Ayvalık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKPINAR07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,578
Ynt: Ayvalık

Buraya koymuş olduğum fotoğrafları tüm GEZENBİLİR üyeleri kullanabilir.

Zaten "paylaştıkça artan tat" yazmıyor mu sitemizin logosunda ?

Etiketler

AKPINAR07' Alıntı:
Buraya koymuş olduğum fotoğrafları tüm GEZENBİLİR üyeleri kullanabilir.

Zaten "paylaştıkça artan tat" yazmıyor mu sitemizin logosunda ?

çok teşekkürler ilgi ve paylaşımlarınız için :smiley:

arkadaşlar size bir şey soracam balıkesir merkezden ayvalığa nasıl gidebilirim balıkesir otobüs terminalinden her saat ayvalığa otobüs bulmak mümkün mü balıkesir merkezde işlerim olacak ilerde gitmişken ayvalığa bi ugrayım diyorum

Balıkesir otogarından Sabah 06:00 dan itibaren her saat Ayvalık'a otobüs bulabilirsiniz. 130 km..... Yolculuk 2 saat sürer. Edremit ve Burhaniye garajlarına da girdiği için süre uzun oluyor. Özel aracınız varsa 1,5 saatte Ayvalık'a varabilirsiniz.

Hava iyi olursa kısa bir tekne turu bile yapabilirsiniz. Ayvalık tostu ve papalina yemeyi unutmayın. Her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

iyi eğlenceler.

ayvalık harika bir yer kuzenlerim orada olduğu için her sene en az bir kere gelirim
denizi balığı kumu güneşi yeşili herşeyi on numara oralara gidenler benden slm edin

AKPINAR07' Alıntı:
Balıkesir otogarından Sabah 06:00 dan itibaren her saat Ayvalık'a otobüs bulabilirsiniz. 130 km..... Yolculuk 2 saat sürer. Edremit ve Burhaniye garajlarına da girdiği için süre uzun oluyor. Özel aracınız varsa 1,5 saatte Ayvalık'a varabilirsiniz.

Hava iyi olursa kısa bir tekne turu bile yapabilirsiniz. Ayvalık tostu ve papalina yemeyi unutmayın. Her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

iyi eğlenceler.
teşekkür ederim ismail bey taysiyeleriniz için saolun

2011 yılı Ramazan Bayramına ait görüntüler

[attachment=1]

Pateriçe

[attachment=2]

[attachment=3]

Maden adasına geçiş yolu

[attachment=4][attachment=5]

PIC 0027

PIC 0031

PIC 0037

PIC 0050

PIC 0057

Kuzey Egenin İncisi bir yerdir. Gerek Ayvalık merkez olsun Gerek Sarımsaklı Plajları olsun Gerek Şeytan Tepesinden Güneşin batışını izlemek olsun (Güneş Batış Saatinde giderseniz Ayvalık Spor Klübüne otopark parası ödersiniz.) Cundası ile Dalış sporu ile ilgileniyorsanız ki benim Türkiyede en sevdiğim yerdir. Hersene tüm tatilleri ve haftasonu rahatlamak için gittiğim dinlenme noktasıdır.
Kuzey Egenin orta noktasıdır. Balıkesir ile izmir arasında ki tüm güzel yerlere bir mak. 2 vasıta ile kolayca gidebilirsiniz.

Türkiyenin en uzun plajlarından birine sahipolan sarımsaklı plajı burada yer almaktadır. Plajda su sporları aktiviteleri yapabilirsiniz. Deniz bisikleti ile güzel bir tur veya jetski ile bir gezinti , parasailing hizmeti sunan ege su sporlarını tavsiye ederim.

Şeytan Sofrasın da Gün batımı keyfi istanbulda bulamayacağınız bir güzelliktir. Burada gerek hizmet olsun gerek gösterdikleri güler yüz olsun Han cafe yi önerebilirim. Şehrin gürültüsünden uzak rahatlayabileceğiniz bir yerdir.Eğer sarımsaklıda denize girerseniz akşam mutlaka buranın gün batımına yetişin derim. Zaten bu noktada sarımsaklıda bulunmaktadır.

Türkiyede dalış denince akla gelen ilk yerleden birisidir. Delimehmet, Ezerbey, Hayalettaşları uzaman dalıcıların sürekli gitmek istediği dalış noktalarıdır. Ayvalığın su üstü güzelliği sualtınada yansımış durumdadır. Dünyadaki ender kırmızı mercan noktaları burada yeralmakta olup bahsettiğim noktalardır. Burada eşsiz bir sualtı güzelliği ile büyüleneceksinizdir.
Kırmızı ve beyaz mercanların dansını aşağıda görmek mümkünüdür. Aşağıda sizi bir orfozda karşılıyabilir bir mürende :smiley:) Eğer ben su spora ilgi duyuyorum ama daha önce hiç yapmadım derseniz Kuzey Mavi Dalış merkezinde bu eğitimlerinizi alıp dalışa başlayabilirsiniz.

Eğer ben sabah kahvaltısı hastasıyım ille köy ortamında edecem derseniz ayvalığın çok az dışına çıkıp mutluköye gidip burda hizmeti alabilirsiniz. Burda fiyatlarda uygundur.

Yaz-Kış dondurma hizmeti veren Çamlık Dondurmacısından bahsetmessem olmaz. Buranın dondurmaları istanbuldaki dondurmacılardan çok çok daha güzeldir. Neden diyecek olursanız fabrikasyon değildir. Kendileri üretirler. Bir karadut dondurması vardır ki sormayın. Enfesss.

Son cümle şunu söyliyeyim.

İstanbulda yaşamasam yaşayacağım tek yerdir.

Ayvalık tostunu merak ediyorum acaba içinde ne var diğer tostlardan ayıran ne... ::smiley:
ben Ayvalıklıyım ve Ayvalıkta yaşıyorum bizim tostumuzu yemeden annlamanız mümkün değil en başta notut ekmeği oluşu ve sonrası say say bitmez.En iyisi buyrun gelin yerinde aslını yeyin.Şimdiden afiyet olsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.