Cherokee 2001 3,1 TD aracım seyir halinde stop etti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan klevent Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,461

klevent

Yeni Üye
Yer
Bursa
İyi günle arkadaşlar. 2001 model 3,1 td aracım seyir esnasında 90 km hızda bir kaç kez tekleme yaparak stop etti, ekranda hiç bir ışık yanmadı. Durdum çalıştırdım devam ettim, bir sorun yok gibi duruyor. Ne olabileceğini hakkında bilgi almak istiyorum. Bir arkadaşım kontak swici arızası olabileceğini söyledi, yorumlarınızı bekliyorum.

Etiketler
Ynt: Cherokee 2001 3,1 TD aracım seyir halinde stop etti

çok tehlikeli bir durum geçmiş olsun şanzıman nasıl tepki verdi otomatik değil mi? merak ettim bende sebebini...

Yillar once ayni sorun uno marka aracimda da vardi 120 ile giderken stop ederdi servis ugrasa ugrasa beyinde ariza oldugunu tespit etti degistirdi ve duzeldi...

Dizel araclarda genel olarak aynı şekilde tekerrür eden arıza enjektörlerden kaynaklı ola bilir eger enjektörler basıncı tutamıyorsa kacırma yapıyorsa gerekli olan 25bin barlık basınc düştügünde arac stop eder boşalan basınc arac durduktan sonra tekrar yüklemede dolar ve arac yine calışır ama bu şelkilde olur olmadık yerlerde stop ede bilir

Teşekkürler cevaplayan arkadaşlara..
Dursun usta bir de şöyle bir durum var. Servisimde turboyu tadilat yaptırmıştım fakat saç contanın yenisi bulunamadığından çıkanı taktılar ve kaçırıyor. Yenisini bekliyorum, gelince değişecek, sorun bundan olabilirmi ??

Mert, aracım stop edince normal bir şekilde D pozisyonunda devam etti diraksiyon sertleşti kenara çektim, fakat ekranda hiç bir ışık yanmadı. Kontağı kapatıp tekrar marşa bastığımda hiç bir sorun olmamış gibi yola devam ettim. Şu saç contayı bekliyorum, hallolunca motoru bilgisayara bağlatıcam..

Turbodaki sac conta bu hususta pek etkili olmaz sorun kuvvetle muhtemel sistemdeki basıncın satabil olmamasındandır aracı cihaza bagladıgınızda sorun la ,ilgili olarak sistem basıncındaki sorunu beyin hafızaya almıştır aracı servis haricindede işi bilen iyibir dizel pompa enjektör servisine gösterin derim hatta bir kactanesinden sorun hakında teyit alın ve fiyat oranları karşılaştırın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR