Celestron Elements Infinisun Taşınabilir Güneş Paneli Ürün İncelemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tanersarp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,753

tanersarp

S R P A
Yer
Mersin
Arkadaşlar merhaba;
Sizlere günlük hayatta pek ihtiyacımız olmayacak ama doğada, denizde ve kamplarda çok ihtiyaç duyabileceğimiz bir ürün tanıtacağım. Motosikletle seyahat eden bir arkadaşımız için araştırma yapıp almıştık. Oldukça kullanışlı bir güneş paneli. Teknik bilgileri ise şöyle
Celestron’un yenilikçi InfiniSun güneş paneli ve şarj cihazı, akıllı telefonlar, iPod'lar, tabletler ve daha fazlasını şarj edebilen sağlam bir 6000 mAh şarj edilebilir batarya içeriryot. Yeterince basit bir görüntüye sahiptir.

Hepimiz biliyoruz ki enerji sürdürülemezse elimizde taşıdığımız power bankların ömrü sadece 1 veya 2 günlüktür.Araçla olsun, araçsız olsun herkesin ihtiyacının olduğunu düşünüyorum. Arabada herkes cep telefonunu ,fotoğraf makinesini, tabletini vs kolayca şarj edebiliyor evet , ancak arabadan da bir yere ayrılamıyor J

Normal Hava şartlarında, modern akıllı telefonların çoğunu tam olarak şarj etmek için 6000 mAh pil yeterlidir.

Güç Aktarım Süreleri
Iphone 4 (1400 mAh): 1.4-1.8 saat
iPhone 5 (1440 mAh): 1,5-1,8 saat
HTC Wildfire (1300 mAh): 1.3-1.6 saat
Samsung Galaxy Note (3100 mAh): 1,6-2,1 saat
iPad3 (11660 mAh): 2,5 saat (% 50)

Çift USB çıkış portları (5V 1 amp ve 5V 2 amper) iki cihazı aynı anda şarj edebilir. İnce bir tasarımı vardır, sırt çantasına veya el çantanızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz bir üründür.Koruma kılıfı bulunmaktadır. USB veya güneş paneli kullanılarak şarj edilebilir

InfiniSun’un pili azaldığında, AC adaptörüyle şarj etmek için herhangi bir USB bağlantı noktasına takabilir Ya da , güneş ışığını engelsiz ışık alacağı bir alana yerleştirerek tamamlayabiliriz. Kullanılmadığı zaman, InfiniSun bir torpido gözüne veya sırt çantasına sığacak kadar kompakttır, bu nedenle ekstra güce her zaman ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Image 2018 12 07 at 104951

WhatsApp Image 2018 12 07 at 1049511

Etiketler
Herseyi tam calissa 15Watt gucunde.
Boyutu iyi gibi sanki. Muhim olan bence 15 Watt gercek mi yoksa teorik ulasilmasi cok zor deger mi?

Herseyi tam calissa 15Watt gucunde.
Boyutu iyi gibi sanki. Muhim olan bence 15 Watt gercek mi yoksa teorik ulasilmasi cok zor deger mi?
Ürün 6000 mAh dahili bataryasını dolduruyor önce sonra 2 ayrı uçtan 5V enerji veriyor. Ben pek enerji dönüşümünden anlamıyorum ama teknik verileri aşağıdaki gibi. Marka güvenirliğinden aldık bizde. Normalde radar ve teleskop üreten bir firma. Benim küçük ihtiyaçlarımı usb uçlarla sağlıyor.

Dimensions103mm x 170mm x 16.4mm (4.05" x 60.69" x 0.6")
Weight9.3oz (265 g)
PanelMono Crystalline, laminated solar panel, 230mA, 1.3W
Status LEDs4 red " battery strength/ 2 green- output status of each port/ 1 blue- solar cell output status
Battery6000mAh lithium ion battery
Charge TimeUSB 2.0= 780 Minutes (13 hours)|1A Adapter (120V outlet)= 420 Minutes (7 hours at 5V/.5-1A)

Ben yanlis anlamisim. Sanki 5Vx1amper+ 5Vx2amper= 15 Watt direk gunesten alip anlik veriyor gibi hesapladim ve boyutunu gorunce sevinmistim.
Akusunden belirli surelerde veriyormus. 1.3 Watt yaziyor teknik degerlerinde. Cep telefonunu dolduruyorsa iyi o zaman. Tesekkurler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri