Cherokee 2.8 Crd - Forester Veya Önereceğiniz...arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan A.sinan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,051

A.sinan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.
Aranıza Eskişehir'den yeni katıldım. İlk bulduğumda sadece off road sitesi sanmıştım ama doğa sporları ve fotoğrafçılık konularının da yer aldığını görmek beni sevindirdi.
Hafif off road koşullarında, köy yolu - yayla yolu gibi yerlerde, servis - acil yardım imkanlarından uzak olduğum coğrafyalarda beni yolda bırakmayacak, mümkünse son sahibi olmayı düşündüğüm çok eski model olmayan bir 4x4 arıyorum.
Aklımda ilk cherokee olduğundan mesajı buraya açtım mesaj kalabalığı yapmamak için diğer düşündüğüm markaları da buraya yazayım dedim. Nasıl olsa mesajım foruma yayılır diye düşünüyorum.
Bütçem gereği en fazla 2008 model 2.8 bakabiliyorum. Bunun dışında Patriot da baktım. Yine Forester'da da 2009-2010 en fazla bu yıllara kadar çıkabiliyorum. Tabii önereceğiniz bir ilan daha yeni model olur bütçemle de uyuşur ne ala.
Dizel motorların daha uzun ömürlü olduğunu okuduğum için dizel arıyorum. İşi bilen arkadaşların farklı görüşü varsa öğrenmeye hazırım. Lpg zararlı - değil vs. tartışmalı bir konu olduğundan lpg düşünmüyorum.
1 aydır internetin altını üstüne getirdim çılgına döndüm. İşimiz sağlam olsun diye baş vurduğumuz yetkili bayiler bile 5 kaza kaydı olan aracı temiz diye pazarlamaya çalıştı. Sms sorgusu denen bir şey var buna rağmen cürret edebiliyorlar. Sahibinden olsun desem çevrem yok tanıdığım yok off roadcu değilim kim temiz kullandı kim kötü kullandı bilemiyor insan. Çok doldum dostlar o yüzden biraz dert anlatayım rahatlayayım.
Neyseki bu siteyi buldum da tünelin ucunda bir ışık gördüm :smiley:
Önerilerinizi, yardımlarınızı ve varsa tekliflerinizi bekliyorum.
Selamlar sevgiler

LPG zararlı.
Dizel motorlar karışık ve tamiri masraflı, bu da daha zararlı. Eski dizeller gibi uzun ömürlü oldukları da doğru değil.
Yüksek vergi dilimi zararlı - arabanın canı çıkmadan fiyatı aşağı düşmüyor.
Otomatik vites, bol elektronik, vs de göreceli olarak yaşlı araçlarda pek tercih edilmeyen özelliklerden sayılabilir.
E ne kaldı geriye?
Hemen hiçbirşey.
Zararlardan zarar beğenip keyfinize göre takılabilir, ya da binek araçlardan çok az farklı olan yeni küçük motorlu suvlara bakabilirsiniz.. ben öyle yaptım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.