Çekme Karavanım ve Güneş Paneli Montajım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sabahgunesi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,331

sabahgunesi

Ana Kamp
Yer
Nazilli
karavancı dostlara merhaba diyerek başlayayım söze
yakın zamanda aldığım karavanım için güneş paneli sistemi için buradaki işi bilen veya bilgisi olan abilerimiz ve arkadaşlarımız vasıtası ile araştırmalarım sonuçlandı ve sistemimi oluşturdum.

P8010002

P8010008

P8010006

Ekli dosyalar

• P8060040.JPG
    P8060040.JPG
    227.6 KB · Görüntüleme: 304

Etiketler
Ynt: Çekme Karavanım ve Güneş Paneli Montajım

sıra montaj aşamasına gelince yardımlarını esirgemeyen dostum fikri sayesinde yapmaya başladık

24 P8060021

35 P8060032

38 P8060037

Ekli dosyalar

• 21-P8060018.JPG
    21-P8060018.JPG
    45 KB · Görüntüleme: 1,555

şarj regülatörünü elbise dolabına gizledik orada elektrik buvatı ve kablo kanalıyla diğer yerlere ulaşmak istedim

30 P8060027

16 P8060013

17 P8060014

29 P8060026

Ekli dosyalar

• 26-P8060023.JPG
    26-P8060023.JPG
    21.3 KB · Görüntüleme: 1,536

buzdolabımız servise hazırdır ( 4 gün boyunca panellerden aldığı enerji ile aralıksız çalıştı )

Ekli dosyalar

• 33-P8060030.JPG
    33-P8060030.JPG
    29.5 KB · Görüntüleme: 1,526

bursa ertuğruldayım, karadenizden yeni döndüm. yarın ulubat gölü civarına gideceğiz. tanışıp karavanı görmek isterdim. ben de çekme karavana döneceğim galiba...

nolander' Alıntı:
bursa ertuğruldayım, karadenizden yeni döndüm. yarın ulubat gölü civarına gideceğiz. tanışıp karavanı görmek isterdim. ben de çekme karavana döneceğim galiba...
tabiiki arkadaşım memnun olurum ne demek , ne zaman istersen hemen buyur tanışalım görüşelim yardımımız olur birbrimize
tel : 535 88 66 999

sevgili dostlar ,
karavanıma uyguladığım solar panellerin performansı ile ilgili olarak biraz bilgilendirmek istiyorum
geçtiğimiz günlerde sadağı kanyonuna 4 günlük bir gezi düzenledik ailece

180 A akümü tam şarj etmeden voltaj değeri 11,5 iken yola çıktık kamp yerine ulaştığımızda hava kapalı ve yağmur yağdı 1 saat kadar,
sonrasında hava açıldı ama güneş saat 6 da dağın ardında kayboldu ve o gece invertör akü yetersiz sinyali ile kapatmak zorunda kaldım.
sonraki günlerde hava açık ve güneşli idi sabah saat 9 sularında güneş görüyordu paneller ve akşam 6 da kayboluyordu güneşimiz
fakat buzdolabı ve ışıklarımız sorunsuz olarak bize hizmet vermeye devam etti

hatta hergün akü biraz daha fazla doluluk göstermeye devam ediyordu.
güneşi biraz daha fazla görse paneller daha fazla şarj olacak demektir diye yorumladım

solar paneller ,invertör seçimi ve sistem kurulumu için yardımlarını esirgemeyen , değerli bilgilerini bizimle paylaşan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum

hayat boyu güzelliklerin sizlerle ve hep beraber olması dileğiyle görüşürüz
sorularınız olursa yardımcı olmak isterim saygılarımla

sevgili dostlar

karavanım ile gelen fluoresan lambalar 18 watt olduğunu görünce enerji tasarrufu için led yapmaya karar verdim

SANY0318

SANY0319

Ekli dosyalar

• SANY0316.JPG
    SANY0316.JPG
    43.3 KB · Görüntüleme: 233

Abi,

Yaptığınız bu sistemin maliyeti ne kadardır?

Yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmak doğaya gösterilen en büyük saygı şeklidir bence, tebrik ederim...

gezmeyen?' Alıntı:
Abi,

Yaptığınız bu sistemin maliyeti ne kadardır?

Yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmak doğaya gösterilen en büyük saygı şeklidir bence, tebrik ederim...

hoşgeldiniz arkadaşım bilgilendirme için mesajlarına bakabilirsin yorumun içinde teşekkürler , saygılarımla

sabahgunesi' Alıntı:
hoşgeldiniz arkadaşım bilgilendirme için mesajlarına bakabilirsin yorumun içinde teşekkürler , saygılarımla

Mesajınız icin çok teşekkür ederim.

İyi akşamlar dilerim

Kendi aracıma dışa led yapıştırdım.Hatta siperlik ve damlalık yaparak.Bakarsanız dayson yapıştırıcı mastik kullandım.Çok harika bir yapıştırıcı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR