DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Buzdolabı Motoru Araç Dışında ?

'SOĞUTMA' forumunda DOKTOR63 tarafından 12 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu 512 kişi tarafından okunmuş, 6 cevap yazılmıştır

1. DOKTOR63

DOKTOR63 KARAVANDA HAYAT VAR

Alınan Beğeni:
    359
    aklıma geldi hiç bir karavanda görmedim,daha çok kasaplarda veya marketlerde gördüm buzdolabı içerde .kompresör motorunu dükkanın dışına alıyorlar daha az ısınıyor hem verimi artıyor ve gürültüsünü duymuyorlar.karavanda da böyle bir şey yapılabilir mi?

Etiketler:

2. ilker 72

ilker 72 Kamp II

Alınan Beğeni:
    74

Aracınızın dışında uygun bir yer varsa olur birde bu işlemden sonra içerideki buzdolabını fazla oynatamazsınız

3. DOKTOR63

Alınan Beğeni:
    359
    Bildiğim kadarıyla sabit olmalı, yer değişikliği olmaz ama zaten bence karavanda zaten sabit

4. fsirin

fsirin Karavan Yönetim

Alınan Beğeni:
    812
    12V BLDC motorlar pek gürültü yapmazlar. 220V kompresörü dışarı taşımayı düşünüyorsanız. 12V'a dönüşüm yapmak daha güzel bir çözüm olur. Zira aynı miktarda uğraştırır.

5. DOKTOR63

Alınan Beğeni:
    359
    Gürültü önemli ama diğer seçenekler açısından da
    Isınmaması
    Performansı daha iyi olabilir mi

6. bartek

bartek Zirve

Alınan Beğeni:
    438
    Aracin disinda uygun yer neresi olabilir?
    Yanlar olmaz, tuvden gecmez.
    Alt olur mu? Toz, kir altinda calisir, kapatirsaniz sogutma acisindan farki kalmaz, ayrica tumseklere carpma sorunu olur.

7. fsirin

fsirin Karavan Yönetim

Alınan Beğeni:
    812
    Kompresörlü dolapların zaten performansı iyidir. Dolabı koyar havalandırma yapmazsanız performansı düşer. Oldukça fazla ısınma yapan 3 sistem buzdolapları bile iki havalandırma menzfeziyle gayet iyi soğutuluyorlar. Kompresörlü buzdolabında fazlasıyla yeterli olur. Sıcak ortamlar için bir de fan eklerseniz sorun kalmayacaktır.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...