Avusturya

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,140

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
3,271
Tepkime Puanı
4,583
Yer
Almanya
Avrupa´da karavanparklar süratle çoğalıyor. Internette karavanparkları gösteren liste sayısı öylesine çoğaldı ki liste seçimi bile bir sorun oluyor. Her ülkede, o ülkeye ait liste en detaylı olanı olduğu için, gezdiğimiz ülkelerin kendi listelerine öncelik tanımakta fayda var.
Aşağıdaki link Avusturya´daki karavanparkları gösteriyor. Bu listedeki karavanparkları yazdırarak yanımıza almakta mümkün. Ayrıca karavanparklar hakkında detaylı bilgi ve resimler var. Tercüme için Google Translate´den faydalanılabilir.

http://goo.gl/N4v1f0
 

Etiketler
Ynt: Avusturya

Avusturya için verdiğim linkte Kampingler de var. Bu liste de sadece Avusturya´daki kampingler arasından seçilmiş (küçükler) örnekler var. Az önce bu listeyi görünce gelişi güzel bir kamping için tıkladım ve karşıma aşağıdaki resim çıktı. Bu resmi görünce hemen karavana binip oraya gitmek geliyor içimden.
http://goo.gl/wivFA5

Galtur 038
 

Ynt: Avusturya

Karavanpark -Deutsch Jahndorf

Koordinatları: N 48.00786 E 17.11086

Türkiye dönüşü son gecemizi Avusturya´da Deutsch-Jahndorf köyündeki karavanparkta geçirdik. 574 nüfuslu Deustch-Jahndorf Budapeşte- Viyana ve Bratislava-Viyana otobanları arasında (8-10 km). Dönüş yolumuz üzerindeki Sırbistan "Sombor", Macaristan "Baja", Avusturya´da "Deutsch-Jahndorf" yerleşim yerlerinin ortak bir yönü var. Bu ortak yönü Macaristan´da ve Avusturya, Hırvatistan ve Sırbistan´ın Macaristan sınırına yakın yerleşim yerlerinde görmek mümkün. Aşağıdaki resimde gördüğümüz gibi bu yerleşim yerlerinde evlerle yol arasında bir yeşil şerit var. Bu yerleşim yerlerinden geçerken içimde bir ferahlama hissederim.
Aşağıdaki resim Deutsch-Jahndof´tan bir görünüş. Bu çok güzel yerleşim yeri planmasının bir örneği.


22


2


3


4
 

Ekli dosyalar

  • 1.JPG
    1.JPG
    97.1 KB · Görüntüleme: 279

Ynt: Avusturya

Aşağıdaki linkte Karavanpark-Deutsch Jahndorf´un haritadaki yerini görebilirsiniz.

http://goo.gl/M67zGq
 

Ynt: Avusturya

Akdeniz45' Alıntı:
Aşağıdaki linkte Karavanpark-Deutsch Jahndorf´un haritadaki yerini görebilirsiniz.

http://goo.gl/M67zGq
Çok ilginç, tesadüf de olabilir belki. http://goo.gl/N4v1f0 Adresinin ana sayfasında bu köyün karavan parkının fotosu var. Gerçekten güzel bir alan. Teşekkürler Hüseyin bey :smiley:
 Ynt: Avusturya

http://goo.gl/N4v1f0

Haşmet Bey, bu siteyi ben çok beğeniyorum. Kulllanımı kolay ve detaylı bilgi veriyor. Avusturya ve Fransa gezilerinde faydalı olacak bir site. Ayrıca Macaristan: daki termal kampinglerin de bir kısmını içeriyor. Avrupa’da çok sayıda karavanpark internet sitesi var. Aynı karavanparkı -özellikle güzel ve parasız olanları- bu sitelerin çoğunda bulmak mümkün.
Teşekkürler ve güzel geziler.
 
Son düzenleme:

SAM 8975

Bugün gezdiğimiz Vilsalpsee (Avusturya) gölünden bir görüntü.

Gölün hemen çıkışında Vils adlı deredeki alabalıklar.


Dün geldiğimiz bu yörede gecemiz hiçte rahat geçmedi. Avusturya‘ da turistik yerlerde kampdışı gecelemenin sorunlu olabileceğini Alman karavanforumda okumuştum ama şimdi durumu daha iyi biliyoruz. Avusturya‘ da bir kaç defa otoban kenarındaki benzin istasyonlarının park yerlerinde geceledik ve hiç sorun olmamıştı. Yalnız otoban kenarındaki park yelerinde eli uzunlarında bol olduğunu söylemekte fayda var.

Dün öğle saatlerinde evimizden yüz kilometre mesafedeki Tannheim şehrine geldik. Yakındaki bir gölün çevresini dolaştıktan sonra şehride gezdik. Bu küçük şehirde tek ilginç bulduğum mezarlığın şehrin merkezinde olmasıydı. Şehir merkezini gezerken değişik yönlerde mezarlığın içinden geçiliyor.
SAM 8934

Şehri gezdikten sonra bir geceleme yeri aradık. Karavanparklar biraz uzaktaydı (20-30 km). Kampingede biz gitmek istemedik. Şehrin kenarındaki teleferiğin park yerindeki saatinden 24 saatlik bir makbuz alarak (4 €) karavana döndük. Karavan yasağı varmı diye bakmamıza rağmen bir levha görmedik. Gece saat 4 civarında önce karavanın yakınında bir ses duydum sonra da karavan şiddetle sallandı. Bende can sıkıntısıyla kuvvetle içten penecereye vurdum. Karavanı sallayanlar karavandan uzaklaştılar. Sabak kahvaltımızı yeni bitirmiştik ki bir belediye görevlisi geldi. Burada gecelemenin yasak olduğunu söyledi, bende bilet aldığımız yerde bir yasak işaretinin bulunmadığını söyledim. Parkın giriş yerinde levha var dedi ama o da bizim gözümüzden kaçmıştı. Görevli ciddi ama olgun bir tavırla, size Avusturya’daki kanuni durumu anlatatayım dedi. Avusturya‘ da geceleyen herkesin kayda geçmesi gerekiyormuş. Otelde, kampingte veya karavanparklarda geceleyenler oralarda kaydedilir, diye devam etti. Park yerinde bizim kayıt olmadan gecelememiz sorun oluyordu. Konu yavaş yavaş sohbete dönüştü. Bakın dedi, burada bir kamping var. Karavanlara burada izin versek, kamping sahibi sorun çıkarıyor. Kamping sahibi belediye de etkili birisi galiba. Kendisine, bir dahaki sefere burada gecelemeyeciğimizi ama kampinge de gitmeyeceğimizi ve kendimize başka bir yerde karavanpark arayacağımızı söyledim. Ama motokaravancıların kampinge gitmediğini o da biliyordu. Kendisine, Vilsalpsee gölüne gitmek istediğimizi söyleyince, acele edin, 12 dakika sonra yol kapanacak dedi. Kendisine teşekkür ederek hemen yola çıktık. Göl de bizde zaten 5 kilometre mesafedeydi.

Vilsalpsee’deki öğle yemeğimiz.
Unbenannt

Kültürmüzde yediğin içtiğin senin olsun denir ama karavanforumlarda durum biraz farklı. Avusturya’da resmini gördüğümüz yemek Almanya’dan daha lezzetli yapılır. Hamur işinden yapılan bu yemeğin adı „Kaiserschmarrn“ (kasede püre gibi elma ezmesi var). Almanca bilmeyenlere telaffuz yardımı: Kayzerşımarrn. Burada çalışan garsonun masaların arasında dolaşırken ağzında hep güzel bir melodi vardı. Bizim yanımıza tabakları almaya geldiğinde önce tabaklara sonra da bize baktı ve „niye ikinize bir porsiyon almadınız“ dedi. Çünkü ikimizin yemeğininde yarısı tabakta kalmıştı. Yemek çok güzeldi ama porsiyonlar çok büyüktü. Sizler Avusturya‘ da benzer şeyler yerseniz bu durum aklınızda olsun. Bizim ama Avusturya’da bu ilk defa başımıza gelmiyor.


Avrupa´ da Konaklama Yerleri
 
Son düzenleme:


Ekli dosyayı görüntüle 6278
Bugün gezdiğimiz Vilsalpsee (Avusturya) gölünden bir görüntü.
..... size Avusturya’daki kanuni durumu anlatatayım dedi. Avusturya‘ da geceleyen herkesin kayda geçmesi gerekiyormuş. Otelde, kampingte veya karavanparklarda geceleyenler oralarda kaydedilir, diye devam etti.
Rusyadaki REGİSTRA kaydı işlemini kınıyorduk,Rusyanın bu komünizm zamanından kalma uygulamayı Turistlere niye uyguluyor diye söyleniyorduk ki karavanlı turistlere bu uygulama orada kaldırılmış amma şu Avusturyanın yaptığına bakın sovyetleri bile geçmişler.
 

Rusyadaki REGİSTRA kaydı işlemini kınıyorduk,Rusyanın bu komünizm zamanından kalma uygulamayı Turistlere niye uyguluyor diye söyleniyorduk ki karavanlı turistlere bu uygulama orada kaldırılmış amma şu Avusturyanın yaptığına bakın sovyetleri bile geçmişler.

Kayıt altına alma işi bizi fazla rahsız etmedi. Çünkü kayıt altına alsalarda aleyhimize olacak bir durum yok. Canımızı sıkan karavanı sallayan insanlardı. Kurallara uymamak bizim yönümüzden bir hata. Bize ceza verilebilirdi. Ama bizi cezalandırmak için gece saat dörtte karavanı sallamak ilkelce bir davranıştı.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER KONULAR

Cevaplar
7
Görüntüleme
9,439


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,220
Mesajlar
1,515,465
Kayıtlı Üye Sayımız
171,853
Kaydolan Son Üyemiz
vizyon karavan

SON KONULARGeri
Üst