Bir Ducato (minibüs) Daha Karavan Olma Yolunda...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan osmanaktuna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,685

osmanaktuna

Ana Kamp
Hayallerin gerçekleşmesine doğru en büyük adımı attık ve aracımızı aldık. Hedef Haziran ayında yolda olmak. Aklıma takılanları ve yaptıklarımı burada paylaşmak istiyorum. İlk olarak türbin tavanı ve koltukları satışa çıkardım. Ay sonuna kadar satıldı satıldı yoksa söküme başlayacağım. İlk soru.
Aracın üzerine bakarken resimdeki çıkıntıları gördüm. Vida gibi sökmeye çalıştım ama sadece döndü başka bişey olmadı.
Bilgisi olan var mı?

20211024 125006

Etiketler

Ne olduğunu öğrendim. İyi ki sökeceğim diye kopartmamışım. Bağlantı yapmak için orijinal parçaymış. Onlardan yararlanarak güneş panellerini bağlamak için tercihan alüminyumdan bir konstrüksiyon yapacağım. Çünkü tavan kliması ve havalandırmadan dolayı hiç yer kalmamış.

Hayirli olsun. Haziran hedefini yazdıgınız icin acelesi olmayan rahat bir süreç olacak.
O tırnaklara aliminyum kutu profil ile işlem yapabilirsiniz. Biz bu yöntemi tercih ettik. Belki sizin icin faydası olur.
Her tınakda koyduğumuz parça bir onceki ile birbirini ters yönde çektirdigi için de guvenli oldu.

Adım Adım Karavan'a Doğru

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Hayirli olsun. Haziran hedefini yazdıgınız icin acelesi olmayan rahat bir süreç olacak.
O tırnaklara aliminyum kutu profil ile işlem yapabilirsiniz. Biz bu yöntemi tercih ettik. Belki sizin icin faydası olur.
Her tınakda koyduğumuz parça bir onceki ile birbirini ters yönde çektirdigi için de guvenli oldu.

Adım Adım Karavan'a Doğru

Kolay gelsin.
Çok teşekkürler. Evet çok acele olmayacak ama araç ile ben farklı illerde olduğumuz için h.sonu ve tatillerde çalışabileceğim.
Hafta içi araştırma planlama ile geçiyor/geçecek.
Kısmet bakalım Haziranda ne çıkacak ortaya 🧐 🙂

Araştırırken denk geldi, ne dersiniz uğraşmaya değer mi?

Osman bey, bana yeni başlık açtırdınız.. 😋

Son düzenleme:

Minibüsün içindeki koltuk vs. satmanın internete verilen ilanlardan başka daha hızlı bir yolu var mı?

Ne olduğunu öğrendim. İyi ki sökeceğim diye kopartmamışım. Bağlantı yapmak için orijinal parçaymış. Onlardan yararlanarak güneş panellerini bağlamak için tercihan alüminyumdan bir konstrüksiyon yapacağım. Çünkü tavan kliması ve havalandırmadan dolayı hiç yer kalmamış.
Aracınız hayırlı olsun. Kolaylıklar dilerim. Tavan bağlantı pimleri onlar, Antalya da bir üretici var, ATY karavan ekipmanları diye. Bu PSA grubu araçların pimlerine çok güzel aparat yapmış, fiyatida çok uygun. Yapmak ile uğraşmayın derim

Aracınız hayırlı olsun. Kolaylıklar dilerim. Tavan bağlantı pimleri onlar, Antalya da bir üretici var, ATY karavan ekipmanları diye. Bu PSA grubu araçların pimlerine çok güzel aparat yapmış, fiyatida çok uygun. Yapmak ile uğraşmayın derim
Firmayı bulmuştum, teşekkür ederim. Aparatlar güzel. Fiyatını sormadım. Siz biliyor musunuz?

Aracınız Hayırlı olsun.. Umarım döviz daha fazla artmaz ve düşer .. karavan malzemeleri biraz da hesaplı fiyatlara döner.. Fırsat buldukça uygun fiyatlı kullanacağınız malzemeleri almaya başlamanızı öneririm..

Aracınız Hayırlı olsun.. Umarım döviz daha fazla artmaz ve düşer .. karavan malzemeleri biraz da hesaplı fiyatlara döner.. Fırsat buldukça uygun fiyatlı kullanacağınız malzemeleri almaya başlamanızı öneririm..
Çok teşekkür ederim. Fiyatlara yetişmek mümkün değil. Fiyatların düştüğü görülmüş şey değil memlekette ama umarım düşer. Yola çıktım bir kere kısmetse bitecek...

Firmayı bulmuştum, teşekkür ederim. Aparatlar güzel. Fiyatını sormadım. Siz biliyor musunuz?
Bu aparatları bahsettiğiniz firmadan aldım fiyatını çok net hatırlamıyorum ama yazın 10 tanesi 250TL idi galiba. Şimdi herşeye zam geldi belki değişmiştir. Yalnız kullanılan malzeme çok ince sac, kullanacağım ama önceden görseydim tercih eder miydim şüpheli. Onun yerine yukarıda söylendiği gibi Al kutu profilin bir tarafına pimin geçeceği çapta bir delik açıp sonra o kısmı boydan yarıp pime geçirip diğer kenardan delip ve boydan boya vida ile sabitleyip sağlam bir bağlantı ayağı yapabilirisiniz.

Bu aparatları bahsettiğiniz firmadan aldım fiyatını çok net hatırlamıyorum ama yazın 10 tanesi 250TL idi galiba. Şimdi herşeye zam geldi belki değişmiştir. Yalnız kullanılan malzeme çok ince sac, kullanacağım ama önceden görseydim tercih eder miydim şüpheli. Onun yerine yukarıda söylendiği gibi Al kutu profilin bir tarafına pimin geçeceği çapta bir delik açıp sonra o kısmı boydan yarıp pime geçirip diğer kenardan delip ve boydan boya vida ile sabitleyip sağlam bir bağlantı ayağı yapabilirisiniz.
10 tanesini 350ye aldım...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri