Balıkesir Grubu Serbest Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yerbezi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 159
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,494
Ynt: Balıkesir Grubu Serbest Muhabbet Köşesi

seyyah-34' Alıntı:
Balıkesir gurubu hemşehrililerime selam ve saygılar. etkinliklerinizi keyifle izliyoruz bundan sonrada izliyeceğiz. 1893 yılından beri balıkesirliyiz istanbulda yaşıyoruz arasıra ziyarete geliyoruz.
60 gün önce çıkmış olduğumuz oldukça uzun rotamızda balıkesirde vardı fakat fazla kalmadık henüz göreceğimiz binlerce kilometrelik yolumuz olduğundan dolayı biraz çabuk geçtik ve halen eşim ile yollardayız ama sanıyorum 6-7 gün içerisinde istanbula varmış olucağız.5 bin km yakın yol katettik 15 bine yakın resim çektik. bütün bunları gezenbilir ailesi ile dönünce paylaşacağız.
Yerbezi hemşehrim bir şey dikkatimi çekti ben çok eski bir oto ustasıyım da ilk kez bu kadar kalın bir halat görüyorum bir araçta yani gemi halatı gibi yoksa ailede bir karadenizlilikdemi var ;D paylaşım için teşekkürler ve saygılar
Eski bir ustadan mini bir not: Çokta fazla güvenmeyin o çeki demirlerine tamam çok sağlam ama bir yere kadar her sağlamlık.çekmeye gelir ama tepişmeye dayanırmı bilmem ;D

sağ salim gezinizi bitirirsiniz umarım. güzel bir gezi olmuşa benziyor. çeki halatına gelince; suzukiciler buluşmasına katılan yardım aracının halatı idi. ama o kadar kalın göründüğüne bakmayın çok hafif ve elastik. çekme esnasında küt diye vurdurmuyor arabayı. Dediğiniz gibi tepişmeye gelmiyor, çeki yerlerini sağlam bir şekilde yeniden ayarlamak lazım, Suzukiciler buluşmasında önümdeki aracın çeki yeri koptu şaseden, tamponu filan da yırttı, başka bir aracı geri geri çekerken. Çeki halatının elastik olması çok önemli, ilk başta bu halattan kullanılsaydı kopmazdı belkide.

Etiketler

Yıldırım hızıyla Sertan (yerbezi) ve ben hazırladık aşağıdaki rotayı.
7 Şubat pazar günü için aşağıdaki rota esas alınarak katılabilecek tüm arkadaşları bekliyoruz.

Buluşma yeri : Balıkesir KİPA otoparkı
Buluşma saati: 10:00
Hareket Saat: 10:30

Güzergah:
Start: Balıkesir - Büyükbostancı - Çiçekpınar - Pamukçu - Türkali - Taşpınar - Turnalar - Kirazpınar - Konakpınar / 1. Mola
Start : Konakpıanar - Boğatepe (ring yapılacak) Yukarıdanişment - Savaştepe // 2. Mola (Öğle yemeği)
Start : Savaştepe - Sarıbeyler - Çukurçayır - Kongurca - Güvem - Kovukyurt - Madenmezarı - Türediler - Sarıpınar - Osmanköy - Yağlılar - İvrindi /// 3. Mola
Start : İvrindi - Kınık(Köyü Balıkesir) - Ereklikömürcü - Akçalören - Sarıalan - Dallımandıra - Aliağa(köyü Balıkesir) Dereköy - Edremit Yolu (D230)
Finish : Balıkesir

Güzergah toplada 90 mil olup, araçların durumu, yol ve hava durumu ile güzergah esnasında ortak karar ile değiştirilebilecek
(kısaltıp uzatabileceğimiz veya bitirebileceğimiz) bir rotada seyahat edeceğiz.

Gezi için yanınızda bulunması gerekenler (tavsiye) :
Telsiz (PMR veya CB)
Halat, zincir,
çizme yağmurluk bere eldiven vs gibi kıyafetler.
Termos, çay, mangal ekipmanları.
Yedek kıyafet,
Fotoğraf makinası, kamera.

Tüm doğasever dostlarımız davetlidir.

Clip image003
Clip image002

Bu ilk organizasyonumuz olduğundan eksiklerimiz veya göremediklerimiz olabilir.
İlerideki daha kapsamlı gezilere ışık tutacağına eminiz.
Görüş ve tavsiyelerinizi de ekleyerek,
katılım durumunuzu belirtmenizi rica ediyoruz.

İletişim için her katılımcı Cep telefonunu yazarsa iyi olur.

Çağatay (feeling) 532 447 81 99
Sertan (yerbezi) 532 787 93 69

1 gün önceden organizasyon haberi olur mu hiç ??? Keşke daha önce haber verilseydi, katılım daha fazla olurdu eminim. Kolaylıklar...

sword7' Alıntı:
1 gün önceden organizasyon haberi olur mu hiç ??? Keşke daha önce haber verilseydi, katılım daha fazla olurdu eminim. Kolaylıklar...
Vallahi haklısın.
İş yoğunluğum sebebi ile diğer arkadaşlar ile daha önceden görüşemedik.
Sertan'ın ziyareti ile anında planladık.
Umarım katılım fazla olur.

Yukarıda belirttiğim gibi, bu gezi ilerideki büyük organizasyonlarımıza ışık tutacak.
Sonrakileri çok daha önceden planlarız.
Selamlar.

feeling' Alıntı:
Vallahi haklısın.
İş yoğunluğum sebebi ile diğer arkadaşlar ile daha önceden görüşemedik.
Sertan'ın ziyareti ile anında planladık.
Umarım katılım fazla olur.

Yukarıda belirttiğim gibi, bu gezi ilerideki büyük organizasyonlarımıza ışık tutacak.
Sonrakileri çok daha önceden planlarız.
Selamlar.

İleriki haftalar için bekliyoruz yine, ben bir abime söz verdim Pazar günü için, yoksa kesin katılırdım. Sağlık olsun, fotoğrafları merakla bekliyorum. İyi eğlenceler şimdiden...

7 Ocak Katılım Listesi:

1- Çağatay G. (feeling) - cj5, u Kilit, strap, mt lastik, cb ve pmr telsiz
2- Sertan U. (yerbezi) - vitara, u kilit, strap, at lastik, pmr telsiz
3-
4-

selam arkadaşlar ozan beyden bende bi tane midland alan 42 telsiz ve ml 145 manyetik tabanlı telsiz anteni aldım 16 ocak salı günü elimde olacak sanırım hem el telsizi hemde araçta kullamılabilir olduğu için tercih ettim bu telsizi ama arkadaşlar bu anteni nereye takacağımı aklım yatmadı bir türlü fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim... ve birde balıkesir ve civarında bulunan arkadaşlar telsiz nick lerinizi hangi kanalda olduğunuzu yazarsanız inşallh görüşebilmek umuduyla şimdilik hoşçakalın...

balkan' Alıntı:
selam arkadaşlar ozan beyden bende bi tane midland alan 42 telsiz ve ml 145 manyetik tabanlı telsiz anteni aldım 16 ocak salı günü elimde olacak sanırım hem el telsizi hemde araçta kullamılabilir olduğu için tercih ettim bu telsizi ama arkadaşlar bu anteni nereye takacağımı aklım yatmadı bir türlü fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim... ve birde balıkesir ve civarında bulunan arkadaşlar telsiz nick lerinizi hangi kanalda olduğunuzu yazarsanız inşallh görüşebilmek umuduyla şimdilik hoşçakalın...

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanırsınız inşallah. telsiz anteni için önerilen yer aracın arka ortasını öneriyorlar önceden okuduğum kadarıyla. ben de pmr telsiz var, aktivitelerde yanıma alıyorum. onun dışında telsizle gezmiyorum.

walla biz bugün yaptık burdan bi arkadaşla.. tek araç, piknik yaptık sadece... ama güzel offroad yerleri baktım hep gezerken :D
yiyenbilir olayı da yaptık tabi :D

yerbezi' Alıntı:
walla biz bugün yaptık burdan bi arkadaşla.. tek araç, piknik yaptık sadece... ama güzel offroad yerleri baktım hep gezerken :D
yiyenbilir olayı da yaptık tabi :D
Yarasın :D
Ne tarafa gittiniz?

kepsüt tarafında elmagediği diye biyer var.. oraya çıktık... 700 filan rakım.. kar bulduk inceden gene.. kuzey yamaçlarına geçtik... karlıydı oralar...

Bigadiç yolunda 18.km de Çağış köyü var. Köyün içinden arka taraflarına da gidebilirsiniz.

balkan' Alıntı:

Hayırlı olsun. Ben de Ozan'dan bir telsiz aldım. Henüz kimseyle konuşamadım.
CB' de pek kimse yok Balıkesir'de. Geçen Çataldağ Göleti gezimizde Sertan'ın PMR'leri çok daha fazla işimize yaradı.
Ben kanal 21 de bulunuyorum. Telsiz nickim Sirius

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri