Cherokee Yadım Lazım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jokerim03 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,330

Etiketler
Ynt: Cherokee Yadım Lazım

1996 model kare kasa dedikleri bir cherokee aldım. 2.5td düz vites. Fakat araçtan hiç memnun değilim. Araç o kadar bakımlı ve temiz olmasına rağmen hiç beğenmedim. Özellikle arka taraf çok sallanıyor ve geziyor. Acaba bu araçların hepsi bu şelilde midir? Yada yürüyen aksamda sıkıntılar varda bu yüzden mi bu kadar sallanıyor? Bu araç hakkında bilgisi olan varsa cvp yazabilirler mi?

ImageUploadedByTapatalk1413103976562034

ImageUploadedByTapatalk1413104007450074

2.5 TD'ler nadir bulunan ve pek tavsiye edilmeyen,performansı düşük modelidir,bende de XJ 4.0 var ve arkası sallanıp ses yapıyor makaslı olduğu için ama ben konfor aramadığım için dert etmiyorum,sanırım sizin de makaslı olduğu için öyle yapıyordur,aracı alırken test sürüşü yapmadınız mı ?

Bende 4.7 wj var onlar da sallanıyor. Sorup soruşturduğumda cherokeeler sallanır oldu. 4 inc yükseltme taktırdım tüm takımlar değişti yine sallanıyor. Bir arkadaşımın yorumu denizanası kıvamında diye oldu :smiley:

Bir arkadaşımda aynısı vardı onun deneyimlerine dayanarak aldım aracı. Açıkçası hiç deneme sürüşü yapmadım. Araç o kadar temiz ki onunda etkisiyle aldım aracı. Peki bu arka tarafa amortisör ekleyebilir miyiz sallantının giderilmesi için? Yada ne yapmalıyım bunun için?

cherokee ler sallanmaz.en azından,deneyimim bu yönde. ben 2001 modelini kullandım kısa bir süre için. arkası gezmiyordu. aynı dönemde bir ZJ sahibi idik, o arabayı aldığımızda yol tutuş berbattı. süspansiyon elemanlar eskimişti. dönüşlerde arka kısım dışarı kaçacak gibi oluyordu. ön kısmda ise bir yuvarlanma hisssi vardı keskin dönüşlerde. amortisörler, track bar burçları, ön ve arka sway bar burçları ile taşıyıcı kol burçlarının tamamını değiştirdikten sonra XJ kadar rijid hale gelmişti. Kadar diyorum çünkü XJ daha sert bir araç. bence süspansiyon elemanlarının burçları artık ömrünü doldurmuştur.

Coşku abinin dediklerine katılıyorum. XJ gezen bir araç değil, sadece tümseklerde bozuk yollarda falan binek araçlar yukarı aşağı sallanırken her yüksek ve solid aks araçta olduğu gibi cherokee sağa sola sallanır biraz daha. Ama normal sürüşte olmaz ve yol tutuş için de tehlike oluşturan bir olay değildir. XJ'lerin arkası sadece serttir, yoksa 120 ile giderken bile direksiyonu bıraksam dümdüz gider. Jeep'lerin yol sürüşünü bence küçümsemeyin, "bu da böyleymiş" deyip geçmeyin lütfen.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR