GEZENBİLİR DERNEĞİ | HAKKIMIZDA | SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ | FORUM KURALLARI | YARDIM | SPONSORLUK | İLETİŞİM  

Çevi̇ri̇: Bölüm: 1 - A Small Voice: Conversations With Photographers, Bölüm: 135, Sabi̇ha Çi̇men

Mesajlar
40
Tepkime puanı
5
Bölüm - 1: ÇEVİRİ: BÖLÜM: 1 - A SMALL VOICE: CONVERSATIONS WITH PHOTOGRAPHERS, BÖLÜM: 135, SABİHA ÇİMEN
Bölüm - 2: ÇEVİRİ: BÖLÜM: 2 - A SMALL VOICE: CONVERSATIONS WITH PHOTOGRAPHERS, BÖLÜM: 135, SABİHA ÇİMEN

Sabiha Çimen, (1986 - İstanbul) Alaylı bir fotoğrafçıdır. Daha ziyade İslam kültürü, portre ve still-life fotoğrafçılığı üzerine odaklanmış.

Kendini bir 28 Şubat mağduru olarak tanımlıyor. Yasaklar sebebiyle açık öğretim lisesinden mezun olmuş. Ardından aynı sebeple üniversite öncesinde eğitimine 3 sene (kimi kaynaklara göre 4 sene) ara vermiş.

5 yıl boyunca Özgürder’de fotoğrafçı olarak çalışmış. Haksöz'de fotoğrafları ve bazı yazıları yayınlanmıştır.

Sabiha Çimen,, İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik’ bölümünden mezun olmuş. Bu bölümde eğitimine devam ederken, Erasmus'a giden ablasının peşinden fotoğraf eğitimi almaya bir sene Edinburgh'a gitmiş. Lakin bu konuya dair fazla bir ayrıntı bilinmiyor. Ardından ‘Kültürel Çalışmalar’ alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış. Fotoğraf öyküsünü içeren maduniyet çalışmaları üzerine yaptığı yüksek lisans tezi 'Simüle Bir Ülke Olarak Türkiye' başlığını taşımaktadır. Bu çalışması, Cambridge Scholars Publishing* tarafından 2019'da yayınlanmıştır.

*Cambridge University Press herhangi bir ilişkisi bulunmayan, akademik yayınlar basan bir 'yağmacı yayınevi'dir. Genellikle Ortadoğulu yazarlar tezlerini kitaplaştırmak için bu yağmacı yayınevini kullanıyorlar. Yağmacı yayınevlerinden çıkan çalışmalar akademik yükseltmelerde kullanılamamaktadır. Diğer yağmacı yayınevleri için Beallslist'i aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.


2017' yılından beri 'Hafız: Kuranın Muhafızları' adlı projesi için Türkiye'de 5 farklı şehri dolaşarak, orta format makinesiyle portreler çekiyor. Bu proje ile 2018 yılında World Press Photo Foundation'ın 'Joop Swart Masterclass'ına katılmış, '2019 World Press Awards Uzun Vadeli Proje' kategorisinde 2.lik, 'PH Museum's Women Photographers Grant'te ise 3.lük ödülü almış.

Sabiha, Magnum Photos'un adı açıklanan son beş yeni aday adaylarından biri. Kısa süre önce, Hafız projesinin çalışmalarına devam etmek için kullanacağı, '2020 Canon Female Photojournalist Grant'e layık görüldüğü açıklandı.

Bölüm - 1: ÇEVİRİ: BÖLÜM: 1 - A SMALL VOICE: CONVERSATIONS WITH PHOTOGRAPHERS, BÖLÜM: 135, SABİHA ÇİMEN
Bölüm - 2: ÇEVİRİ: BÖLÜM: 2 - A SMALL VOICE: CONVERSATIONS WITH PHOTOGRAPHERS, BÖLÜM: 135, SABİHA ÇİMEN
Çeviri: Cenk Mirat Pekcanattı
 

Etiketler

BENZER İÇERİKLER

BENZER KONULARForum istatistikleri

Konular
100,257
Mesajlar
1,480,619
Kullanıcılar
168,202
Son Üye
Srcnkstrt

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLER

       
   KURUMSAL    BAĞLANTILAR    GİZLİLİK VE KULLANIM    BİZİ TAKİP EDİN
   Hakkımızda    Gezenbilir Dernek    Forum Kuralları    Youtube
   Yönetim    Gezenbilir Kültür    Üyelik Sözleşmesi    İnstagram
   Haberler    Gezenbilir Medya    Gizlilik Politikası    Twitter
   Logo ve Görseller    Gezenbilir Stüdyo    Çerez Politikası    Facebook Grup
   İletişim      Yardım    Facebook Sayfa
         Tüm Diğer Sosyal Medya Hesaplarımız
     
        
       

HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Yer Sağlayıcı: VERİTEKNİK Belge No: YS-308

 

  Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir

     
Üst