Çadır Isıtmada Basit Bir Sistem (araçla Gidenler Için)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilker 72 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 83
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,389

ilker 72

Zirve
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ben böyle bir şey yaptım. 60 cm çapında, 50 cm uzunluğunda, borunun bir tarafına küçük bilgisayar fanı, diğer tarafına 120 cm uzunluğunda esnek alüminyum boru takıp küçük tüpün üstüne sabitledim.

Image

Image

Image

Image

Etiketler

Alüminyum boruyu izole ettikten sonra derece artık eksi tarafa geçti tahminim seksen derece nin üzerinde sıcaklık veriyor.

Image

Image

22 aralıkta Kemerburgaz da yaptığımız kampta denedim gece 04-30 dan sonra kurdum alüminyum borudaki izolasyon yoktu yarım saatte çadırın içi baya kırıldı battaniye ile üşümeden uyuduk. Çay suyuda hazır.

Image

Son düzenleme:

Tüp çadır dışında yakılırsa , zehirlenme olmayacağı için , bu düzenek iş yapabilir , hadi bakalım kolay gelsin , biraz üretim yap , satışa çıkar . Kolay gelsin .

Tüp çadır dışında yakılırsa , zehirlenme olmayacağı için , bu düzenek iş yapabilir , hadi bakalım kolay gelsin , biraz üretim yap , satışa çıkar . Kolay gelsin .

Tüp zaten çadır dışında olacak. Üretim yapmak ve satışa çıkarmak gibi bir amaçla koymadım. İhtiyaç duyan arkadaşlar faydalansın diye koydum. (hadi bakalım kolay gelsin, biraz üretim yap,satışa çıkar, kısmına pek anlam veremesem de)

Son düzenleme:

Bu buluşun ticari değeri olduğu ve kampçılara bu ürünün kazandırılması için ifade edilmiştir , bir takdir ve tebrik olarak anlayınız lütfen , bunun üretiminin birisi tarafından yapılması lazım diye düşünüyorum . ( gençliğimde çadır kamplarda çok üşüdüğümden çok hoşuma gitti )

Genelde bu tarz düşünceler çoğu kişide olur ama hep fikirde kalır, sonra para verilip ücret karşılığı satın alınır. Siz icraatede dökmüşsünüz tebrik ederim.
bunun versiyon 2'si de Tüpün yerine gece sabaha kadar yanacak kamp ateşi, fanın yerinede doğal hava akışı sağlayan sistem olmalı

Genelde bu tarz düşünceler çoğu kişide olur ama hep fikirde kalır, sonra para verilip ücret karşılığı satın alınır. Siz icraatede dökmüşsünüz tebrik ederim.
bunun versiyon 2'si de Tüpün yerine gece sabaha kadar yanacak kamp ateşi, fanın yerinede doğal hava akışı sağlayan sistem olmalı

Teşekkürler. Kamp malzemelerimin bir çoğunu kendim yaparım bir nevi hobi işte. Kamp ateşini kullanmak aklıma geldi ama çadıra bir metre yakında bir ateş güvenli olmaz birde ateşi sürekli takip etmek lazım. Bizim kamplarda güvenlik açısından en son yatan kişi ateşi söndürür. Tüple ısıyı istediğiniz gibi ayarlarsınız geceniz daha rahat geçer. Selamlar, haşçakalın

Son düzenleme:

22 aralıkta Kemerburgaz da yaptığımız kampta denedim gece 04-30 dan sonra kurdum alüminyum borudaki izolasyon yoktu yarım saatte çadırın içi baya kırıldı battaniye ile üşümeden uyuduk. Çay suyuda hazır.

Ekli dosyayı görüntüle 510213

Abi süper olmuş eline emeğine sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.