Canlı Canlı Ege

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,658
Merhaba arkadaşlar,yıl boyu uzun soluklu gezi yapabileceğim tek müsait zaman ramazan ayı olması dolayısı ile yine tek başıma yollara düştüm.Malum herkes gezmek için bayram tatilini bekliyor.Bu gün 11 mayıs cumartesi günü itibarı ile gezime başlıyorum.Belli bir rota hazırlığım yok,gidiş kıyıdan dönüş iç taraftan olur diye düşünüyorum.Motorumu da yanıma aldım,böylesi daha pratik ve keyifli oluyor.İlk gün iznikteyim Ekli dosyayı görüntüle 512776 Ekli dosyayı görüntüle 512777 Ekli dosyayı görüntüle 512778

Keyifli gezmeler olsun.. Karavnda motosiklet taşıma fikri çok güzel ,Bende sprinterime bir motosiklet taşıma aparatı yapıyorum ,motor biraz yanlardan taşıyor ama hayırlısı artık.

Etiketler

İvrindide ki alabalık çiftliğinde sabahladıktan sonra edremite doğru yola çıktım.Yol üstünde ki köylü pazarlarında dura dura gittim.Köylü kadınlarla sıkı pazarlıklar yaptım(152 tl yi 150 tl ye düşürdüm)Ortalık gayet sakin,trafik yavaş,insanlar güleryüzlü ve yardımseverler.(Keşke bizim oralar da böyle olabilse).Akçay da hava çok bunaltıcı olunca sahilde kalmaktan vazgeçip kazdağlarına doğru yola çıktım.Bu gece kızılkeçi köyünde misafirler için ayrılan ücretsiz otoparkta kalıcam.Buraya geldiğim gibi motoru indirip edremit ve akçayın sokaklarında kayboldum(gerçekten kayboldum)Bu arada şunu da belirtmeliyim ki ben de yön bulamama hastalığı var.Navigasyon olmasa elimde harita,yollarda dolanıp dururum.Karavanı bıraktığım yerleri navigasyonda hep işaretlerim.Fotağrafları yüklemeye çalışıyorum ama yine hata veriyor,yarın tekrar deniyeceğim.

Mehmetalan köyü içinden kazdağları milli parkına gidecek olursan , kapı akşam 17.00 de kapanıp sabah 08.00 de açılıyor , girecek olursan malumat vereyim dedim , milli park ücretli alan klavuzu alarak geziliyor , bir gruba denk gelirsen ekleniver para ödeme boş yere .

Sabah gidicem ama internette ki yorumlarda rehber zorunluluğunun kalktığı ama motosikletlerin içeriye sokulmadığı yazıyor.Bakalım yarın belli olur,buradan sonucu yazarım.

İvrindide ki alabalık çiftliğinde sabahladıktan sonra edremite doğru yola çıktım.Yol üstünde ki köylü pazarlarında dura dura gittim.Köylü kadınlarla sıkı pazarlıklar yaptım(152 tl yi 150 tl ye düşürdüm)Ortalık gayet sakin,trafik yavaş,insanlar güleryüzlü ve yardımseverler.(Keşke bizim oralar da böyle olabilse).Akçay da hava çok bunaltıcı olunca sahilde kalmaktan vazgeçip kazdağlarına doğru yola çıktım.Bu gece kızılkeçi köyünde misafirler için ayrılan ücretsiz otoparkta kalıcam.Buraya geldiğim gibi motoru indirip edremit ve akçayın sokaklarında kayboldum(gerçekten kayboldum)Bu arada şunu da belirtmeliyim ki ben de yön bulamama hastalığı var.Navigasyon olmasa elimde harita,yollarda dolanıp dururum.Karavanı bıraktığım yerleri navigasyonda hep işaretlerim.Fotağrafları yüklemeye çalışıyorum ama yine hata veriyor,yarın tekrar deniyeceğim.

Pazarlık konusunda aslen kayserili olmama karşın benden çok iyiymişsiniz:smiley: bu arada yön bulma sıkıntısı bende de var , birde geçtiğim , yada dönüş yaptığım köşelerdeki bina dükan vs. yerleri nedense harddisk kaydetmiyor, yaşlılıktan diyeceğim ama oldum olası burum böyle :/
Motosiklet olayına gelince arka kapıyı nasıl mahvettiğiniz motoru mu sağlama almadınız nasıl oldu ?

Merhaba, iyi geziler, ben de aşağıdan yukarıya doğru başladım geziye 23 Nisan da İstanbul dan Antalyaya nonstop bronzllaştım bile şimdi Katrancı koyu kampındayım Cuma Dalyan vs. İyi gezintiler!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezinizi zevkle izliyorum. Teşekkürler.

Tanımadığım şehirlerde aracı park ettiğim yerde veya bir gölde balık tutarken de iyi balık tutuğum yerde telefonla bir resim çekerim. Resim çektiğim yere dönmek istediğimde telefonda Google’de çektiğim resmi bulurum. Resmin sağ üst tarafında alt alta üç nokta olan yere tıklayarak info yazan bölümü açarım. Burada aşağıya doğru gidince görülen haritadaki kırmızı balon işareti karavanı park ettiğimiz yeri veya gölde (denizde) balığı bol olan noktayı gösteriyor. Haritanın üzerine tıklayarak aradığımız yere giden yolu bulabiliriz. Herkesin bildiğini tekrarladıyasam hoşgörün.

Belki birisinin işine yarar.

Bu gün de motorla gezme günü.
IMG 20190515 140012
zeus altarına çıkış,sekizyüz metre yokuş yukarı yürüyüş
IMG 20190516 115145
IMG 20190516 114137
Hava o kadar güzel ki mis gibi çam kokusu bütün yorgunluğu alıyor
IMG 20190516 115156
IMG 20190516 114933
zeusun gözüyle☺️
IMG 20190516 115226

Merhaba, iyi geziler, ben de aşağıdan yukarıya doğru başladım geziye 23 Nisan da İstanbul dan Antalyaya nonstop bronzllaştım bile şimdi Katrancı koyu kampındayım Cuma Dalyan vs. İyi gezintiler!Size de iyi geziler,ben daha denize giremedim,su halen soğuk benim için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri