DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
 1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Avrupada Mobilkaravanlar İçin 12,000 Park Yeri ve Servis Olanakları

'YURT DIŞI KAMP ALANLARI' forumunda EvliyaCelebi2 tarafından 17 Ekim 2010 tarihinde açılan konu 39552 kişi tarafından okunmuş, 56 cevap yazılmıştır

 1. EvliyaCelebi2

  EvliyaCelebi2 Zirve

  Mesaj:
  1.561
  Alınan Beğeni:
  1.183
  Ynt: Avrupada Mobilkaravanlar İçin 12,000 Park Yeri Ve Servis Olanakları

  Gönderdiğiniz adrese sadece, çalışma sistemi Android olan aletler yükleme yapabiliyorlar !
  Doğrusuda, amaca uygun olarak zaten bu şekil kullanma.
   

 2. janberkaydemir

  janberkaydemir chusha

  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeni:
  49
  Şehir:
  İstanbul
  İyi akşamlar , bu konu için son gönderi 2014Kasım ayında yapılmış,
  2018 başlarında mevcut teknolojik gelişmeler sonucu aynı konuda fark yaratan, mutlaka diyeceğiniz güncel paylaşımları bekliyoruz.
  İyi akşamlar.
   

 3. Akdeniz45

  Akdeniz45 Moderatör

  Mesaj:
  1.734
  Alınan Beğeni:
  1.782
  Şehir:
  Almanya
  Avrupa’da karavanparklar baş döndürücü bir hızla çoğalıyor, eskiler kapanıp yerine yenileri açılıyor. 12.000 karavanpark sayısı sanıyorum ikiye katlandı. Böyle bir durumda güncelleme büyük önem kazanıyor. Benim deneyimlerime göre güncellemesi en iyi olan karavanpark listesi:
  https://www.campercontact.com/de/
  Campercontact listesi Hollanda otomobil kulübüne ait. Hollandallılar Avrupa da paylaşımı çok seven insanlar. Sadece bir-iki aracın kalabileceği park yerleri bile bu listede var. Sorun da burada başlıyor. Karavanpark ararken böyle yerlere dikkat etmemiz lazım. Çünkü böyle bir yere boşuna gidiyor olabiliriz.

  Son yıllardaki gezilerimizde büyük ölçüde Campercontact listesini kullanıyorum. Bu listeyi navigasyona ve tablete yükleyerek (app - 5.99€ senelik ücreti) offline olarak kullanabiliriz. Navigasyonda karavanparkların adresleri ve koordinatları var, tabletteki app ile de karavanpark ile ilgili resimlere bakabilir, ücretlerini öğrenebilir ve diğer karavancıların yazdıkları yorumları okuyabiliriz.

  Campercontact listesinde tüm Avrupa ülkeleri var. Fakat ben ayrıca gezdiğimiz ülkelerin dilindeki karavanpark listelerine de internette önceden bakarım veya kitabını alırım (Fransa). Son Norveç gezimizde ve önümüzdeki yıl için Isveç hazırlığını yaparkende olduğu gibi karavanparkları tanıtan kelimeleri öğrenirim (en fazla 20-30 kelime). Campercontact lsitesi ile gezdiğimiz ülke dillerindeki karavanparkları karşılaştırmakta fayda var.

  Avrupa ülkelerinin hepsi için karavanla gezi rehberleri var. Bu rehberlerde de konaklama adresleri var. Gezdiğimiz bütün ülkelerin bir gezi rehberi hep yanımızdadır. Bu rehberler gezimizi zenginleştiriyor ve kolaylaştırıyor
   
  maschuk bunu beğendi.

 4. janberkaydemir

  janberkaydemir chusha

  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeni:
  49
  Şehir:
  İstanbul
  Campercontacs gerçekten başarılı
   

 5. janberkaydemir

  janberkaydemir chusha

  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeni:
  49
  Şehir:
  İstanbul
  maschuk bunu beğendi.

 6. EvliyaCelebi2

  EvliyaCelebi2 Zirve

  Mesaj:
  1.561
  Alınan Beğeni:
  1.183
  Konuya “Kambersiz” devamınıza gönlüm razı olmadığından, kutsal karavancı kitabımdan, pardon Applet’imden bahsederek, 7 sene evvel açtığım ve kendi açımdan Nirvana’ya erdiğimi sandığım bu konuyu, yine kendim için kapatayım.

  Çıktığımız bu kutsal yolda hedefimizi şaşırmadan, imanla yol almamızın, ancak çeşitli kitap, Applet, pdf dosyasının beraberce kullanımının getirdiği kargaşadan uzak, sadece büyük kapsamlı tek bir applete inancımızın sağlayabileceği huzura bağlı olduğuna inanmaktayım.

  Eyyy karavancılar,
  İnanın,...
  ve yine inanın ki hiçbir misyonerlik kaygısına sahip olmadan ben de sizi Hüseyin’in bahsettiği bu kutsal karavancı inanç dünyasına davet ediyorum.
  https://www.campercontact.com/de/

  Öbür dünyaya avdet ettiğinizde, yani evinize döndüğünüzde, sorulacak olan,
  “Yolda ne yaptın ?,
  aradığını buldun mu ?.
  güvenli bir sığınağın oldu mu ?,
  yoksa yoldan çıktın mı ?”
  gibi sorulara huzur içinde ancak, bu applete olan inacınızla göğüs gerebilirsiniz.
  Yolda karşılaşacağınız birçok sorunun, ihtiyaçlarınızın cevabı ve gerçek sığınağınız burada.

  Tek yol, tek Applet !... Hediyesi 5,99 €


  Not
  Sezon dışı uygun camping konaklamaları, yani özellikle emekli müridler için CampingCard ACSI | Günstig campen in der Nebensaison da onları doğru yoldan şaşırtmaz.


  Başka inançlara da saygımız var ama, bu kargaşadan kurtulup, gerçek huzuru bulmanız, sadece böyle mümkün.

  Yolunuz açık olsun, karavancı kardeşlerim...
  Aydınlık ve güneşli günler üzerinize olsun. (Mayonuzu da unutmayın) :yum:

  ——————————————————————————————————————


  .
   
  Son düzenleme: 8 Ocak 2018

 7. Akdeniz45

  Akdeniz45 Moderatör

  Mesaj:
  1.734
  Alınan Beğeni:
  1.782
  Şehir:
  Almanya

  Navigasyon tercihi galiba biraz da alışkanlık. Ben uzun zamandır tomtom kullanıyorum. Cihaza ihtiyacımı görecek proğlamları yükledim ve ayarınıda ona göre yaptım. Benim navigasyonda, kullandığım karavanpark listeleri, kamping listesi, alışveriş yapmayı tercih ettiğim yerler (Lidl, Aldi gibi), benzin istayonları listesi, atm’ler gibi yerler öyle ayarlanmış durumda, böyle yerlerin yakınından geçerken (istersem) haber verir. Bir de bir çok otobanın olduğu kavşaklarda bana hangi izde olmam gerektiğini vakitlice haber vermesini isterim. Tomtom’un bu özelliklerine alıştığım için kullanmaya devam ediyorum.

  Gezi rehberleri konusuna gelince; bence karavanpark veya kamping klavuzlarını (rehberlerini) anlamak için fazla lisan bilgisine ihtiyaç yok. Gezi rehberlerinde durum farklı. Bunlarda çok önemli ve ince detayları anlamak için lisanı oldukça iyi bilmek lazım diyebilirim. Gezi rehberlerini bildiğimiz dilde Amazon’da arayabiliriz. Ayrıca gezi rehberlei Amazon’da E-Book olarak da var.
   
  maschuk, EvliyaCelebi2 ve janberkaydemir bunu beğendi.

 8. EvliyaCelebi2

  EvliyaCelebi2 Zirve

  Mesaj:
  1.561
  Alınan Beğeni:
  1.183
  Hüseyin, benim diğer kaynaklara sataşmam biliyorsun lafın gelişi, yani latifeydi.
  Tabii ne kadar farklı POI olursa o kadar fazla olanak oluyor. Fakat çoğu zaman bakmaya üşeniyorum inan. Bunda bizlerin her kovuğa sığan araçlarımızın da rolü var galiba. Yer bulmakta pek sorunumuz olmuyor açıkcası. :yum:
   

 9. Akdeniz45

  Akdeniz45 Moderatör

  Mesaj:
  1.734
  Alınan Beğeni:
  1.782
  Şehir:
  Almanya

  Mesut, farklı POI listeleril çok zaman bir birinin tekrarı. Şu anda sadece Almanya’da o kadar çok sayıda karavanpark listesi var.Faydalı bulduklarımızı seçmek en iyisi.

  Bizim karavanların dört tekerinin sığacağı yeri bulmak hakikaten sorun değil. Bazen bizim karavandan 4-5 kat büyük karavanların yanında konaklarken Sonja ile şakalaşırız. Bunlar bizim gezdiğimiz yerlerin ancak resimlerini görürler diye!:smiley:
   
  maschuk ve fsirin bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...