Cekme Belgeli Defenderin Muayne Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mert kose Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,832

mert kose

Ana Kamp
Web
www.macahelkonukevi.com
Arkadaslar merhaba defenderimin muayneye sokacam arac cekme belgeli mke cikmasi degil fakat ustunde ford puma motoru atmis tedas ruhsatta silindir hacmi 3500 dizel olarak gozukuyor motor no bulamadik fakat motor no da ruhsattakiyle ayni degil diye dusunuyoruz muayneden gecerken problem yasarmiyiz acaba bilgisi olan varmidir neler yapmaliyiz

Etiketler

Ynt: Cekme Belgeli Defenderin Muayne Sorunu

Hafif kusur olarak geçiyor diye biliyorum
sizi yanıltmayım
bilen ler cevap yazacaklardır
tüvtürk en zor işi :smiley: kolay gelsin

Motor numarası okunmuyor hafif kusurdur.
Sanayide numara konusunda size yardımcı olacak arkadaşlar vardır.
Eğer yoksa 0507 378 76 18 arayabilirsiniz yardımcı olurum

Tüv e gitmeden önce ihaleden aldığınız firmayla görüşün. varsa uygunluk belgesi yada aracın önceki tescil dosyasını isteyin. tüv normalde motor numarasını okuyamadıysa "hafif kusur" yazar.(benim başıma geldi) ama land rover üzerinde FORD yazılı motor görür ve işkillenirse tespit ister. ruhsatı değiştir gel der. (başıma geldi) o zaman motor konusu sizin için sıkıntı olur.
Bu yazdıklarımın hepsi tüv de çalışan görevlinin insiyatifine kalmış birşey o yüzden kesin değildir.
Derya

Valla bende motor no okunamadi hafif kusur olarak nitelendiriliyor ama cekme belgeli oldugu icin inceliyorlar diye dediler bende motor numarasindan emin olamiyorun isimi sansa birakmak da istemiyorum acikcasi

Hocam ben kendi aracımda ruhsatta sondaki tek motor numarası eksik diye bir ton uğraştım. tüvtürkteki personelin insaniyetine bağlı allah yardımcınız olsun.

Peki arkadaslar en kotu durumu goz onunde bulundurursak motor no tutmadi o zmn ne yapmamiz lazim araci aldigim sirkete sordum bu araclar tuvden gecmis araclar dedi daha once bu motorla muayne yapilmis dedi sikinti olacagini sanmiyorum dedi ben yine arac muayneden cikinca motor numarasi okumasi icin servise goturecem ama yine en kotu ihtimal ne yapmamiz gerek

Benim araçta daha önce tüv den geçmişti. Ama o zaman tüve götüren adam muhtardı :smiley: ben götürdüm elimde ruhsat olmasına rağmen sınıfta kaldı.
Sizin aracı tüve götüren resmi bir kurum olduğu için es geçilmiş olabilir.
Internet'ten önceki muayene raporuna ulaşabiliyorsanız orada yazılı olan motor numarasını servisin size vereceği numara ile karşılaştırın. Sizin durum biraz karışık.
1-Tüv resmi araç diye bazı şeyleri es geçmiş olabilir.
2-araç o zaman da motor No okunamıyor diye hafif kusurla geçmiş olabilir
3-motor numarası okunamasın diye silinmiş olabilir. (bu şuçtur)
4- motor sonradan takılmış ve yasal bir şekilde ruhsata işletilmiştir. (İnşallah)
Resmi bir kurumun entrika çevireceğine ihtimal vermiyorum ama sizin izlemeniz gereken yol tüv e gittiğinizde ortaya çıkacak. Tüv raporu verdikten sonra o raporu değiştiremiyorsunuz ve hakkari tüv e de gitseniz ekrandan onu görüyorlar. Bence muayeneden önce servise gidip motor numarasını yazılı olarak isteyin. (Antedli kağıda kaşeli olarak verirler)
Iyi senaryo.
Tüv sizi hafif kusurla geçirecektir. (İnşalllah)
Kötü senaryo
Ruhsat değişimi isteyecektir. Bu durumda aracınızdaki motorun faturası, işçilik faturası,uygunluk belgesi ile tespit gerekir. Ama "duyduğum kadarıyla" son yasaya göre araçlara orj. Motorundan başka marka motor atmak artık yasak. :(
Derya

Sent from my iPhone using Tapatalk

dturan' Alıntı:
Benim araçta daha önce tüv den geçmişti. Ama o zaman tüve götüren adam muhtardı :smiley: ben götürdüm elimde ruhsat olmasına rağmen sınıfta kaldı.
Sizin aracı tüve götüren resmi bir kurum olduğu için es geçilmiş olabilir.
Internet'ten önceki muayene raporuna ulaşabiliyorsanız orada yazılı olan motor numarasını servisin size vereceği numara ile karşılaştırın. Sizin durum biraz karışık.
1-Tüv resmi araç diye bazı şeyleri es geçmiş olabilir.
2-araç o zaman da motor No okunamıyor diye hafif kusurla geçmiş olabilir
3-motor numarası okunamasın diye silinmiş olabilir. (bu şuçtur)
4- motor sonradan takılmış ve yasal bir şekilde ruhsata işletilmiştir. (İnşallah)
Resmi bir kurumun entrika çevireceğine ihtimal vermiyorum ama sizin izlemeniz gereken yol tüv e gittiğinizde ortaya çıkacak. Tüv raporu verdikten sonra o raporu değiştiremiyorsunuz ve hakkari tüv e de gitseniz ekrandan onu görüyorlar. Bence muayeneden önce servise gidip motor numarasını yazılı olarak isteyin. (Antedli kağıda kaşeli olarak verirler)
Iyi senaryo.
Tüv sizi hafif kusurla geçirecektir. (İnşalllah)
Kötü senaryo
Ruhsat değişimi isteyecektir. Bu durumda aracınızdaki motorun faturası, işçilik faturası,uygunluk belgesi ile tespit gerekir. Ama "duyduğum kadarıyla" son yasaya göre araçlara orj. Motorundan başka marka motor atmak artık yasak. :(
Derya

Bakalim bi motor numarasini bugun okutmaya calisayim ne olacak merak ediyorum artik

Her şeyi yapın , kesinlikle kendi başınıza motora numara çaktırmaya çalışmayın , başınıza ciddi bela alırsınız.

mert kose' Alıntı:
Arkadaslar merhaba defenderimin muayneye sokacam arac cekme belgeli mke cikmasi degil fakat ustunde ford puma motoru atmis tedas ruhsatta silindir hacmi 3500 dizel olarak gozukuyor motor no bulamadik fakat motor no da ruhsattakiyle ayni degil diye dusunuyoruz muayneden gecerken problem yasarmiyiz acaba bilgisi olan varmidir neler yapmaliyiz

Mert bey muayne konusu ne oldu? Bizleri bilgilendirirmisiniz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR