Banyo Ve Wc Için En Iyi Ve En Kötü Seçimler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omersfark Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,796

omersfark

Yeni Üye
Herkese merhaba,

bende bir mercedes sprinter 412cdi 2001 model karavan var ancak tuvalet/wc yok.
bu eksikliği gidermek için doğru seçimler yapmak için deneyimlerinizi aktarmanızı ve önerilerinizi duymayı çok isterim.

şimdiden çok teşekkür ederim...

bu eksikliği gidermek için doğru seçimler yapmak için deneyimlerinizi aktarmanızı ve önerilerinizi duymayı çok isterim.

Uzunca bir süre ben de cami ve benzinci tuvaletlerini kullandım. Bodrum'da muhtemelen keçi etinden yapılma bir köfte sonrasında mecbur kalıp kullanmak zorunda kaldım. O vakitten beri sürekli kullanıyorum.

Portapotti türü bir tuvalet işinizi rahat görür. Ben Thetford'unkini kullanıyorum. Gayet memnunum. Benimkinin kaseti 20 litre. Gayet yeterli.

Tavsiye: Mümkün olduğunca sık dökerseniz koku sorunu olmaz. Umumi tuvaletler, cami tuvaletleri, benzinci tuvaletleri, vb. dökmek için uygun. Tekneler için satılan kimyasallar var. Bunlar hem katı atığın parçalanmasını hem koku yapmasını önlüyormuş. Ben bir sefer yerli bir marka aldım. İçine koydukları parfüm daha çok içimi bulandırdı. Bir daha kullanmadım. Doğrucu Davut Mesut bey, bu kimyasallar yerine arap sabunu kullanmanın parçalama işlevini göreceğini söyler. Fazla bekletmediğim için yarım fincan kadar sıvı arap sabunu dökerim.

Kaseti fazla doldurmamak ve dökme kolaylığı olması için küçük tuvalet ihtiyacını 5lt.lik pet şişe ile hallediyorum. Hayat Su'nun geniş ağızlı olanları rahatlık sağlıyor.

Tuvaletin yıkama haznesini hiç doldurmadım. Banyo lavabosundaki berber bataryasını çekip yıkamak daha pratik. Çoğu kez ona da ihtiyaç olmuyor. Su tasarrufu adına çay bardağıyla 2-3 kere su döküp kalan parça olursa tuvalet kağıdıyla silmeyi tercih ediyorum.

Herkese merhaba,

Motokaravanım olsa, kullanacağım tuvalet kesinlikle kasetli olurdu. Bana en pratik gelen o. Öyle ki, çekme karavanımdaki portatif tuvalet için, dışarıdan erişebilmek amacıyla tuvaletin girip çıkabileceği bir küçük kapı yaptırdım. Ağırlık sorunu olmasa, kasetli tuvalet yaptırırdım.

144821BC 441C 417E 8DAE 91801082ED53

Dikkat; idrar bidonunun kapasitesi sadece 3 litre !
İki kişi için bile her gün yer arayıp boşaltılması gerekecek.. ☹️
Zaten kompost tuvaletlerde fiziksel olarak 8 litreden fazla bidonu olanı da yok. Satıcılarının sadece katı atığa dikkati çekmeleri, ona güzelleme yapmaları boşuna değil..😉

Son düzenleme:

Herkese merhaba,

biz de kendi karavanımız yapıyoruz, banyo konusunda özellikle banyo duvar izolasyonu konusunda çok araştırma yaptım, eğer ilgilenirsen videomda ayrıntılı anlatıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri