Bir Karavan Doğuyor.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan chaos_54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 110
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,573
Ve bir karavan yapım hikayesi daha satışla son bulacak gibi. Karavanınızı satıyorsunuz galiba. Hayırlı olsun.
Başka karavan projeniz var mı?

Etiketler
Belki de karavan yapmayı seviyorlar,yap,gez,sat.Her seferinde daha iyisini daha güzelini yap mantığı bence gayet olumlu.İnsanın bir şeyler üretmesi harika bir duygu.

Ve bir karavan yapım hikayesi daha satışla son bulacak gibi. Karavanınızı satıyorsunuz galiba. Hayırlı olsun.
Başka karavan projeniz var mı?
Şuan için projem yok. İkinci cocuk yakın zamanda geliyor ve biraz maddiyattan satışta. İlana bakarsanız binek aracımı da sattığımı görürsünüz. Harcadığım rakam da inanın çok daha fazla. Belki binek aracımı satabilirsem karavanı satmam diyorum ama nasip. Buraya yazmaya çekinmiştim. Belki sayenizde ileri zamanlarda geri alabileceğim biri çıkar.
Belki de karavan yapmayı seviyorlar,yap,gez,sat.Her seferinde daha iyisini daha güzelini yap mantığı bence gayet olumlu.İnsanın bir şeyler üretmesi harika bir duygu.
İnananın ikinci iş ile ve elinizden gelmeyen işleri, mecburen esnaf olmuş insanlara yaptırmak ayrı bir eziyet. Ama elinizden gelen ve kendi işçiliğinizle yaptığınız işler cidden çok keyif veriyor. Başka araçlara da yardımda bulunmak keyifli. Umarım karavan kültürü ülkemizde hem ucuzlar hemde çoğalır. Keyfini aldıktan sonra uzaklaşmak çok zor gibi.

Şuan için projem yok. İkinci cocuk yakın zamanda geliyor ve biraz maddiyattan satışta. İlana bakarsanız binek aracımı da sattığımı görürsünüz. Harcadığım rakam da inanın çok daha fazla. Belki binek aracımı satabilirsem karavanı satmam diyorum ama nasip. Buraya yazmaya çekinmiştim. Belki sayenizde ileri zamanlarda geri alabileceğim biri çıkar.

İnananın ikinci iş ile ve elinizden gelmeyen işleri, mecburen esnaf olmuş insanlara yaptırmak ayrı bir eziyet. Ama elinizden gelen ve kendi işçiliğinizle yaptığınız işler cidden çok keyif veriyor. Başka araçlara da yardımda bulunmak keyifli. Umarım karavan kültürü ülkemizde hem ucuzlar hemde çoğalır. Keyfini aldıktan sonra uzaklaşmak çok zor gibi.
Hakkınızda hayırlı olsun. İnşallah herşey gönlünüzce olur.
İkinci çocuk ve maddiyat nedeniyle bende karavanımı 1 yıl önce sattım. Şimdi yavaş yavaş arayışlara giriyorum.

Ustalar sayesinde hayatımda ilk kez elime dekopaj aldım:smiley: Aracın içini orman kulübeleri gibi ahşap kaplamak istedim ama hiç bir usta yanaşmadı.Ben de madem öyle ben kendim yaparım deyip,dekopaj,raspala,matkap,taşlama aletlerini alıp işe giriştim.Önce biraz yamuk yumuk oldu ama gittikçe elim alıştı ve şimdi ilk yaptıklarımı da söküp düzeltiyorum.İnşallah iyi bir şeyler çıkarsa burada resimlerini yayınlayacağım.

Ustalar sayesinde hayatımda ilk kez elime dekopaj aldım:smiley: Aracın içini orman kulübeleri gibi ahşap kaplamak istedim ama hiç bir usta yanaşmadı.Ben de madem öyle ben kendim yaparım deyip,dekopaj,raspala,matkap,taşlama aletlerini alıp işe giriştim.Önce biraz yamuk yumuk oldu ama gittikçe elim alıştı ve şimdi ilk yaptıklarımı da söküp düzeltiyorum.İnşallah iyi bir şeyler çıkarsa burada resimlerini yayınlayacağım.
Çok ağırlık yapmasın sonra aşırı yakıt tüketimine neden olmasın , genelde 6 mm kontra kaplıyorlar . İyice düşün soruştur .

Hakkınızda hayırlı olsun. İnşallah herşey gönlünüzce olur.
İkinci çocuk ve maddiyat nedeniyle bende karavanımı 1 yıl önce sattım. Şimdi yavaş yavaş arayışlara giriyorum.
Sizinde inşallah gönlünüze göre olsun ve hayırlısı olsun. Çok teşekkür ederim. İnşallah gönlünüzdeki karavanı bulursunuz.

Orman kulubesi görüntüsü ile nasıl birşey yaptınız merak ettim. Ufak tefek resimler paylaşırsanız sevinirim. Belki önerilerde bulunuruz.
Çok ağırlık yapmasın sonra aşırı yakıt tüketimine neden olmasın , genelde 6 mm kontra kaplıyorlar . İyice düşün soruştur .
Herhalde sadece kaplama şeklinde yaptı. Resimler gelirse daha iyi anlarız. Ağırlık durumu gerçekten önemli. Yasal ağırlık dışında, aracın yakıtını ve performansını da etkiliyor. Sonrasında gezerken kullanacağınız su, tencere, tava, kıyafet vb dolduğracağınız hersey ile baya bir ağırlık oluyor. Bende olabildiğince hafif yapmanızı öneririm.

IMG 20171113 1218251
IMG 20171113 1218361
IMG 20171028 1106341
IMG 20170923 160040
IMG_20171113_121825.jpg
IMG_20171113_121825.jpg
kayar kapıyı iptal edip çat kapı yaptım.tabanı plywood,duvarları rabıta kaplıyorum.İzalasyon olarak saç aralarına mineral cam yünü,üzerine de kendinden yapışkanlı mat benzeri bir ürün kullandım.AT2000 webasto taktırdım.Arkaya enine 125cm lik bir yatak,şoför arkası tek kişilik yatağa dönüşen masa ve koltuk olacak.Tuvalet ve duşu bir videodan esinlenerek yatağın içine yapmak istiyorum.Düşündüğüm gibi olursa burada da yayınlayacağım.

Son düzenleme:

Ekli dosyayı görüntüle 67849 Ekli dosyayı görüntüle 67850 Ekli dosyayı görüntüle 67851 Ekli dosyayı görüntüle 67854
IMG_20171113_121825.jpg
IMG_20171113_121825.jpg
kayar kapıyı iptal edip çat kapı yaptım.tabanı plywood,duvarları rabıta kaplıyorum.İzalasyon olarak saç aralarına mineral cam yünü,üzerine de kendinden yapışkanlı mat benzeri bir ürün kullandım.AT2000 webasto taktırdım.Arkaya enine 125cm lik bir yatak,şoför arkası tek kişilik yatağa dönüşen masa ve koltuk olacak.Tuvalet ve duşu bir videodan esinlenerek yatağın içine yapmak istiyorum.Düşündüğüm gibi olursa burada da yayınlayacağım.
Elinize sağlık. Keske resimleri size ait yeni bir konuda paylaşsaydınız daha iyi olurdu. Buraya link atabilirdiniz. Umarım karavanınız istediğiniz gibi olur.

Merhabalar, Ben Altuğ. Elinize Emeğinize Sağlık. Foruma yeni üyeyim. Uzun zamandır Eşim ve benim de bir İveco Dally Van alıp dönüştürme hayellerimiz var. Bunun için uzun uzun videolar izliyoruz fikir ediniyoruz. Sizin gönderilerinizi bulup dikkatle takip ettim ve karavana dönüştüreceğimiz araç içinde kullanılan malzemelerden tutunda dizayn edilişine kadar sizden çok şey feyz aldım. Müsade ederseniz Size bir iki şey danışmak isterim. Kullandığınız tüm 220v ekipmanları (buzdolabı Televizyon vs.) güneş panelinden elde ettiğiniz 12 v enerjiyi 220 v a dönüştürüp mü kullanıyorsunuz? Ve öyleyse bu onların kaç saat çalışmasına izin veriyor bu sistem. Ve bir de, bende karavanımıza 220v ev tipi buzdolabı ve 220v mini bir fırın koymayı istiyorum, bunun için bana 12v tan enerjiyi 220v dönüştüren bir inverter öneriniz olur mu?
Umarım herşey, sizin ve aileniz için en güzeli olur.

Merhabalar, Ben Altuğ. Elinize Emeğinize Sağlık. Foruma yeni üyeyim. Uzun zamandır Eşim ve benim de bir İveco Dally Van alıp dönüştürme hayellerimiz var. Bunun için uzun uzun videolar izliyoruz fikir ediniyoruz. Sizin gönderilerinizi bulup dikkatle takip ettim ve karavana dönüştüreceğimiz araç içinde kullanılan malzemelerden tutunda dizayn edilişine kadar sizden çok şey feyz aldım. Müsade ederseniz Size bir iki şey danışmak isterim. Kullandığınız tüm 220v ekipmanları (buzdolabı Televizyon vs.) güneş panelinden elde ettiğiniz 12 v enerjiyi 220 v a dönüştürüp mü kullanıyorsunuz? Ve öyleyse bu onların kaç saat çalışmasına izin veriyor bu sistem. Ve bir de, bende karavanımıza 220v ev tipi buzdolabı ve 220v mini bir fırın koymayı istiyorum, bunun için bana 12v tan enerjiyi 220v dönüştüren bir inverter öneriniz olur mu?
Umarım herşey, sizin ve aileniz için en güzeli olur.

Altuğ Bey öncelikle teşekkür ederim.
Gazlı ocak(sadece ateşleme için 220),Tv,uydu alıcısı, Buzdolabı ve şofben 220v ile çalışıyor. İnverter olarak ben Line-Tech tam sinüs invertör kullandım. Fakat yüksek güçte aldığım için boşta çektiği akım fazlaydı. Bu yüzden siz de kullanacaksanız gereken güçte alın derim. İyisi olsun diye alsamda boşta çektiği akım beni üzdü. Güneş panelim ve 200 amper aküm 10 günlük tatilim boyunca ekstra elektriğe ihtiyaç duymadan kendini döndürebildi. Yaz ayları olması nedeniyle güneş etkiliydi. Kızımın sürekli çizgifilm izlemesi buzdolabını sürekli açıp kapatmamıza rağmen sorun yoktu.

Fırın, Kettle, elektrikli ısıtıcı, klima gibi cihazlar invertörünüz kaldırsa dahi, aşırı güç tüketimi nedeniyle akünüzü çok kısa sürede bitirecektir. Gazlı fırın kullanmanızı öneririm. Ayrıca ben nekadar ev konforu ile herşey olsun desemde hanımlara da tatil gerekiyor. Mangal veya daha basitçe kolay yapılan yemekler tercih ediliyor.

Genel olarak tavsiyem, 12v cihazlar kullanmanız yönünde olacaktır. Daha küçük bir güneş paneli ve akü ile aynı döngüyü kurarsınız.
Umarım gönlünüze göre bir karavan sahibi olursunuz.

Çok teşekkür ederim. Aydınlatıcı bilgi oldu. Bu arada masa ayaklığını ve siyah kendinden yapışkanlı izalasyon malzemesini nereden temin edebilirim.
Umarım bizde karavanımızı en kısa sürede tamamlayıp yollara vurabiliriz. Sağlıcakla kalın.

izalasyon malzemesini ben bostancı içerenköy tarafında stüdyolar için izalosyon malzemesi satan biryerden almıştım. İsmini hatırlayamadım. Ama mezarlığın hemen arkasında kalıyordu.
Masa ayağını da marin malzemeler satan tuzlada bir firmadan tedarik ettim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

SON KONULAR

Geri