Bir Sonbahar Gecesinde Eberpacher'imin Gözlenebilir Deneyimlenmiş Performansı Üzerine Düşünceler...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,907

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Arkadaşlar 72 Amper standart akümle gece 02 civarında arabayı yarım saat çalıştırarak sabah sorunsuz marş bastım. Bu süre zarfında eber akşam 19.30 dan sabah 9.30 a kadar aralıksız çalıştı.
Gecenin sessizliğinde motor çalıştırmak kamp alanında hoş olmuyor ama ısınma konusu zorunlu bir ihtiyaç olduğu için o kadarcık gürültüye ses etmiyor komşularımız sonuçta.
Ben bu başlığı açtım çünkü kendim eberpacheri ilk kullanmaya başladığım zamanlarda yeterli gerçek yaşanmış deneyimlere ulaşmakta zorlanmıştım. 72 Amper akümle eğer riske girersem gece çalıştırmadan da idare edilebileceğini sanıyorum. Ama bu yine de riske girmek için uzun bir zaman dilimi. Gece yarım saatçik arabayı çalıştırmak bence fena çözüm değil gibi.
Eberim ve performansı üzerine düşüncelerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler
eberspacher
Arkadaşlar 72 Amper standart akümle gece 02 civarında arabayı yarım saat çalıştırarak sabah sorunsuz marş bastım. Bu süre zarfında eber akşam 19.30 dan sabah 9.30 a kadar aralıksız çalıştı.
........

Neden aracınızı yarım saat çalıştırdınız,akünüz tam dolu değilmiydi?
Dolu akünüzle tam günü çıkarmanız gerekmez mi?

Neden aracınızı yarım saat çalıştırdınız,akünüz tam dolu değilmiydi?
Dolu akünüzle tam günü çıkarmanız gerekmez mi?
Tam günü çıkarıp çıkarmayacağından emin değilim. Burada mesele yalnızken arabanın sabah marş basacak kadar elektriğinin kalması. Bu seferlik yanımda bir motokaravan olduğu için rahat rahat açık bıraktım sonuçta yanımda takviye kablom vardı ve sabah marş basmazsa diğer karavandan takviye yapacaktık.
72 Amper benim akümün standart ebatı ve bu aküyü yükseltme şansımız, ikinci bir aküyü içeriye kurdurtmadan mümkün değil. Aracın içine ikinci bir akü kurdurmayı istemiyorum. İstediğim standart aküyle geceleri çıkarabilmek ve bu performansın kışın eksi onluk soğuklarda da devam etmesini diliyorum.

Tam günü çıkarıp çıkarmayacağından emin değilim. Burada mesele yalnızken arabanın sabah marş basacak kadar elektriğinin kalması. Bu seferlik yanımda bir motokaravan olduğu için rahat rahat açık bıraktım sonuçta yanımda takviye kablom vardı ve sabah marş basmazsa diğer karavandan takviye yapacaktık.
72 Amper benim akümün standart ebatı ve bu aküyü yükseltme şansımız, ikinci bir aküyü içeriye kurdurtmadan mümkün değil. Aracın içine ikinci bir akü kurdurmayı istemiyorum. İstediğim standart aküyle geceleri çıkarabilmek ve bu performansın kışın eksi onluk soğuklarda da devam etmesini diliyorum.
gece eksı onluk soguklarda ışiniz zor hocam bence sabaha kadar kullansanız bıle marş bazmaz gıbıme gelıyor

Gecenin sessizliğinde motor çalıştırmak kamp alanında hoş olmuyor ama ısınma konusu zorunlu bir ihtiyaç olduğu için o kadarcık gürültüye ses etmiyor komşularımız sonuçta.
Ben bu başlığı açtım çünkü kendim eberpacheri ilk kullanmaya başladığım zamanlarda yeterli gerçek yaşanmış deneyimlere ulaşmakta zorlanmıştım. 72 Amper akümle eğer riske girersem gece çalıştırmadan da idare edilebileceğini sanıyorum. Ama bu yine de riske girmek için uzun bir zaman dilimi. Gece yarım saatçik arabayı çalıştırmak bence fena çözüm değil gibi.

Yücel Bey aracınızda aküdeki gerilimi gösteren voltmetre yok mu?

Yücel Bey aracınızda aküdeki gerilimi gösteren böyle bir voltmetre yok mu?
Kontrol

Gezilerimde Laptop ve telefon ṣarjlarını araç aküsünden yaptığım için yanımda böyle bir akü takviye cihazı bulundururum. Iki defa kullandım. Akü boṣaldığı halde 3 litrelik 5 silindirli dizel motoru sorunsuz çalıṣtırdı.
STARTHILFE

gece eksı onluk soguklarda ışiniz zor hocam bence sabaha kadar kullansanız bıle marş bazmaz gıbıme gelıyor
Yanımda bir arkadaşımın motokaravanı varken korkmadan vebastoyu çalıştırabilirim her zaman. Eğer bunu yaşarsak eksi onluk soğukları da belki deneyimleme şansımız olur. Şu anda da dış sıcaklık dört derece falandı dün gece. Yüksek bir sıcaklık değil. Mevsim sonbahar olsa bile...

Yücel Bey aracınızda aküdeki gerilimi gösteren voltmetre yok mu?

Yücel Bey aracınızda aküdeki gerilimi gösteren böyle bir voltmetre yok mu?
Ekli dosyayı görüntüle 640451

Gezilerimde Laptop ve telefon ṣarjlarını araç aküsünden yaptığım için yanımda böyle bir akü takviye cihazı bulundururum. Iki defa kullandım. Akü boṣaldığı halde 3 litrelik 5 silindirli dizel motoru sorunsuz çalıṣtırdı.Ekli dosyayı görüntüle 640452
Böyle bir voltmetrem var. Ama sürekli takıp da okunacak değeri ölçmedim.
Ben bu akü takviyelerinden kullandım ve benimkinin dışı böyle patlayacak kadar şişmişti. Çok korktum bir daha da kullanmadım.

Türkiye’de belki komşular ses etmeyebilir ama ilerde torunlarımızın emisyon yüzünden sessiz kalacağından emin değilim. 😉🙂
Üstelik ayni durum ikinci gece için artık zorunluluk olarak algılamayabilir ?
Lütfen sizin gibi örnek bir karavancıyı eleştirdiğimi düşünmeyin Yücel bey. Ben sadece buranın refleksleriyle yazmış bulundum... 🙂

Bence araç akünüz zamanı gelince Eberspächer’e de yetecek kadar daha büyüğü ile zaten değiştirilemeyeceğine göre artık ikinci el de olsa başka devamlı bir enerji kaynağına gereğiniz olmalı ? Diğerleri ister istemez paliyatif çözüm sınıfında.
Üreticisinin de tavsiyesi bu yönde biliyorsunuz. Sanırım araç üreticisi de farkı düşünmüyordur ?

Eberspächer ile araç aküsü, Romeo ve Giulietta’nın yasak aşkı gibi.
Sonları hayırlı değil yani.. 🥴

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR