Balıkesir-Çanakkale-Bursa Gezimden Notlar,Kareler...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lizz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,536

lizz

Kamp III
Yer
Ankara
14 Temmuz 2010 günü başlamayı planladığım gezimi çoktan tamamlamış bulunuyorum.Planlama aşamasında da bir link açmıştım hattâ ve sunulan fikir ve öneriler, verilen tavsiyeleri de göz önüne alarak gezi planımı oluşturmuştum.Tekrar teşekkür ediyorum bu arada fikir,öneri ve tavsiyelerini benden esirgemeyen sevgili s,ite arkadaşlarıma.Gezim oldukça güzel geçti.Tekbaşıma çıktığım uzun soluklu ilk gezim oldu ve düşündüğümden daha güzel geçirmem nedeniyle son da olmıyacağını sanıyorum :smiley: Merakedenler yukardaki linkten planlama aşamasına göz atabilsin diye öncelikle plan aşamasının linkini de versem daha iyi olacak sanıyorum :

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58710.0

Gezim, özel aracım olmadığı için biraz yavaş gerçekleşti ama dediğim gibi halimden memnun olduğum için gezi sürem de uzadı,uzattım yani.Eğer memnun kalmasaydım planladığımdan bile kısa kesmeyi düşünüyordum.Zaten pek fazla ulaşım sorunu çekmedim,gerçi daha seri olabilirdi ama çok da fazla zaman kaybetmedim.

Ankara'dan öğle üzeri Erdek otobüsüne binerek yaklaşık altı saatlik bir yolculukla Bandırma'ya vardım,öğretmenevine yerleşip kendimi şehrin sokaklarına attım,şirin bir ilçe.Akşam üzeri kordon,insanlar,kediler...Hoş izlenimler kaldı.En çok da mısır olayına bayıldım.Artık Ankara'da haşlanmış mısır olayı kalmadı,çok seviyorum ama ne yazık ki heryerde sadece popkornlar yani bardak mısırlar var.Bu gezimde Bandırma'dan başlayarak bol bol haşlanmış mısır yedim,bu bile ayrı bir zevkti benim için :smiley: Fotoğraflar biraz sonra gelecek :smiley:

Etiketler
Ynt: Balıkesir-Çanakkale-Bursa Gezimden Notlar,Kareler...

Bandırma

DSC 0049

DSC 0051

DSC 0061

DSC 0064

DSC 0066

hasanfb' Alıntı:
Hoşgeldiniz... ;)

Merak ile takipteyim...

Hoşbuldum :smiley: Eksik olmayın,varolun :smiley:

Marmara gezisinden döner dönmez memlekete gittim 3 haftadır da oralardaydım.Bol bol kitap okudum,denize bile pek sık gitmedim memlekette.Ramazan başlayınca akşamları gittim denize,yıllar var ki akşam gitmemiştim.Akşam deniz olayını daha çok sevdim doğrusu :smiley: Bugün Ankara'ya döndüm,yavaş yavaş fotoları yükliycem artık.Şu fotoları küçültme derdi olmasa bir de :smiley:

Kordonda oturup denizin ayna gibi parladığı o harika manzarayı seyrederken bir taraftan mısırımı yemekteydim ve canım şimdi nasıl da mısır istedi :smiley: Bu akşam gezintisinden sonra ızgara balık yapıldığını daha önceden öğrendiğim öğretmenevine döndüm ve daha önce hiç denemediğim dil balığını denemeye karar verdim,her ne kadar çok pişmiş tercih ettiğimi söylemiş olsam da gene de çok oldukça sevdim.Balık severelere tavsiye ederim.Böylece bir kılçık macerası daha yaşamaktan da kurtulmuş oldum. :smiley: Daha önce Gezmen'in tavsiye ettiği dönerciye gitmeyi düşündüm ama Atatürk yontusu etrafında bir çok lokanta ve üzerlerindeki afişlerin de aynı olması sebebiyle hangisi olduğu konusunda emin olamadım.Yön olayında tereddüte düştüm :smiley:

DSC 0132

DSC 0133

Ertesi gün gündüz gözüyle görmek için tekrar dışarı çıktım ve Erdek'e nasıl gidebileceğimi de öğrendim bu arada.Erdek'in bir köyü olan Ocaklar'ın kumsal olarak falan Erdek'ten daha iyi olduğunu söyleyenler oldu öğretmenevinde tanıştığım meslektaşlarım.O yüzden Ocaklar'a gitmeye karar verdim.Kuşgölü'ne aşırı sıcaklar nedeniyle sabah erken gidilmesi uygun olacağını duydum ve günü değerlendirmek için Ocaklar'a geçtim.Ocaklar'a geçmeden Bandırma'dan son gotoğraflar...

DSC 0147

DSC 0149

DSC 0138

DSC 0140

DSC 0145

memosenger' Alıntı:
Açıkcası ben pek dil balığına benzetemedim :smiley:

Şiş yapabilmek için kuşbaşından büyük parçalara bölünmesi sebebiyle ne cins balık olduğunun belli olmaması doğal sanırım :smiley: Balık kültürüm fena değildir bir Akdenizli ve balıksever olarak.Eskiden yediğim balıkların adlarını pek takip etmezdim,çok çeşit yemiş olsam da adlarını bile bilmem.Dilbalığının kılçık sorunu olmaması,çok hafif bir tadı olması en beğendiğim tarafıydı.Balıkseverlerin denemesini tavsiye ederim :smiley:

lizz' Alıntı:
Şiş yapabilmek için kuşbaşından büyük parçalara bölünmesi sebebiyle ne cins balık olduğunun belli olmaması doğal sanırım :smiley: Balık kültürüm fena değildir bir Akdenizli ve balıksever olarak.Eskiden yediğim balıkların adlarını pek takip etmezdim,çok çeşit yemiş olsam da adlarını bile bilmem.Dilbalığının kılçık sorunu olmaması,çok hafif bir tadı olması en beğendiğim tarafıydı.Balıkseverlerin denemesini tavsiye ederim :smiley:

Bende ondan benzetemedim dil balığından o kalınlıkta löp et çıkması mümkün değil, her iki yanağından kesilerek fleto çıkarıldığında ancak rulo yapılarak şişe geçirilebilir. Beğenmiş olmanız yeterli afiyet olsun :smiley: Resimlerin devamını bekliyoruz

Sayın "lizz",

Yazı ve fotoğraflarınızı ilgi ile izliyorum. Bir hayli bildiğim bölgeleri, sizin kaleminizden ve vizörünüzden izlemek de ayrı bir keyif oluyor.

lizz' Alıntı:
Daha önce Gezmen'in tavsiye ettiği dönerciye gitmeyi düşündüm ama Atatürk yontusu etrafında bir çok lokanta ve üzerlerindeki afişlerin de aynı olması sebebiyle hangisi olduğu konusunda emin olamadım.Yön olayında tereddüte düştüm :smiley:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58710.msg687784#msg687784

Bandırma Tarihi Döner Kebapçısı adını sanıyorum not etmediniz; çok şey kaçırdınız... :smiley: Beni geçin haydi diyeyim ama eşimin (seçicidir) 30 yıldır her fırsatta uğramayı istediği bir yerdir. Örneğin biz, döneri Bursa'da değil, Bandırma'da yeriz. (Bursa'nın döneri çok ünlüdür ve severim de ama Bursa'daki tercihimiz İnegöl Köfte olur, benim, 39, eşimin 30 yıldır...)

Cavid Sezen

memosenger' Alıntı:
Bende ondan benzetemedim dil balığından o kalınlıkta löp et çıkması mümkün değil, her iki yanağından kesilerek fleto çıkarıldığında ancak rulo yapılarak şişe geçirilebilir. Beğenmiş olmanız yeterli afiyet olsun :smiley: Resimlerin devamını bekliyoruz

Evet siz söyleyince aklıma geldi,sipariş vermeden önce garson rulodan şiş yapıldığını belirtmişti :smiley: sanırım rulo olduğu pişince pek belli olmuyor ya da fotoğrafta belli olmuyor.Doğrusu ben salata ve garnitürün görsel şovundan dolayı dil balığının görselliği ile pek ilgilenmemiştim :smiley: Teşekkür ederim :smiley:

gezmen' Alıntı:
Sayın "lizz",

Yazı ve fotoğraflarınızı ilgi ile izliyorum. Bir hayli bildiğim bölgeleri, sizin kaleminizden ve vizörünüzden izlemek de ayrı bir keyif oluyor.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58710.msg687784#msg687784

Bandırma Tarihi Döner Kebapçısı adını sanıyorum not etmediniz; çok şey kaçırdınız... :smiley: Beni geçin haydi diyeyim ama eşimin (seçicidir) 30 yıldır her fırsatta uğramayı istediği bir yerdir. Örneğin biz, döneri Bursa'da değil, Bandırma'da yeriz. (Bursa'nın döneri çok ünlüdür ve severim de ama Bursa'daki tercihimiz İnegöl Köfte olur, benim, 39, eşimin 30 yıldır...)

Cavid Sezen

Cavid Bey,not almıştım hatta şimdi bile aklımda Atatürk yontusununa dönünce sol çaprazda kalıyor demiştiniz.Sanırım meydandaki Atatürk heykelini kastetmiş olmalısınız diye düşündüm ben ve heykelin tam karşısında yüzüm heykele dönük iken sol çaprazda yanyana dönerciler gördüm 2-3 tane.Hepsinin levhasında aynı şeyler yazıyordu aşağı yukarı.Bu yüzden çok emin olamadım ve ben de en iyisi balık yemek diye düşündüm.Elimde bi kaç foto var,büüyültünce lokanta levhası bile okunabiliyor.Ama buraya yüklemek için küçültmek zorunda kalıyorum.Gene de yüklüyorum,belki görülür.Konu olacağını bilseydim konuya daha uygun fotoğraf çekerdim ve ilgilenenler varsa bir faydamız da dokunurdu :smiley: Neyse ben gene de elimdekini yükleyeyim bakalım,büyültünce arkada heykel de görünüyor,bir inceleyin bakalım.Olmazsa kopyalayıp pc nize yapıştırın ve tekrar boyutlandırın :smiley:

DSC 0135

Sözünü ettiğim yer burası: (Soldaki dönerci. Aslında iş çok basitti; sağdaki sürekli sinek avlar yıllardır)

[attachment=1]

Cavid Sezen

DSCN4860

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.