Caretta 1500 Mu? Pi2010 Mu Arkadaslar? Tesekkurler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yago Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,722

yago

Ana Kamp
uzun suredir arastirdigim uzere basoglu caretta 1500 ile pino pi2010 arasinda tereddutte kaldim.
caretta da 15000 tl ye 2014 model tam donanimli bir karavan buldum?sizin fikirleriniz nelerdir?
pinonun yeni bir firma oldugunu dusunuyorum.basoglu daha eski tecrubeli bir firma daha kurumsal.
fikirleriniz benim icin onemli tesekkurler...

mesajınızı yeni gördüm ve cevap vermek istedim.
Bu arada zaten bir şey aldınız mı bilmiyorum tabii...

Bana ilk başlarda mutfağın içinde olması nedeniyle Pi daha iyi bir dizayn gibi geliyordu ama içinde bir haftasonu geçirince klostrofobik olmamama rağmen çok bunaldım. Özellikle iki kişi kalmak istediğinizde yatağa yatmak; üstünüzü değiştirmek vs. bir işkence.

Bir de bizim kullandığımız Pi fabrika çıkışı sıfır km idi ve tavanın kaplandığı malzemenin kokusundan midemiz bulandı. Sonradan araştırdık; gemi yapımında kullanılan dış mekan malzemesi dediler. İç mekangerçekten yaşanmaz hale gelmişti.

Artık caretta'nın daha iyi bir tasarım olabileceğini düşünüyorum. Sadece fabrikada gördüm gerçi; içinde yaşamadım.
Mutfak kısmı küçük bir çadırla kapanırsa yazın sinekten böcekten korunmak sorun olmaz herhalde. Önemli olan içeride tuvalet kullanılabilmesi.

sevgiler,

Bende carettada bir hafta kaldım, kabus gibiydi,daracık, bunaltıcı, bence ikiside degil

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaşlar merhaba forumda yeniyim karavan almak istiyorum bu iki model arasında kaldım, konu hakkında daha fazla bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen.
Teşekkürler

uzun suredir arastirdigim uzere basoglu caretta 1500 ile pino pi2010 arasinda tereddutte kaldim.
caretta da 15000 tl ye 2014 model tam donanimli bir karavan buldum?sizin fikirleriniz nelerdir?
pinonun yeni bir firma oldugunu dusunuyorum.basoglu daha eski tecrubeli bir firma daha kurumsal.
fikirleriniz benim icin onemli tesekkurler...

arkadaşlar merhaba forumda yeniyim karavan almak istiyorum bu iki model arasında kaldım, konu hakkında daha fazla bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen.
Teşekkürler
Bence pi olanı
Çünkü caretta çok dar içinde ayakta duramıyorsun
Yatarken de çok dar ve bunaltıcı
Kesinlikle caretta önermem

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

www.survivorromork.com sitemizi incelermisiniz teşekkürler

Guner Bey Merhaba,

ben de siteye daha bir kac gun once uye olmus, bir karavanci adayiyim..
teardrop lari ilk kez yollarda gordugumde cok etkilenmis, ancak yillar sonra karavan sahip olmaya karar vermis birisiyim.. aslinda halen neyi alacagima karar vermis sayilmam, ancak baslangic olarak teardrop istiyorum (esimi ikna edebilirsem).. o yuzden Caretta nin oldugu basliklari mumkun oldugunca takip etmeye calisiyorum, zira onunla ilgili pek tecrube paylasimi bulabilmis degilim..

verdiginiz link uzerinden siteyi ve urunu inceleme firsatim oldu, musaade ederseniz fikrimi paylasmak isterim.. sizin urettiginiz (soyadiniz ile sirket adinizin ayni olmasindan yola cikarak) araca gelince, belirtmek isterim ki ilgimi oldukca cekti, sizin tasarimda off-road teardrop ureten baska yerli markalar da var, ancak onlarda cok bariz bir askeri harekat / intikal havasi varken, bu urun daha sportif bir duygu sunmakta, o yuzden avantajli goruyorum..

tasarim asamasinda kafa yoruldugunu dusundugum icin siteniz hakkinda kendimce degerlendirmemi paylasmak isterim; web sayfanizin tasarimi kullaniciyi biraz yoruyor, belki bazi sayfalara direk linkler vermeyi dusunebilirsiniz.. istenilen bilgiye ulasmak daha kolaylastirilabilir..

bir diger konu belki benim esimi ikna etme konusu ile ilgili; urunun ic hacmine dair herhangi bir gorsele ulasamadim.. belki birkac icmekan gorseli koymayi dusunebilirsiniz.. ayrica boyutlardan bahsetseniz hic fena olmaz..

fiyat listenizde standard urunun fiyati USD iken, opsiyonel olanlar EURO cinsinden verilmis, belki hakli gerekceniz vardir ancak biraz kafa karistiriyor, tek bir para birimi uzerinden gidilse sanki daha uygun olabilir..

gorsellerde buro tipi buzdolabi var ancak donanim tarafindan ne standardta ne de opsiyonelde bundan bahsedilmemis..

Bunlari urunu gercekten begendigim ve web sitenizin bir kullanici olarak daha derli toplu olmasini istedigim icin yazdim, bir geri besleme olarak dusununuz.. zannediyorum urun cok yeni ve urunu kullananlarin tecrubelerine ulasmak pek mumkun degil..
Sizden daha detayli bilgi ve gorsel alabilirsem mutlu olurum.. e-mail adresim gumrahsk@hotmail.com

Guner Bey Merhaba,

ben de siteye daha bir kac gun once uye olmus, bir karavanci adayiyim..
teardrop lari ilk kez yollarda gordugumde cok etkilenmis, ancak yillar sonra karavan sahip olmaya karar vermis birisiyim.. aslinda halen neyi alacagima karar vermis sayilmam, ancak baslangic olarak teardrop istiyorum (esimi ikna edebilirsem).. o yuzden Caretta nin oldugu basliklari mumkun oldugunca takip etmeye calisiyorum, zira onunla ilgili pek tecrube paylasimi bulabilmis degilim..

verdiginiz link uzerinden siteyi ve urunu inceleme firsatim oldu, musaade ederseniz fikrimi paylasmak isterim.. sizin urettiginiz (soyadiniz ile sirket adinizin ayni olmasindan yola cikarak) araca gelince, belirtmek isterim ki ilgimi oldukca cekti, sizin tasarimda off-road teardrop ureten baska yerli markalar da var, ancak onlarda cok bariz bir askeri harekat / intikal havasi varken, bu urun daha sportif bir duygu sunmakta, o yuzden avantajli goruyorum..

tasarim asamasinda kafa yoruldugunu dusundugum icin siteniz hakkinda kendimce degerlendirmemi paylasmak isterim; web sayfanizin tasarimi kullaniciyi biraz yoruyor, belki bazi sayfalara direk linkler vermeyi dusunebilirsiniz.. istenilen bilgiye ulasmak daha kolaylastirilabilir..

bir diger konu belki benim esimi ikna etme konusu ile ilgili; urunun ic hacmine dair herhangi bir gorsele ulasamadim.. belki birkac icmekan gorseli koymayi dusunebilirsiniz.. ayrica boyutlardan bahsetseniz hic fena olmaz..

fiyat listenizde standard urunun fiyati USD iken, opsiyonel olanlar EURO cinsinden verilmis, belki hakli gerekceniz vardir ancak biraz kafa karistiriyor, tek bir para birimi uzerinden gidilse sanki daha uygun olabilir..

gorsellerde buro tipi buzdolabi var ancak donanim tarafindan ne standardta ne de opsiyonelde bundan bahsedilmemis..

Bunlari urunu gercekten begendigim ve web sitenizin bir kullanici olarak daha derli toplu olmasini istedigim icin yazdim, bir geri besleme olarak dusununuz.. zannediyorum urun cok yeni ve urunu kullananlarin tecrubelerine ulasmak pek mumkun degil..
Sizden daha detayli bilgi ve gorsel alabilirsem mutlu olurum.. e-mail adresim gumrahsk@hotmail.com
Öncelikle tüm yapıcı eleştirileriniz için teşekkür ederim.
Bu karavan tamamen kendi projemiz fakat dünyada karavan üreten sitelerin artılarını ve eksilerini araştırıp sentezleyerek ortaya çıkardık son derece sağlam ve işlevsel yaptık fark ettiyseniz isim vermeden başKa gezi karavanlarında olduğu gibi polyester veya sunta kullanmadık son derece sağlam çelik iskelet üstü 4mm alüminyum kompozit kaplı dış yüzeyimiz var ki buna benzer bir çok farkımız var
Buzdolabı tercihimiz diğer 12 v ile çalışanların pahalı oluşu bu rahatlıkla iş görmekte parça olayı bol her köy de mutlaka tamircisi parçası bulunur.
Ölçüleri yatak alanı 200 cm boy 150 cm en dır iki kişi rahat rahat evdeki uykunuzu kesinlikle aratmaz arkada mutfak kısmı derinliği ise 50 cm 150cm en büyük karavanlarla kıyaslama yapılamaz tabi ama avantajı yemek yaptığınızda karavanınızın içi kokmicak
En güzeli tip onay belgeli oluşu tüm karavan Avrupa birliği normlarına göre yapıldı izelasyonu yanmaz kabloları dingil ve içme suyu olarak kullanılabilecek su deposu muhafazası her şey düşünüldü

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR