Ayakkabı Seçimi Için Önerilerinizi Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Quandrostr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,449

Quandrostr

Yeni Üye
Arkadaşlar iki adet ayakkabı almayı düşünüyorum yanlız alacağım ayakkabının 45 ve üstü bedeninin bulunuyor olması gerekli araştırmalarım sonucu bu iki ayakkabıyı seçtim fakat bu iki klaskmanda en iyi ayakkabılar bunlarmıdır yoksa bunlardan iyileri varmı alacağım ayakkabının basitten ziyade özellikli su geçirmez olmasını istiyorum ve zorlu koşullardada açılma yapmasını renginin değişmesini yırtılmasını vs istemiyorum bu ayakkabıları alayımmı yoksa başka daha iyi öneriniz varmı ?

Salomon Speedcross 4 GTX
Salomon Xa Pro 3D GTX

Etiketler
Selamlar, bu biraz da hangi zorluktaki yürüşlere bağlı diye düşünüyorum. Biraz daha zorlu yürüşlerde bilekli modeller hayat kurtarıyor. O nedenle iki ayrı ayakkabı almak istemiyorsanız bilekli almanızı öneririm.
Öte yandan ben fiyat ve performans olarak decathlon ürünlerini iyi buluyorum. Öyleki acımadan hunharca kullanabiliyorum. Özellikle avcılık kategorisinde güzel seçenekler mevcut. Bir göz atmanızı tavsiye ederim. Yukarıda belirttiğiniz ayakkabı fiyatına bir ayakkabı bir bot alabilirsiniz.

Koşu, Yürüyüş - Outdoor ve Erkek Spor Ayakkabı Modelleri - Decathlon

Ben dahaçok bileklikli olan modellerden ziyade bu tarzları seviyorum Önerdiğiniz marka ve modeli belirterek yazabilirseniz direk o modele bakarım çoğu markada 45 üstü yok zaten bunları kullanmış olanlar varsa yotum yazabilirse sevinirim

Biraz baktım ama ayak tendonlarını soyduğundan rahatsız ettiğinden bahs etmişler hep ve ürün beğenilmemiş kullanıcılar tarafından birde özellikleri sıtandart bir ayakkabı sanırım

Bu marka dışında başka öneriniz varmı ?

Ben size bir öneride bulunayım. Öncelikle okutbay'ın de bahsettiği gibi bilekli modelleri tercih edin derim. Çünkü bilekli olanlar her türlü ortamda bilek burkulmalarını önler ve alt bacak kaslarına destek olur. Bunlara örnek olarak; her arazide rahatlıkla kullanabileceğiniz ayakkabı modeli bence YDS ve benzeri markalarda satılan bilekli modeller. Asker ve Polisin kullandığı modeller oldukça rahattır. Bu botların yazlık ve kışlık olanları da mevcut. Belki ilk başlarda biraz rahatsızlık veriyor gibi görünse de ilerleyen zamanlarda hem ayağınız bota alışacak hem de bot ayağınızın şeklini alacak ve konforu artacaktır. İyi eğlenceler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.