Carpento 360 Karavan Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mahira Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,350

mahira

Ana Kamp
Yer
Balıkesir
Merhabalar,

Bir süredir Carpento 360 marka karavan kullanıyorum. Tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Karavan resmi olarak 750 kg altı. Webasto, Truma su ısıtıcı, güneş paneli, akü, kasetli WC gibi tüm eklentiler dahil edildiğinde bile 700 kilogramı bulmuyor.

Tüm Carpento karavanlar Alko şase üzerine inşa ediliyor. Yapımında hafif kavak kontra malzeme kullanılıyor. İç mekan tasarımı ve kullanımı başarılı. Yatak olabilen oturma grubundaki 270 derecelik pencere çok iyi görüş sunuyor.

Karavanda ayrıca ranza var. İki kişi rahatlıkla orada yatabilir. Kuzine kısmında kullanışlı bir tekli ocak ve genişçe bir lavabosu mevcut. Buzdolabı isteğe bağlı (bendeki sonradan dönüştürülmüş bir 12V buzdolabı, tüketimi biraz yüksek ama çok sorun olmuyor)

Dışarıdan elektrik girişi var. Kablosunu kaybetmemeye dikkat edin. Sistem kaliteli olmasına rağmen kablosu özel olduğu için orijinal almak zorundasınız. Basit bir ara kablo 1000 TL'nin üzerinde. Yeni üretimlerde standart bir sisteme geçmişler.

Yataklar rahat sayılabilir. Ancak süngerler biraz ince olduğu için yatak üzerine bir ped veya yorgan koymak istenebilir.

En önemlisi şu; Carpento Karavan firması (İstanbul, Sancaktepe'de) ürünlerinin arkasında. Karavanımı ikinci el almıştım, ufak tefek eksiklerin halledilmesi, bazı eklentiler ve bakım için karavanımı kendilerine teslim ettim. Çok dar bir zaman aralığında, makul bir maliyetle hepsini yapıp (aklıma gelmeyen bir iki konuyu daha halletmişler) karavanı söyledikleri gün teslim ettiler.

20221114 173753

Bu karavanı çektiğim Jimny ile alakalı kısa bir videonun bilgisini de aşağıdaki konuda paylaştım.

Suzuki Jimny Ile Karavan Çekiliyor...

Merhabalar,

Bir süredir Carpento 360 marka karavan kullanıyorum. Tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Karavan resmi olarak 750 kg altı. Webasto, Truma su ısıtıcı, güneş paneli, akü, kasetli WC gibi tüm eklentiler dahil edildiğinde bile 700 kilogramı bulmuyor.

Tüm Carpento karavanlar Alko şase üzerine inşa ediliyor. Yapımında hafif kavak kontra malzeme kullanılıyor. İç mekan tasarımı ve kullanımı başarılı. Yatak olabilen oturma grubundaki 270 derecelik pencere çok iyi görüş sunuyor.

Karavanda ayrıca ranza var. İki kişi rahatlıkla orada yatabilir. Kuzine kısmında kullanışlı bir tekli ocak ve genişçe bir lavabosu mevcut. Buzdolabı isteğe bağlı (bendeki sonradan dönüştürülmüş bir 12V buzdolabı, tüketimi biraz yüksek ama çok sorun olmuyor)

Dışarıdan elektrik girişi var. Kablosunu kaybetmemeye dikkat edin. Sistem kaliteli olmasına rağmen kablosu özel olduğu için orijinal almak zorundasınız. Basit bir ara kablo 1000 TL'nin üzerinde. Yeni üretimlerde standart bir sisteme geçmişler.

Yataklar rahat sayılabilir. Ancak süngerler biraz ince olduğu için yatak üzerine bir ped veya yorgan koymak istenebilir.

En önemlisi şu; Carpento Karavan firması (İstanbul, Sancaktepe'de) ürünlerinin arkasında. Karavanımı ikinci el almıştım, ufak tefek eksiklerin halledilmesi, bazı eklentiler ve bakım için karavanımı kendilerine teslim ettim. Çok dar bir zaman aralığında, makul bir maliyetle hepsini yapıp (aklıma gelmeyen bir iki konuyu daha halletmişler) karavanı söyledikleri gün teslim ettiler.

Ekli dosyayı görüntüle 640849

Bu karavanı çektiğim Jimny ile alakalı kısa bir videonun bilgisini de aşağıdaki konuda paylaştım.

Suzuki Jimny Ile Karavan Çekiliyor...
Biraz fazla dostça ve yandaş ( :smiley: ) yorum gibi geldi bana .. Hiç rastlamadım İzmirdeki karavan parklarda ..

Biraz fazla dostça ve yandaş ( :smiley: ) yorum gibi geldi bana .. Hiç rastlamadım İzmirdeki karavan parklarda ..

Doğrudur, burada yorum yapayım diye bana sağlam para ödüyorlar, hatta karavanı onlar hediye etti...

Cidden soruyorum; bu karavan hakkında fikriniz oluşmamışsa, yani kullanmadıysanız, görmediyseniz, sahip değilseniz veya çevrenizde yoksa neden "illa bir yorum yapma" ihtiyacı duydunuz? Neyse...

Bursa, Misi karavan kampındaydık geçen ay, orada vardı mesela. Anladığım kadarıyla Almanya başta olmak üzere yurtdışı ağırlıklı çalışıyorlar, iç pazara yetişemiyorlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri