DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Buzdolabının Etrafını Straforla Kaplamanın Faydası Ne Kadar Olur..

'SOĞUTMA' forumunda Makrakanta tarafından 19 Haziran 2019 tarihinde açılan konu 281 kişi tarafından okunmuş, 4 cevap yazılmıştır

1. Makrakanta

Makrakanta Kamp I

Alınan Beğeni:
    17
    Karavanımda kullanacağım voltaj 12 v olacak.O nedenle de 12 v kompresör dönüşümü yapılmış büro tipi bir buzdolabı aldım.Buzdolabı sadece kahvaltılıklarımı muhafaza etse yeterli benim için.Buzdolabını ara sıra tamamen kapatıp buz kutusu gibi kullanmayı düşünüyorum.Buzdolabının etrafını - altını - üstünü 2 cm sert straforla kaplasam ne kadar faydalı olur veya soğukluğun uzun süre muhafazası için başka ne önerirsiniz.

Etiketler:

2. yugun

yugun YÜCEL GÜNDÜZ

Alınan Beğeni:
    1.056
    Web Sitesi:
    http://www.yucelgunduz.com
    Bence yapmayın, çok bir faydası olacağını düşünmüyorum ki ekstradan yer kaplayacak, görüntü kirliliği de cabası.

udisa, Akdeniz45, ince999 ve 1 kişi daha bunu beğendi.

3. ilker 72

ilker 72 Kamp II

Alınan Beğeni:
    169
    Bazı dolaplarda kondanser dediğimiz ısınan ve hava alması gereken parça dolabın yan tarafında gömme oluyor. (eski dolaplarda arkada ızgara gibi olan parça) Bu tip dolaba dediğiniz işlemi yaparsanız soğutma randımanı düşer, kompresör çabuk arıza yapar, enerji tüketimi artar.

Akdeniz45 ve Makrakanta bunu beğendi.

4. Makrakanta

Makrakanta Kamp I

Alınan Beğeni:
    17
    İlker bey teşekkür ederim bu bilginin çok faydası oldu.Dolap ankastre gibi hiç bir yerinde kondanser ızgara yoktu.Aldığım yeri aradım.Kondanser iki yanlarda sacın altında gömülü imiş.Hatta yandan delip birde termometre koymak istiyordum.iyiki yapmamışım.Teşekkürler.

ilker 72 ve Akdeniz45 bunu beğendi.

5. resulgokmen

resulgokmen Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    arkadaşlar 2 ay önce yayla evim için yaptırmış olduğum 12volt buzdolabım satılıktır. imar barışından faydalandım ve elektrik geldi. 140lik beko marka buzdolabına 12volt kompresör taktırmıştım. özenle ciddi araştırmalar sonucunda yaptırdım. 2 aydır kullanıyorum ve çok güzel soğutuyor. solar sistem ile işim bitti ve bir arkadaşımız faydalansın istiyorum. uygun fiyata vereceğim. 5415616381. ihtiyacı olan arkadaşlar irtibata geçsin..dolap manisa selendi ilçesinde. isteyen kargolarım

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...