Benim Karavanim Piri (pir-i Kamp)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 112
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,474

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Merhaba yeni karavanim icin guzel resimler ekleyecegim ve karavanimi sizlerle paylasacagim bir baslik acmak istedim.
8679aee4aa54dc76b2c0ae72734815ab

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Pir-i kamp karavanimin kendi koydugum ozel adi arkadaslar. Bundan boyle kendisine Kisaca Piri diyecegim...

2085cc77eaa745673593021f21126d7e

Ayrica Garip cekici aracimin adi. Kendisi bu basligin konusu degil ama tabii ki ana guc kaynagi olarak ekibin onemli bir parcasi.

Yugun da benim kisaltmam Adim ise Yucel. Simdilik 35 plaka ile karavancilik yapiyorum.

Karavanim Piri 2017 model Guney karavan Midi modeli bir karavan. Icinde dusu ve tuvaleti mevcut uc metrelik kucuk bir karavan. Yeni karavanimi secerken fiyat performans. Olusabilecek sorunlarda yaptiracak yer muhatap ve parca bulabilme konusunu dikkate alarak sectim. Elbette fiyat performans orani yeterli bir karavan almak istedim. Kendi butceme gore en uygun secenek olarak bu modeli tercih ettim arkadaslar elbette ozel uretim aksesuarlariyla cezbeden daha fiyatli secenekler de piyasada mevcut. Ama sonucta Guney karavan midi modelini tercih ettim. Bu modeli alirken ozellikle 750 kg dan hafif dahi olsa faturasini ve karayollari uygunluk belgesini sasi numarasi ve plakalarini talep ediyorum ve bunlar bana saglaniyor. Kullanilan frenli kaplin ve dingilin teknik yeterliliginin iyi oldugunu dusunuyorum ve bunlarin marka olarak kullanilmis olmasini onemsiyorum. Bu asamaya kadar bu karavani edinmemde benim icin onemli kistaslar bunlar oldu arkadaslar.
Elbette henuz karavani tam olarak her kosulda denemis ve test etmis degilim. Kendisi de kendi tasarimi olan bir karavan uretmis bir arkadasiniz olarak sorunlar yasanacaginin da farkindayim ama benim kampcilik ve karavancilik anlayisimda sorunlarla da karsilasabilecegimi onemli olanin bu sorunlarin cozulmesi ile ilgili yaklasimlarin yeterli olmasi gerektigini dusunuyorum. Iste firma marka ve model secimimde bunlar disinda elbette karavanin bana temel olarak bazi imkanlari sunabilmesini onemsedim arkadaslar...
Zaman icerisinde Piri ile beraber gezip birbirimize isindikca umuyorum ki yeni sorunlar,yeni cozumler yeni yerler, yeni yuzler vb bircok durumla karsilastikca, kisacasi birlikte olan yasantilarimizi arttirdikca daha saglam goruslerimiz olacaktir birbirimizle ilgili. Bunlari da yeri geldikce bu basliktan sizlerle paylasmaya calisacagim arkadaslar...

Eea921e4fe15c79df5c02b45c7e31bf7

Piri'ye standart ozelliklerinin yanisira Gunes paneli eklendi. Karavanin gunes paneline hazirligi Guney Karavan tarafindan ucretsiz yapildi. Hazirlanan tavana gunes paneli monte edildi. Guc seciminde gun icinde buzdolabina yetecek ve ihtiyaclari karsilayacak bir sistem uzerinde duruldu. Boylece zaman zaman kamp disi konaklamalar yapma yeterliligini arttirmis olduk. Standart uzerinde gelen su deposu da epeyce buyuk oldugundan bu konuda pek sikintimiz olmayacak gibi.
Mevsim yaza dondugu icin henuz mazotlu isiticimizi taktirmiyoruz ama onun da sirasi gelecek tabii...
5083f8371a43d305e0a166101899b449

Ab6b55f36e0dc485d71f94e7a0aae8cb

Son düzenleme:

Karavana ic yerlesiminde ekstra olarak resimde gordugunuz kitap rafini eklettim. Karavanda mutlaka kitapliga ihtiyacim var. Gardropsuz idare edecegim boyuttan tasarruf ugruna ama kitapliktan asla... Bu bana ekstradan 100 liraya mal oldu ama bence guzel oldu. Bu tip seyleri yaptirmak icin karavanin yapim asamasini kacirmamakta fayda var...

Daha sonrasinda ustayi bulsaniz bile ayni malzemeyi bulamazsaniz yaptiginiz eklenti berbat olur.

Asagida gordugunuz kitaplik rafi karavanin kendi mobilya malzemesinden oldugu icin siritmadi...

02aaa3fabf9c5ca5d82e531704d92300

Son düzenleme:

Karavanin daha solar sistemleri monte edilirken ben karavana prensipte yerlesmistim bile.. Bu modelde gardrop olmadigindan gundelik kiyafetleri tuvalet bolumundeki askiyla daha uzun sureli kiyafetleri yatagin alt sandukasina yerlestirilmis ikea mali kiyafet hurclari ve cesitli plastik buyuk saklama kaplari ile idare edecegiz. Eee her guzelin kusuru var karavanin buyugunu alsak onda gardrop vardi ancak solar sistemi monte etmek icin agirlik siniri kalmiyor. 750 kgi asiyor kolayca...

Bence karavanin mutfak bolumu plastik saklama kaplari kullanilarak iyi organize edilebiliyor ve is goruyor...

Da9c9dca5715575078f66dc5caeab9bc

Karavanin ocaginin kucuk tupe baglantisi icin adaptor karavanla gelmiyor. Arayip bulmak ve ucretini odemek gerekti.
Karavanda kullanilan tekli ocagin sonmesi halinde gazi kesen bir emniyet tertibati yok dikkatli kullanilmali..
Tup icin onde ayrilan bolum yeterli ve cok malzeme aliyor. Buraya iki piknik tupunu ust uste yerlestirmek bile mumkun. Ancak bu bolumun tabaninda havalandirma deligi bulunsa daha iyi olurdu...
Tupu aygazdan alirken baglantiyi yaptirdim. Tupcu hic karavan veya teknede bu tarz kullanim yapildigini gormemis. Bu da garibime gitti...

B65dabd62d35bc92e899cade1c1fa4e4

Karavanimda ilk kahvemi ictim. Karavan one dogru alcaldigi icin ocak dolaba cok yaklasiyor ama yapacak bisey yok tabii. Bu bolumdeki mobilyayi yiyeceklerin yagli buharindan korumak gerekli...

9565dc23cbdb001f8848be0136392823

4c744317e42736bac4e0e1db1bdac5b7

Hayırlı olsun karavaniniz. Foruma üye olduktan sonra bir kaç gecede kesintisiz olarak okuduğum karavan yapim hikayelerinden biri sizin digeri de Arif beyinkiydi. Kendi karavanimi yapma konusunda cesaret verenlerdendiniz.

Karavaniniza koydugunuz panel sisteminin özelliklerini ve fiyatini da yazar mısınız. Benzer bir sistemi ben de kurmak istiyorum. Teşekkürler

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İyi yolculuklar,Kapıdaki basamak yolculuk sırasında çıkartılabiliyor diye biliyorum ,yolda giderken yere surtebilir

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tebrik ederim,akıllı bir seçim yapmışsınız. Yurdumuzdaki F/P oranı en makul karavanların başında
bence GÜNEY Karavan geliyor.
Aracınızı da yormayacak karavanınızı güle güle kullanın.
Yalnız gördüğüm kadarı ile mevcut halinde çeki demiri biraz yüksek duruyor gibi.
Öne belirli yükü alınca teraziye gelir umaraım.

Tesekkurler. O resimde arabanin oldugu yol kismi yuksek oldugu icin oyleymis gibi gorunuyor. Normalde yukseklik problemi yok...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri