Çekme Karavan Ile Kgm Ve Otoyol Aş Geçişleri

ugurakay

Ana Kamp
merhabalar,
nisan2016 dan beri kullandığım ruhsatsız (araç plakam takılı) çekme karavanım ile KGM'ye ait otoyollardan geçişim şu şekilde oluyordu:
- optik sistem OGS cihazından M1 etiketini okuyor,
- aynı optik sistem geçen araç uzunluğunun fazla olduğunu fark edince, "hatalı sınıf" mesajını yazıp, siren çalıyordu.
daha sonra OGS ve KGM sistemlerinden herhangi bir ceza gelmedi. (ilk geçiş üzerinden 7 ay geçti)

geçen ay Bursa'da OTOYOL A.Ş. ye ait otoyola giriş yapıp, Yalova'dan çıkmaya çalıştım. Ancak, gişedeki görevli ve daha sonra yetkili müdür, aracımın 2 değil 3 dingilli olduğunu belirtiler.
Geçiş ücretim 3 dingilli koca otobüslerle aynı oldu. OTOYOL A.Ş. 'nin çağrı merkezi de aynı fikirdeydi.

bilgilerinize

Gkhn060638

Ana Kamp
Önümüzdeki hafta Ankaradan Sakaryaya çekme karavanımla bir yolculuk yapıcam 750kg altı geçiş fiyati ne oluyor ilk defa karavanla otoyol a giricem bazı yerlerde 3 dingil olduğu için 3 dingilli otobüs fiyatı kesiyor felan yazılmış kesin bir bilgi alamadım ptt nin hgs geçiş sistemi var

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Web sitesi
www.yucelgunduz.com
3 dingilli araç ücreti kesiliyor uygulama bu. Öyle atla deve bir ücret değil. Madem üç dingilliyiz, ödüyoruz arkadaşlar...

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bartek

Zirve
Yücel hocam, sizin bahsettiğiniz yollar devletimiz tarafından yıllar önce yapılan otoyollar. Şimdi kolay değil özel otoyollardan 3 dingille geçmek. Örneğin İstanbul-İzmir arası 1.sinif 300 TL iken 3.sinif 600 TL.
Ha ben geçmiyorum odemiyorum derseniz de sevinmeyin, ödüyorsunuz bir şekilde:smiley:

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Web sitesi
www.yucelgunduz.com
Yücel hocam, sizin bahsettiğiniz yollar devletimiz tarafından yıllar önce yapılan otoyollar. Şimdi kolay değil özel otoyollardan 3 dingille geçmek. Örneğin İstanbul-İzmir arası 1.sinif 300 TL iken 3.sinif 600 TL.
Ha ben geçmiyorum odemiyorum derseniz de sevinmeyin, ödüyorsunuz bir şekilde:smiley:
Evet, Haklısınız. Ben yeni yolları ve köprüleri düşünemedim. Tabii onlarda fiyat yükseliyormuş. Selamlar.

Forum istatistikleri

Konular
100,035
Kullanıcılar
167,907
Son üye
qkavlak

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR