Çekme Karavanda Sabitleme Ayakları için Şarjlı Matkap Kullanımı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burgay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,563

burgay

Yeni Üye
Merhaba, ramazan dolayısıyla "köyümüze" geri döndük...İlk kez bu sene 33 gün süreli bir tatil yaşadığım ve bunu karavanda geçirdiğim için daha bir mutluyum...Darısı tatil yapamayanların başına.

Kaldığım kampingde bir yabancı plakalı karavanda ayakları indirip kaldırmada kullanılan şarjlı matkap çok ilgimi çekti..
14.4v. olduğunu görebildiğim bu matkapla bu işin ne denli kolaya indirgenebileceği hiç aklıma gelmemişti.
Şimdi şarjlı matkap satılan hipermarketleri araştırmağa başlayacağım ama bundan önce hangi özelliklere sahip bir ürün arayacağımı bilemiyorum..
Sanırım tork en önemli faktör olacak...
Piyasada ki 14.4V- 42Nm özellikte ki matkapla bu işi halledebilirmiyim sizce ??.
Bilenlerden yardım rica ediyorum , lütfen..

Bir de , bunu en uygun fiyatla nerede bulabilirm ??..

Etiketler
Ynt: Çekme Karavanda Sabitleme Ayakları için Şarjlı Matkap Kullanımı?

Kendi sorduğum soruya yine kendim cevap vereyim..

Yaptığım araştırmada yüksek torklu vidalama cihazı kullanan bir çekme karavan sahibi dostun tavsiyesine uyarak , kendi kullanıp çok memnun kaldığı ve tavsiye ettiği Bosh marka Li-2 model 30 nM torktaki vidalama aletini satın aldım...
Sonra el manivelasının ucunda ki lokmayı 10 cm geriden kestirdim ve ona tornada 4 köşe yaptırdım... Vidalama aletinde de denedim.
Sonuç , mükemmel oldu....Artık yaz ortasında gideceğim kampingde terleye terleye karavan ayaklarını indirip kaldırmayacağım..

Almayı düşünenlere kesin tavsiye ederim..

teşekkürler sayın Burgay..

Sn.Burgay deneyiminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Çekme karavanın önemli farklarından birisi de sabitleme ayağının 4 tane olması, aslında basit gibi görünen, ayakların kaldırılıp indirilmesi işlemi demek ki zamanla insanı sıkıntıya sokabiliyor.
Forumumuzda çekme karavan kullanan sayısı nispeten daha az olduğundan her türlü deneyimin paylaşılması çok önemli, teşekkürler...

Ynt: Çekme Karavanda Sabitleme Ayakları İçin Şarjlı Matkap Kullanımı?

Bunun için bende aküsü ölmüş ama mekanizması sağlam 12 şarjlı matkap buldum bi arkadaştan,
lokmayı da ayarladım, ancak ev taşınınca loklmalar kayboldu :(
Şarjlı matkaba aküden direk elektrik vereceğim, hatta karavanda matkap olarak böyle kullanabileceğimi düşünüyorum :smiley:
kışın karavan ayaklarını falan yağlamak için bile gerekli bir alet,
payylaşım için tekrar teşekkürler,

Ynt: Çekme Karavanda Sabitleme Ayakları İçin Şarjlı Matkap Kullanımı?

Şarjlı matkapla karavan ayaklarını indirme işini denedim,
23 içlik uç içinde bijon anahtarının bir kolunu tornada kestirip matkaba girecek şekilde incelttirdim,
ilk denemede biraz sıkıntı oldu yıllardır kullanılşmayan ayklar kolay hareket etmedi,
pas sökücü yağlayıcı sıktım, biraz faydası oldu, takıldığı yerlerde büyük kurbağacık ile devam ettim, elle çalışan kriko 21 inç olduğundan faydalı olmadı :(
ama şarjlı matkap uygulaması güzel :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR