken bu ses yok.

Ayrıca öğrenmek istediğim diğer konu 4L konumunda geri gittiğimde tekerler bir tur dönmeden ön hubdan tık sesi geliyor..ileri gittiğimde de tekerler bir tur dönmeden ön hubdan tık sesi geliyor.Normalmidir?Forumda okuduğum konularda arazi konumundan çıkmak için önce 2H ye alıp bir kaç metre geri gidildiğinde ön hublardan tık sesi gelmesi gerektiğini öğrendim.Şimdi benim araçta bu tık sesi 4L konumunda da her ileri ve geri gittiğim ilk metrelerde geliyor!

Tavsiye ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.Daha iyi ifade edebilmek için video yükledim.
Video: https://youtu.be/T3ZPsPqUzKw
 


Forum istatistikleri

Konular
100,181
Mesajlar
1,479,534
Kullanıcılar
168,089
Son üye
Karaeski

SON KONULAR

Üst