Balıkesir-Çanakkale-Bursa Gezimden Notlar,Kareler...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lizz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,587
Ynt: Balıkesir-Çanakkale-Bursa Gezimden Notlar,Kareler...

Bu da plajda miskin miskin yatan bir sabah sakini :smiley:

DSC 0281

DSC 0285

DSC 0289

Etiketler

Sabah yürüyüşüne birlikte çıktığımız teyze tansiyon hapını içmeyi unuttuğu için tansiyonu yükselir gibi olunca ona simit alıp biraz oturttum dinlenmesi için.Teyze de bize yanaşınca adını bilmediğim bu köpüş gözlerini faltaşı gibi açıp simite ortak çıktı :smiley:

DSC 0290

DSC 0293

Sabah yürüyüşünden dönünce kahvaltı yapınca teyze plaja gidiyordu,ben de Erdek'in diğer taraflarını keşfetmek için öğle üzeri dolaşarak vakit geçiiriyordum.Kordonun ortasında liman ve gene burada Zeytin adası var.Bu da Zeytin Adasına doğru giderken bir fotoğrafım.

Limanın batıya düşen tarafında bir süre sonra kumsal başlıyor,bu taraf genelde otel ve tesisler ile kaplıydı.Doğu tarafında ise Kurbağalı denen mahalle var.Burada deniz kıyısı ufak kayalıklar ile kaplıymış,kordon yapılırken çok yüksek yapılmamış.Deniz üzerinde kalan kayalıklara yer yer beton atılarak küçük düz alanlar oluşturulmuş.

DSC 0582

Nursel' Alıntı:
Sevgili Lizz,

Tek başına yaptığın bu güzel ve uzun soluklu gezi için seni tebrik ediyorum. Rotanı çok beğendim. Geçmiş yıllarda, kardeşimin Bandırma'da görevli olması sebebiyle Bandırma'ya ve Erdek'e kampa çok sık gitmişliğim var. Gerçi Ocaklar köyüne hiç uğrama fırsatım olmamıştı. Benim fotoğraflarım PC arızası nedeyle uçmuştu, fotoğraflarınla hasret giderdim :smiley:

Cavid beyin bahsettiği dönercide o müthiş dönerin tadına baktığım için şanslı sayıyorum kendimi ve elbette teknede balığın keyfi çok ayrı :smiley:

Diğer fotoğraflarını da bekliyorum.

Teşekkür ederim :smiley: Ocaklar Köyü de güzeldi ama şahsen ben Erdek'i daha çok beğendim her açıdan.Ayrıca ilçe olması bile fark yaratıyor diye düşünüyorum :smiley:

Öncelikle Hoşgeldiniz ;

Çok güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz. Erdek lise yıllarında her hafta sonu gittiğim güzel bir sahil ilçemiz. Resimleri gördükçe tekrardan o yıllara geri döndüm diyebilirim :D

Resimlerin devamınıda bekliyorum...

cc286nc03' Alıntı:
Öncelikle Hoşgeldiniz ;

Çok güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz. Erdek lise yıllarında her hafta sonu gittiğim güzel bir sahil ilçemiz. Resimleri gördükçe tekrardan o yıllara geri döndüm diyebilirim :D

Resimlerin devamınıda bekliyorum...

O yıllardan beri gitmediniz mi yani?Eskişehir'de hatırlıyorum sizi de o yüzden,yani çok uzağında değilsiniz o bakımdan :smiley: Tabi yakın zamanlarda gitmiş de olsanız sanırım lise yıllarındaki tad çok daha farklı olacaktır illaki :smiley: Hayatımızda çok faklı bir yeri olan lise yılları :smiley:

Geride daha o kadar çok fotoğraf var ki seçme,küçültme, yükleme işleri nedeniyle gözümde büyüyor.Daha hızlandırılmış bir gezi özeti yapıcam sanırım :smiley: Bu ara yoğunluktan biraz mola verdim.Sanırım bayram çıkınca ancak devam edebileceğim.Şimdiden iyi bayramlar sizlere... :smiley:

Lise yıllarından sonra gitmedim hiç. Elbetteki o yıllar unutulmaz . Ne günlerdi bir otobüs dolusu kız-erkek karışık genciz. Eğlenceler , şarkılar yol boyunca hiç bitmezdi :D

Bayramda Saroz Kömür Limanındaki dalışa gidecem. Yol güzergahımda bandırmadan geçiyor. Aslında giderken bi Erdeğ'e uğrayabilirim ;D

Bende şimdiden Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım...

cc286nc03' Alıntı:
Lise yıllarından sonra gitmedim hiç. Elbetteki o yıllar unutulmaz . Ne günlerdi bir otobüs dolusu kız-erkek karışık genciz. Eğlenceler , şarkılar yol boyunca hiç bitmezdi :D

Bayramda Saroz Kömür Limanındaki dalışa gidecem. Yol güzergahımda bandırmadan geçiyor. Aslında giderken bi Erdeğ'e uğrayabilirim ;D

Bende şimdiden Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım...

Teşekkürler....Evet,Redek'e uğramak,iyi fikir :smiley:

Kaldığım yerden Erdek manzaralarına devam...

DSC 0351

DSC 0356

DSC 0360

DSC 0382

DSC 0363

Çok şeker bişiy :smiley: [attachment=2] Alttaki de Pamuk Reis,kordonda sahibini aramaktaydı :smiley:

DSC 0391

DSC 0546

Bu da gene Kurbağalı kordonunda, Erdek Kaymakamlığı lojmanı yani Kaymakam Evi...

DSC 0486

Burası da gece iğne atılsa yere düşmeyecek kadar kalabalık olan hediyelik eşya dükkanları manzarası...Öğlen sıcağında kepenkler kapalı...

DSC 0609

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR