Buzdolabı Sorunu Hakkında.

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Elektrolux buzdolapları kullanım klavuzları: Aşağıdaki linkte belki kendi buzdolabınızı bulabilirsiniz.

electrolux camping kühlschrank bedienungsanleitung - Google-Suche

Üç sistem buzdolaplarında gaz sisteminin bakımı konusunda aşağıdaki linkte faydalı bilgiler var. Google tercümesinde bazı kelimeler tam uymayabilir. Ben düzeltmeye çalıştım ama bu kelimelerin Türkçe karşılıklarını bilmediğim için tam düzeltemedim. Anlamadığınız yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Wartung Gasanlage Kuehlschrank – Camping-Wiki

Google tercümesi (Word dosya):Ikinci dosyada resimlerde var. Böylece anlaşılmayan kelimelerin karşılığını resimler sayesinde bulmak mümkün olabilir.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

zaferyilmaz99

Yeni Üye
Elektrolux buzdolapları kullanım klavuzları: Aşağıdaki linkte belki kendi buzdolabınızı bulabilirsiniz.

electrolux camping kühlschrank bedienungsanleitung - Google-Suche

Üç sistem buzdolaplarında gaz sisteminin bakımı konusunda aşağıdaki linkte faydalı bilgiler var. Google tercümesinde bazı kelimeler tam uymayabilir. Ben düzeltmeye çalıştım ama bu kelimelerin Türkçe karşılıklarını bilmediğim için tam düzeltemedim. Anlamadığınız yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Wartung Gasanlage Kuehlschrank – Camping-Wiki

Google tercümesi (Word dosya):Ikinci dosyada resimlerde var. Böylece anlaşılmayan kelimelerin karşılığını resimler sayesinde bulmak mümkün olabilir.
Yardımınız için çok teşekkür ederim, detaylı inceleyeceğim ama ön izlenim olarak şunu söyleyebilirim tahminimden daha karmaşık gözüküyor, buzdolabını bir yerinden çıkartayım inceleyip çözmeye çalışacağım tekrardan çok sağolun yardımınız için.

zaferyilmaz99

Yeni Üye
Şöyle bir durum oldu, buzdolabını söktüm eve getirdim ve birde baksam ki dolap kompresörlü sistemmiş markasıda indel-b diye bir marka, temizledim boyadım şimdi güneş enerjisi ile çalışabilir hale getireceğim, ben düğmeleri görünce amonyaklı sanmıştım oysaki... Yardımlar için sağolun

zaferyilmaz99

Yeni Üye
Etiket gözükmüyor, internetten baktığımda Kompressör markası Secon BD35F yazıyor ama iş karışık bana öyle geliyor ki dolabın kompressörü değişmiş, ama üzerinde birden fazla elektrik kablosu var değişmemişte olabilir, sizin yorumunuz nedir? Bende anlam veremedim müsait olduğumda götüreceğim bir servise, son durumu paylaşırım.

Ekli dosyalar

ilker 72

Kamp III
Etiket gözükmüyor, internetten baktığımda Kompressör markası Secon BD35F yazıyor ama iş karışık bana öyle geliyor ki dolabın kompressörü değişmiş, ama üzerinde birden fazla elektrik kablosu var değişmemişte olabilir, sizin yorumunuz nedir? Bende anlam veremedim müsait olduğumda götüreceğim bir servise, son durumu paylaşırım.
Buradaki görüntü kesinlikle 220 volt diyor. 220 volt kompresörlerde kullanılan role ve termik var.
CA191424-8243-42AF-BCBB-EA20D8045BC1.png

ilker 72

Kamp III
Dolabın etiketinde r12 gaz olduğu yazıyor. Bu gazın kullanımı yasaklanalı 15 yıl olmuştur, yani dolabın mazisi 15 yıl öncesine dayanıyor. O zamanlarda 12 V kompresörler ciddi paralardı kasıtlı olarak alınma ihtimalide aklıma gelmiyor değil.

Forum istatistikleri

Konular
100,035
Kullanıcılar
167,907
Son üye
qkavlak

SON KONULAR