dacia duster'a citroen c3 arkadan vurursa...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbarosbasaran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,103
Arkadaşlar geçen hafta başıma bir kaza geldi fotografları paylasmak ıstedim.
kaza yaklasık 30 40 km suratle oldu. yolda seyir halınde gıderken anıden durmam la arkadan gelen benım aracıma carptı.
dunde aracımı servıse bıraktım. tampon sokulmustu. kazanın etkısıyle tampon demırı yada tampon ayaklarında problemler olabılecegını dusunmustum fakat, duster da ne tampon demırı yamulmus nede tampon baglantılarında bır sorun var. bagaj kapagında kı egılmeyı ve tampondakı kucuk cızıklerı harıcınde hıc bır sey yok.
duster ın arkasını test etmıs olduk ...

kazasız belasız surusler tum duster sahıplerıne:smiley:

2

3

Capture

11

Etiketler
Ynt: dacia duster'a citroen c3 arkadan vurursa...

Geçmiş olsun gerçekten de Duster da bir şey yok

Geçmiş olsun, benim de buna benzer anlatacak bir hikayem var. Geçen seneler kardeşim arkadaşıyla birlikte yanıma gelmişti. Arkadaşını tanımıyordum. Tanışma faslına geçmeden önce kardeşimle aramızda konuşurken diğer arkadaş benim aracın etrafını gezmeye, özellikle arka tampona ve tamponun alt kısmına bakmaya başladı. Ardından bana dönerek bu aracın arka tamponunda nasıl bir şey var diye sorunca, hayırdır ki ne oldu diye sordum. Arkadaş da: "2-3 ay önce bir kaza yaptım, polo aracımla trafikteki bir Duster'a arkadan fena halde vurdum. Aşağıya inip baktığımda benim Polo'nun önü dağılmış, Duster'da ise ufak tefek çizikler vardı, çok şaşırdım doğrusu, aracınız baya sağlammış" dedi. Çok güldük bu duruma doğrusu. :smiley: Ama şöyle de bir şey var, araca çarpma şekli araçlar arasındaki hasar oranını çok etkiliyor.

ümiterkan' Alıntı:
Geçmiş olsun, benim de buna benzer anlatacak bir hikayem var. Geçen seneler kardeşim arkadaşıyla birlikte yanıma gelmişti. Arkadaşını tanımıyordum. Tanışma faslına geçmeden önce kardeşimle aramızda konuşurken diğer arkadaş benim aracın etrafını gezmeye, özellikle arka tampona ve tamponun alt kısmına bakmaya başladı. Ardından bana dönerek bu aracın arka tamponunda nasıl bir şey var diye sorunca, hayırdır ki ne oldu diye sordum. Arkadaş da: "2-3 ay önce bir kaza yaptım, polo aracımla trafikteki bir Duster'a arkadan fena halde vurdum. Aşağıya inip baktığımda benim Polo'nun önü dağılmış, Duster'da ise ufak tefek çizikler vardı, çok şaşırdım doğrusu, aracınız baya sağlammış" dedi. Çok güldük bu duruma doğrusu. :smiley: Ama şöyle de bir şey var, araca çarpma şekli araçlar arasındaki hasar oranını çok etkiliyor.

Yurdum insanının dacia merakı yuzunden kazadan sonra ani bir kalabalık oldu, gelen herkes dacia ya bak.. bunu reklamlara koyun.. hani teneke diyorlar dı... gibi duster yanlısı cumleler sarf etmeye basladılar.
Ülkemizde insanların düsüncelerini değiştirmek için arabalarımızı mı vuralım :smiley:

Bu benim VW Caddy...

Buda bizim elemanın arkadan vurduğu Ford Focus...hiç bir hasar yok...

free image hosting

Sonuç: Araçların arkası daha mukavemetlidir...birde aracın vuruş şekli önemlidir...Öndeki araç fren yapıp durunca..arkası hafif yükselir...vuran araçta Fren yapınca...önü aşağı düşer..Dolayısı ile Arka koruma demiri işini görür...Arkadan vuran araç daima daha fazla hasar alır...benim görüşüm budur...gördüğüm tüm kazalar aşağı yukarı bu şekil hasarlıydı...

Duster sahibiyim.Öztürk fx e aynen katılıyorum.

Öztürk FX' Alıntı:
Bu benim VW Caddy...

free image hosting

Sonuç: Araçların arkası daha mukavemetlidir...birde aracın vuruş şekli önemlidir...Öndeki araç fren yapıp durunca..arkası hafif yükselir...vuran araçta Fren yapınca...önü aşağı düşer..Dolayısı ile Arka koruma demiri işini görür...Arkadan vuran araç daima daha fazla hasar alır...benim görüşüm budur...gördüğüm tüm kazalar aşağı yukarı bu şekil hasarlıydı...

haklısınız Öztürk FX bende aynı dusuncedeydım. hatta servıse aracım Söküldüğü zaman tekrar gıttım, beni saşırtan tampon demiri veya tampon baglantılarında hıc bır hasar yok. daha once vectra b aracım ile aynı kaza basıma geldı. nissan primiera arkadan caprtı. nissan ayrıca c3 kadar hasar almamıstı fakat vectra da tampon demırıni degistirdim, bagaj kapatını duzelttırdım.

duster ın da hakkını yememek gerekir diye dusunuyorum. :smiley:
tesekkurler kıymetlı gorusler icin herkese

Amacım Duster markasını kötülemek horlamak değil...bende bir Duster kullanıcısıyım...ben araçlara yapılan çarpışma testlerinide çok önemsemem...her zaman kazanın oluş şekline önem veririm...

Diğer araç size nereden çarpacak ve çarpan araç ne boyutta...bence önemli olan bu...

Kazasız belasız sürüşler dilerim..geçmiş olsun...mala gelsin...size birşey olmasın...gerisi boş...

Herkese geçmiş olsun.

Fikir beyan eden herkes haklı. Duster çelikten filan değil, ama tamamen fos da değil.

Doğrudur, kazanın oluş şekli önemlidir, ama araç tamamen teneke ise vuruş şekli bile onu aklayamaz(dı). Hız önemlidir. Kaza 90-100 kmlerde olursa ve pozisyon da uygunsa sonuç kesin: Ölürüz. Orada C3 ile Duster farketmez.

Allah kazadan esirgesin.

Öztürk FX' Alıntı:
Amacım Duster markasını kötülemek horlamak değil...bende bir Duster kullanıcısıyım...ben araçlara yapılan çarpışma testlerinide çok önemsemem...her zaman kazanın oluş şekline önem veririm...

Diğer araç size nereden çarpacak ve çarpan araç ne boyutta...bence önemli olan bu...

Kazasız belasız sürüşler dilerim..geçmiş olsun...mala gelsin...size birşey olmasın...gerisi boş...

Öztürk FX ben markayı kotülemek istediginizi dusunmedim zaten. Genelde insanların dacia ya karsı bir önyargısı oldugundan hakkını yememek gerekir diye düşündüm ve yazdım.

zaten vermek istediğimiz mesaj da önünüzde bir Duster var ise takip mesafesini bir kez daha düşünün...:smiley:

Benim başımada cliom ile aynısı başıma gelmişti. Bana arkadan bir volvo s40 çarpmıştı. Baktım benim araçta görünür bişey yok s40ın önü haşat. Fakat 3 ay sonra lastiğim patlayınca herşey gün yüzüne çıktı yedek lastik davlumbazı bir kol kadar bükülmüştü ve delik vardı ama ben hiç fark etmedim.Yani arkadan çarpmalar çarpan araca daha fazla zarar veriyor ve benim gibi kamyonet altına girerseniz araçla daha büyük hasarla fakat sigorta şirketinin şerefsizliği yüzünden en az 5 bin lira zararla kalırsınız.Suç bende değilken..Şimde diyeceksiziniz ki arkadan çarpmışsın sen suçlusun fakat trafik kurallarına göre şehirler arası yolda şerit değiştirmeden yaklaşık 100 metre önceden sinyal veriniz diye makas atarak önüme giren kamyonetin önümdeki araca çarpması ve benimde 70 ile giderken 2 snlik tepkimin ya kamyonet altı yada su kanalı olduğu düşünüldüğünde ucuz atlatmışım.

dscf3487o.jpg

arabanl.jpg

Öncelikle geçmiş olsun, Allah hepimizi daha büyük kazalardan esirgesin ...
Bende çalınana kadar duster vardı. Az kaldı yenisi de gelecek inşaallah .Hanımda da micra var ışıkta dururken arkadan peugeut vurdu darmadağın oldu aracın arkası. Ben kamyonete vurdum durum daha da kötü.Tamam vuruş şekli mutlaka önemli ama aracta sağlam olacak bence

Öztürk FX' Alıntı:
Bu benim VW Caddy...

free image hosting

Öztürk Bey,yüklediğiniz resimleri göremedim.
Kaza yapan tüm arkadaşlara geçmiş olsun.
Araçların arkalarının daha mukavemetli yapıldıklarına ben de inanıyorum.Bu yaz ben de bir Opel Corsa'ya arka soldan(Onun arka sola benim ön sağ ışıklarda küttt!) vurdum.O aracın park lambaları kırıldı ve arka tamponda çatlaklar oluştu,benim aracın ise ön tamponu ve tampon bağlantı demiri değişti.
Sonuçta hepsi bir avuç metal yığını,tedbiri elden bırakmamakta fayda var.

Öztürk FX' Alıntı:
Bu benim VW Caddy...

free image hosting

Arkadaşa katılıyorum. Aynı gün içinde hem önden hem arkadan kaza yaptık. Önden astra ya carptik
Arkadan c 3 bize çarptı. Çarptığımız astra ya bişey olmadı bizim plaka düştü. C 3 de ise baya zarar vardı. Bizim yine plaka düştü. Ama sağlamlık değil de çarpmanın yönü ve şekli daha önemli.....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR