Debriyaj Sorunum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak Timur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,975

Burak Timur

Yeni Üye
Merhabalar,
Vitara jlx 4 kapı 2001 model aracımda 6 aydır bitmeyen debriyaj sorunum söz konusu; forumda tarama yaptım, tek bir yazışma söz konusu ve orada yazılan tüm işlemler yapıldı.
Özetle araba çalışmıyorken vites geçişleri sorunsuz, çalışırken, bilhassa ısındıktan sonra vites gecışleri anormal zorlaşıyor, hele de geri vites anormal sesler çıkartmadan asla geçmiyor.

Sorunla baş etmiş, bilgili arkadaşların görüşlerini rica ediyorum.
Yapılan işlemler: baskı balata değişimi, debriyaj pedalının bağlantıbdemirinin tamiri, debriyaj halat değişimi , sayısız ayarlamalar v.d.....
Not: rölanti düşme problemim de var, tüm her sensör değişti/ temizlendi, finalde kelebek değişmeli dendi...debriyaja etki eder mi bilemiyorum...

Etiketler
Merhabalar,
Vitara jlx 4 kapı 2001 model aracımda 6 aydır bitmeyen debriyaj sorunum söz konusu; forumda tarama yaptım, tek bir yazışma söz konusu ve orada yazılan tüm işlemler yapıldı.
Özetle araba çalışmıyorken vites geçişleri sorunsuz, çalışırken, bilhassa ısındıktan sonra vites gecışleri anormal zorlaşıyor, hele de geri vites anormal sesler çıkartmadan asla geçmiyor.

Sorunla baş etmiş, bilgili arkadaşların görüşlerini rica ediyorum.
Yapılan işlemler: baskı balata değişimi, debriyaj pedalının bağlantıbdemirinin tamiri, debriyaj halat değişimi , sayısız ayarlamalar v.d.....
Not: rölanti düşme problemim de var, tüm her sensör değişti/ temizlendi, finalde kelebek değişmeli dendi...debriyaja etki eder mi bilemiyorum...

Şanzuman yağı eksik mi yada periyodik bakımlarda şanzuman yağını hiç değiştirmediniz mi?
Yağ kaçakları varsa eksilen yağdan dolayı bu sorunu yapabilir.

Hidroliik yağınıda kontrol edin eksikse tamamlayın yada gerekirse değiştirin

Vites burcu aşınmış ve/veya vites yayı gevşemiş olabilir ,bunlarıda mutlaka kontrol ettirin.

Şanzuman yağı eksik mi yada periyodik bakımlarda şanzuman yağını hiç değiştirmediniz mi?
Yağ kaçakları varsa eksilen yağdan dolayı bu sorunu yapabilir.

Hidroliik yağınıda kontrol edin eksikse tamamlayın yada gerekirse değiştirin

Vites burcu aşınmış ve/veya vites yayı gevşemiş olabilir ,bunlarıda mutlaka kontrol ettirin.
Bu kalemleri gözden geçireceğim, önerileriniz için teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR