Arsamıza Engin Başoğlu'dan 2 Başoğlu Çekme Karavan Geliyor :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tugrul_Caravan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,138
akmühendis in yazısından sonra reklam yapıyormuş imajı olmasın diye konuya son bir yorum bırakmak istedim...
yaklaşık 2 senedir geniş alana yayılı bir butik otel projemiz var, ama tanıdık olmadan turizm de izin almak pek mümkün değil, bu sebepten çeşitli alternatifler ararken seçeneklerden biri de bu vagoonhouse olarak karşıma çıktı.

demem o ki o firmanın ürettiği ya da "üretmediği" ürünleri değil FİKRİNİ baz alın diye paylaştım.

ve hala da stabil bir proje için karavanın mantıksız olduğunu düşünüyorum.

size şimdiden kolay gelsin..

Merhaba arkadaşlar,

Maalesef Engin Başoğlu bize maliyetlerini danışmadan kendine göre revize işlemleri yapmış ( 8000 TL mobilya - 5000 TL sineklik Vs). Toplamda 16.660 TL ek masraf çıktı dedi. Biz de bunu ödeyemeyiz deyince sorun yok kaporanızı iade ederim dedi. Sonra bizde Engin Başoğlu nun şahsi hesabına EFT yaptığımız 15.000 TL kaporamızın iadesini isteyince vazgeçtim ödemeyeceğim diyor. Bizde haliyle çok zor duruma düştük. Annem o kadar üzüldü ki artık Engin Başoğlu ile çalışmam diyor. Gerçekten şimdilik karavan hayallerimize büyük darbe vurdu Engin Başoğlu. Madem bu masraflar bu kadar aşırı yüksek tutacaktı bunu bize onaylatması gerekirdi. Detaylıca yazıp, yazılı onay aldığı değişiklikleri ve masrafları yapması gerekirdi, öyle değil mi? Sevgiler, Tuğrul Çavuşoğlu

Hayde bizde karavanlarınızın fotoğraflarını bekliyorduk , sizin adıınıza çok üzüldüm. Umarım en kısa zaman bu tatsız olayı çözer ve hayalinizdeki karavanlara kavuşursunuz.

Çok geçmiş olsın nöyle şeyler duymak hem insanı üzüyor hemde güvensizlik problemi yaratıyor. Memlekette işini hakkıyla ve şerefiyle yapan insan sayısı her geçen gün azalıyor mağlesef!!

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konunun ilk sayfasını okudugumda , "yahu ulkemizde işini doğru düzgün karavan şirketleri de varmış" diye düşündüm , sonrasında klasik çakal sanayi esnafı olduğu ortaya çıkınca , hakki ve parası gasp edilen arkadaş ve annesi için üzüldüm , geçmiş olsun.
Dünde sayın Sedat Açıl @YOL yine bir karavan firmasi tarafından parasının nasıl gasp edilip birde üstüne tehdit aldığını yazmistı . Benzeri konular forumda oldukça fazla , bende son iki yıldır offroad cu ( adi offroad maksat tokat ) sanayi esnaflarından ( dürüst sanayi esnafını tenzi ederim ) hatırı sayılır kazıklar yedim ve en sonunda 4x4 araclarimi satıp offroad kulup ve ortamlarindan çıktım .
Ülkemizde maalesef 4x4 offroad kamp karavana merakliysaniz sanayide size parasını boşa harcamak isteyen enayi gözüyle bakılıyor , ve hatta araclariniza karavanlariniza bizzat sizin ustalarınız göz koyup elinizden ucuza almak için her türlü kumpasi kurup amaçlarına ulaşabiliyorlardı. Bunu FB sayfamda dile getirdigim için benim evimide basmaya kalktılar , sonrasında öyle niyetleri olmadığını uğradıklarını söyleseler de benim için inandırıcı olmadı.
Bu arkadaş gibi , Sayın Sedat Açıl gibi başımıza gelen bu tip olayları forumda ve sosyal medyada paylasirsak en azından başkalarına zarar vermelerini engelleriz.
En çok merak ettiğim konu ise bunu yapanlar insanlardan gasp ettikleri bu paraları nasıl evlerine götürüp çoluğuna çocuğuna yedirebiliyor ?
Yakınları çocukları forumlarda sosyal medyada yazılanları okuduğunda hic utanmiyorlarmi ?
Dürüst onurlu sanayi esnaflarının hala var olduğunu inanıyorum .
Selamlar , saygılar

Tuğrul Bey merhaba.

Kaporanızı aldınız mı?
Almadı iseniz, öne sürülen bahane nedir?
Ben hala Engin Bey'in iş ve ticaret olarak dürüst olduğuna inanamak istiyen biriyim.

Bir de olayı sadece sizden ve sizin bakışınızla dinledik.
Olayın gerçek mecraı nedir?

Paranızı aldığınız ümidi ile,
cevabınızı merakla bekliyorum.

Hoşça kalın.

aaa cok geçmiş olsun iş yaparken kesin bir net bir sözleşme yapılmalı fazla güven yanlış olur ticaret iiş yapıyorsunuz sonuçta ben sizin yerinizde olsam okadar kapora vermezdim versemde catır catır alırdım sonuçta yanlışı engin bey dediginiz dolandırıcı yapmış ?

Bir de şu Başoğlu kardeşlere dürüst dememezler mi,yıllarca ne yamyamlıklarını duyduk,onlar için hikayeler bile yazıldı
Bknz: Kuddusi Kurbanzade ve çekme karavanı

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir de şu Başoğlu kardeşlere dürüst dememezler mi,yıllarca ne yamyamlıklarını duyduk,onlar için hikayeler bile yazıldı
Bknz: Kuddusi Kurbanzade ve çekme karavanı

ben sizin yerinizde olsam okadar kapora vermezdim versemde catır catır alırdım sonuçta yanlışı engin bey dediginiz dolandırıcı yapmış ?

Bilip bilmeden, konunun muhataplarını dinlemeden, tek taraflı beyanlara inanmak doğru değil.

Engin Bey yaptıkları ile ülkemize döviz kazandıran,
dünyanın bir çok ülkesine malını satan YÜZ AKI SANAYİCİLERİMİZDEN birisidir!
Soyadınındaki benzerliği/kardeşliği suça bulaştırmak uygun bir tutum değil.

Yukarıda linkte bahsedilen Şahıs Engin Bey değil, iyi okuyup iyi anlamak lazım.
Bunlar aynı babanın yıllar önce işlerini ve markalarını ayırmış, üç oğludur.
Bunlar içinde, Engin Bey in iş kalitesi ve iş ahlakı ile apayrı bir yeri var.
Ben yıllar önce 4.25 Başoğlu VeGa dolayısı ile telefon ile tanıştığım ve efendiliğini,
müşteri sevgisini ve iş saygısını beğendiğim üreticilerimiz içinde bir insandır.
Daha yüzyüze görüşüp, bir çay içmişliğimiz yok.

Ama BAŞOĞLU markasının kalitesi ve sohbetindeki tutum, benim kanaatim için yeterlidir.

Tuğrul Bey in karavan konusundaki anlatımları için de, " Tek
taraflı anlatım, bakalım muhatap ne diyor" demiştim.

Konunun bir de karşı tarafın görüşü ile nasıl olduğunu anlamak için Engin Bey i arayıp,
konu hakkında bir bilgi vermesini rica ettim.
İlk anda konuya bulaşmak istemedi, ardından ricam üzerine
olayın akışını kendi açısından değerlendirdi.

Muhataplardan birini hiç tanımam, sanal bir kişilik,
diğeri de kendini malıyla tavrıyla kendini ortaya koymuş bir insan:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Engin Bey in konu hakkındaki açıklaması şöyle :

"Sevgili Akın Bey,
İlginize ve dostluğunuza teşekkür ederim.
Bahsi geçen arkadaşımız tarafımızı aradı, belli ki titiz bir insan. Konuyu açtı ve büyük karavan üretmediğimizi kendi kullandığım 750 ×260 ebatlarında özel bir karavan olduğunu gelip görmesini tavsiye ettik ve arkadaşımızla randevulaştık. Kendileri annesi ile ziyarete geldiler.

Karavan bahçemizde kendi kullanımımıza hazır halde duruyordu,
annesi görmüş geçirmiş bir insan hala kendisine saygı duyulan ve onun rahat kullanımı için karavanımdaki duş kabinini feda ettim düz noktaya getirdim ve ıslak hacmi rahat kullansın diye hatta o bölümden bir bedel dahi hesaba katmadım.

Sevgili dostum,
Bahsi geçen arkadaşın hayatında ne ürettiğini ve ne yaptığını merak ederim.
Bu şahısla bir noktaya anne yanındayken konuştuk.
Oturma grubu olan yere mutfak bölümü buzdolabı ev tipi büyük boy,
yeni evye 4’lü ocak, wc özel tarif etmiştir.
Büyük balıkçıların kullandığı tip musluk içinden sipral çıkan sistem, herseyin iyisini avantadan isteyen bir tipti. Bu mutfak bölümü mobilya
-Tüm mobilya ve özel ışıklandırmalı tavan bölümü, hepsi değişti.
- Bütün döşeme ve perdeler değişti ve hatta ışıklandırmalı tavan bölümü özel bu kumaşlarla kaplandı.
-Elektrik sistemi güneş enerji paneline göre en az tavandan 20 kablo ile tesisat birleşti ve ne uğraş.
-Bütün camlara sineklik 3 adet cam var. 150×70 ve güneşlik ve mutfak cam 30×80
-Kapıda sineklik
Bu yazdıklarıma 14.000 TL olarak konuştuk,
10.000 TL ye indik uğraşmayayım diye bende olmaz dedim hadise bu.
Yapılanlara bedel ödemek istemedi siz ne yaparsınız,
bu adamdan çalışanların hepsi bıktı hatta sizi konuşturabilirim.
Olay budur ilgili arkadaşlara sunarım.

Engin Başoğlu olarak 40 senedir namusumla çalışan,
bu ülkeye bir şeyler kazandırmaya çalışan bir insanım.

Lütfen tek taraflı dinlemeyin bu şahsın iyi bir mirasyedi olduğunu düşünüyorum.
Hiç katma değeri olduğunu da sanmıyorum.

Akın Bey,
Saygılar sunuyorum.

Firma olarak 36. Ülkeye bütün kıtalara şahsıma ait 9 modelden oluşan,
tamamen tür tasarımı ve %95 yerli bir ürünü dünya piyasasına sunmanın gururunu yaşıyorum.

Ama bu şahsın parasını karavan satılmadan vermeyeceğim, çünkü çok üzdü beni."

Yorumlarımızı iki tarafı dinleyip yapmak daha doğru olur.

Klasik aynı olay
Bir kişi mağdurum diye çıkıyor
Karavan firmasının sahibi asıl mağdur benim diye söylüyor
Öyle ki müşteriye bir sahtekar demediği kalmış
Sayın Akmühendis hayatınızda bir kez telefonla konuştuğunuz kişiye kefil olmayın bence,sonra yanılırsanız üzülürsünüz
Yok ben insan sarrafıyım,bir insanla bir kere telefonla konuşunca ne olduğunu anlarım demeyin,kimse itibar etmez
Çünkü zamanında çekme karavan yaptırırken bir marangoz arkadaş için ne övgüler düzmüştünüz bu sitede,
Onunla telefonla konuşmayı bırak ,kaç kez buluşmuştunuz
Sonra yanılmışım,yaramazmış dediniz
O arkadaş şimdi may karavan firmasının sahibi
Yerden yere vurmaya da devam ediyorsunuz

Çünkü zamanında çekme karavan yaptırırken bir marangoz arkadaş için ne övgüler düzmüştünüz bu sitede,
Onunla telefonla konuşmayı bırak ,kaç kez buluşmuştunuz
Sonra yanılmışım,yaramazmış dediniz
O arkadaş şimdi may karavan firmasının sahibi
Yerden yere vurmaya da devam ediyorsunuz
------------------------------------------------------------------

Bu yargılar doğru değil,
biraz eziklik hırçınlığı ile yazılmış.
Marangozun,marangoz işçiliğini övmüşüm, bunda ne var?
Eğriye eğri, doğruya doğru.
Tenkidimiz, sizin gibi karavan imalatı konusunda az bilgili iyi niyetli insanlarda,
algı bulanıklığı yaratarak, 01 belgesi verebiliyormuş havası yaratması, konusunda.

Siz de , uzun süre " 01 Belgesi var " iddiasında idiniz, olmadığı belli oldu.
Ben aldatmayı ve aldatılmayı hiç sevmem,
bir de ticarette içten pazarlıklı olmayı!

Siz mesleğiniz icabı, insanları benden iyi tanıma özelliğine sahipsiniz zannederim.
Bu işler kızgınlıkla boş iddialarda ısrara gelmez.

------------------------------------------------------------------

Bu yargılar doğru değil,
biraz eziklik hırçınlığı ile yazılmış.
Marangozun,marangoz işçiliğini övmüşüm, bunda ne var?
Eğriye eğri, doğruya doğru.
Tenkidimiz, sizin gibi karavan imalatı konusunda az bilgili iyi niyetli insanlarda,
algı bulanıklığı yaratarak, 01 belgesi verebiliyormuş havası yaratması, konusunda.

Siz de , uzun süre " 01 Belgesi var " iddiasında idiniz, olmadığı belli oldu.
Ben aldatmayı ve aldatılmayı hiç sevmem,
bir de ticarette içten pazarlıklı olmayı!

Siz mesleğiniz icabı, insanları benden iyi tanıma özelliğine sahipsiniz zannederim.
Bu işler kızgınlıkla boş iddialarda ısrara gelmez.
O1 belgesi veriyor dedim
Evet veriyor,başka firma üzerinden veriyor
Bırakın kendinizi övmeyi
Ezik insanlar kendini över
Kendine güvenen insanı başkaları över
Seni başka öven varmı?
Yok..
Gelelim konumuza
Şikayetçi ne diyor?
Bana fiyat konusunda bir bilgi verilmedi,onayım alınmadı diyor
Firma sahibi buna ne cevap veriyor
Senin aracılığınla laf kalabalığı
Onayı alınmamış
Kendisinde olan bir mal için aldığı kaporayu ödemiyor

Ayrıca daha önce 3 çekme ,2 tane de motokaravanı olan birisine
Yani bana bilgisiz demen komik olmuş :smiley:

Bu kadar karavan satıp konuşlanları kağıda döküp imza almamak tuhaf. Laf uçar yazı kalır demişler. Keşke kağıda dökülüp ödeme planı çıkartılıp imza atılsaydı, o zaman bunların hiç birinin olacağını zannetmiyorum.
İki tarafında acemiliğine gelmiş durum sonuç olarak o bana bunu dedi bu bana bunu dediye dönmüş olay.
Dilerim yakında çözülür ve bu gibi durumlar yaşanmaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR