Çekme Karavan Da Seyyar Kablo Ne Olmali

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetaliguney17 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,631

Etiketler

Her iki karavanımda da aynı metodu kullandım. Ölçüleri aldım hanıma verdim. Hanım gidip halıcıdan yıkanabilir uygun bir model seçip aynı boyutlarda kestirdi. Bu şekilde olunca kamp sonrası eve götürüp makinada yıkıyoruz. Toz salınımı gibi bir durum da yok. Kendinden kaydırmazlı bir model. Toplamda maliyeti geçen sene 250TL gibi bir şey tutmuştu. Son hali şudur;

Ekli dosyayı görüntüle 638090

Hal

karavan evin önünde duruyor hafta sonları pazar kahvaltısndan sonra hanımla içine girip kahve içiyoruz gazete okuyoruz 1-2 çalışma tadilat yada fikir geliştirme yapıyoruz komşular ilk zaman gelip baktılar şimdilerde ise karavanı işlevsel tutmak ve heyecanımızı paylaşmak için bunu yapıyoruz

.
Bende on senedir eskimeyen birkaç oto paspası var.
Uyarlaması, konumu ve bakımı açısından çok memnunum.
Yekpare çözüme göre daha pratik kullanımlı.

Belki kış karavancığı için yalıtımı yetersiz bulunabilir ?
Tabi bir de koridor şekline uyumu göz önüne alınmalı.

Eğer yekpare halıyı parçalı kullanmayı düşünürseniz bordürünü Türkiye’de yaptırtmanız daha yerinde olmalı.
Euro bu aralar yardımını esirgemiyor da.. 😊

Merhaba tümhalıcıları dolaştım halı kaymaz tabanlı olması gerekiyordu ayrıca çok kalın ve arasına toz almaması yine halı dokuma kalınlığı ve modern bir desen sorunu vardı bununla ilgili fiat çarpanınıda eklediğimizde ENGLİSH HOME da 3 matrelik 80 cm eninde bir halı buldum yer ölçülerini aldım işyerimin yanında bir terzi abimiz var kestirdim kenarları overlok yaptık gayet iyi oldu 350 TL hallettim

Her iki karavanımda da aynı metodu kullandım. Ölçüleri aldım hanıma verdim. Hanım gidip halıcıdan yıkanabilir uygun bir model seçip aynı boyutlarda kestirdi. Bu şekilde olunca kamp sonrası eve götürüp makinada yıkıyoruz. Toz salınımı gibi bir durum da yok. Kendinden kaydırmazlı bir model. Toplamda maliyeti geçen sene 250TL gibi bir şey tutmuştu. Son hali şudur;

Çok teşekkürler bilgiler için.

@Doğrucu Davut
Aslında yazın Türkiye'den almıştım.
Bir sette ince kilim tarzı paspas almıştım onları ön tarafta kullanıyorum.

Şehzade halı, yolluk modeli kaydırmazlı. 120cm X 200cm 80TL tuttu.

Önce ikiye bölüp 200x60 koridoru kapattım diğer parçayı da masanın altına ve girişe uygun aracın formuna göre kesip yerleştirdim.

Aldığım yer overlock yapmıyordu, tavsiye de etmedi bu modellerde dağılma olmuyormuş diye zaman kısıtından dolayı da çok araştıramadım o yüzden overlock yaptıramadım.

@pasolvon fotoğraftan anladığım kadarıyla benim kullandığım halı sizinkisinden biraz kalın, belki de benimkisindeki yanlış bu olabilir.

Belki de materyalden ya da @mehmetaliguney17 in belirttiği dokuma kalınlığından mı bilmiyorum halıdan sonra aracın içinde biraz hareket edince tezgahın üstü hemen doluyor.

Anlaşılan, en iyisi önümüzdeki yaz Türkiye'de düzgün bir yerde uygun bir halıyla düzgünce yaptırmak.

Çok teşekkürler bilgiler için.

@Doğrucu Davut
Aslında yazın Türkiye'den almıştım.
Bir sette ince kilim tarzı paspas almıştım onları ön tarafta kullanıyorum.

Şehzade halı, yolluk modeli kaydırmazlı. 120cm X 200cm 80TL tuttu.

Önce ikiye bölüp 200x60 koridoru kapattım diğer parçayı da masanın altına ve girişe uygun aracın formuna göre kesip yerleştirdim.

Aldığım yer overlock yapmıyordu, tavsiye de etmedi bu modellerde dağılma olmuyormuş diye zaman kısıtından dolayı da çok araştıramadım o yüzden overlock yaptıramadım.

@pasolvon fotoğraftan anladığım kadarıyla benim kullandığım halı sizinkisinden biraz kalın, belki de benimkisindeki yanlış bu olabilir.

Belki de materyalden ya da @mehmetaliguney17 in belirttiği dokuma kalınlığından mı bilmiyorum halıdan sonra aracın içinde biraz hareket edince tezgahın üstü hemen doluyor.

Anlaşılan, en iyisi önümüzdeki yaz Türkiye'de düzgün bir yerde uygun bir halıyla düzgünce yaptırmak.
Halı olmalı çok masrafa gerek yok karavan da toz olayı nasıl olur tam bilemiyorum çadır yaşantısından karavana yeni terfi ettiğim için ancak kapıda sineklik var kapı önünede karavan önü halı bırakırsak iç araç kısmını mümkün mertebe koruruz anladığım kadarı ile her karavan iç kısmı dizayn farklı olması bu konuda halı üreticilerini de elini kolunu bağlıyor bu sebebten kendimiz uyarlamaktan başka çare yok şu anda herkes sevgi ile kalsın güzel hafta sonları

Burada ve diğer başlıklarda gördüğüm kadarıyla uzatma kablosu için, 3x2,5, CEE'ye sahip, IP44 özellikleri olması öneriliyor. Ancak dünden beri yaptığım araştırmalarda bu özelliklerde neredeyse hiç kablo yok. Sadece Brennenstuhl markasının ürünleri var. Bunlar da 4-5 bin TL bandında. Bu konuda önerisi olan var mıdır? Mesela yerli üretim Bylion marka bir ürün buldum fakat satış sitelerinde yok. Marka iyiyse şirketi aramayı düşünüyorum.

Makaralı Uzatma Kablosu – Professional Line – IP44 – MP Serisi | EMFANORM

Burada ve diğer başlıklarda gördüğüm kadarıyla uzatma kablosu için, 3x2,5, CEE'ye sahip, IP44 özellikleri olması öneriliyor. Ancak dünden beri yaptığım araştırmalarda bu özelliklerde neredeyse hiç kablo yok. Sadece Brennenstuhl markasının ürünleri var. Bunlar da 4-5 bin TL bandında. Bu konuda önerisi olan var mıdır? Mesela yerli üretim Bylion marka bir ürün buldum fakat satış sitelerinde yok. Marka iyiyse şirketi aramayı düşünüyorum.

Makaralı Uzatma Kablosu – Professional Line – IP44 – MP Serisi | EMFANORM

Brennenstuhl Garant IP44 15m Makaralı Kablo AT-N05V3V3-F 3G1.5

bylion marka kablo kullanan bir karavancının karavanı yanıyordu. linkte videosu var.

AZ KALSIN KARAVAN YANIYORDU!

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim. Şu 3X2,5 denilen ölçü ilettiğiniz üründeki
14 x 20 x 25.5 santimetre
kısmı mıdır?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.