Def Ten Vazgeçtim Cherokee Ye Döndüm

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yorgunhunter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,318

yorgunhunter

Kamp I
Yer
SALİHLİ
Defender fiyatları ve sözümona def ruhu taşıyanların oyunları beni jeep e yönlendirdi. Hafta sonları kamp, piknik, av ve gerektiğinde günlük olarak ta kullanabileceğim bi araç ararken cherokee ye gözüm takıldı. Sizlere sormak istediğim konular: 1. Manisa Salihli deyim. Bakım ve arıza için en yakın yer İzmir. Bu sorun olur mu?
2. Piyasada bu anlamda almam gereken jeep hangisi olmalı?
3. En düşük kaç KM de olmalı?
Off road yapmamış bir jeep arıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Defender fiyatları ve sözümona def ruhu taşıyanların oyunları beni jeep e yönlendirdi. Hafta sonları kamp, piknik, av ve gerektiğinde günlük olarak ta kullanabileceğim bi araç ararken cherokee ye gözüm takıldı. Sizlere sormak istediğim konular: 1. Manisa Salihli deyim. Bakım ve arıza için en yakın yer İzmir. Bu sorun olur mu?
2. Piyasada bu anlamda almam gereken jeep hangisi olmalı?
3. En düşük kaç KM de olmalı?
Off road yapmamış bir jeep arıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bir de off road yapıp yapmadığını nasıl anlarız

Jeep sahibi olmadan once saglam guvenilir tamirciniz olmasi gerekir , Izmirde once amerikandan anlayan tamircinizi bulun arac seciminde size faydasi olacaktir.

Jeep sahibi olmadan once saglam guvenilir tamirciniz olmasi gerekir , Izmirde once amerikandan anlayan tamircinizi bulun arac seciminde size faydasi olacaktir.
İzmir de jeep servis vardır diye tahmin ediyorum. Hard off road yapmadığımızı düşünürsek, yıllık bakımlarının haricinde çok arıza çıkarır mı diye merak ettim şimdi. Sonuçta 20 li yaşlarda araçlar. İzmir bize yakın sayılır. Ancak sanayi olarak bana araba bulmasını isteyebileceğim kadar samimi olduğumuz birini bulmak olası değil. 3. sanayide Mersedes Servisi Kamuran abi (Rüzgar) tanırım. Av dolayısıyle o kadar.

İzmirde Egeeoffroad var Fb tan takip etmenizi öneririm , Manisa grubundaki arkadaşlar arazi araçları konusunda çok tecrübeli arkadaşlardır , grupta Jeepler var , paylaşımları takip ederseniz kendinize en uygun Jeep veya 4X4 aracı seçmekte faydalı olur diye düşünüyorum.Başta herkes Jeep alıpta hardoff yapmıyacağım desede araziye çıkınca kaputun altındaki gücü merak eder , test etmek ister :smiley:

Daha önce de konu açmıştınız orada da yazdım sanırım,sizin bu tür arazi araçlarına ihtiyacınız yok. Pick-up veya Crossover ( Suzuki Grand Vitara ) tarzı bir araç yeterli başlangıç için.Eğer yeterli gelmez ise satar başka araç alırsınız. Jeep,Def anlatılmaz yaşanır,buradan bu arabalar hakkında çok az şey bilen birisine açıkçası tavsiye vermek çok zor çünkü bu araçların sonu yok.

Daha önce de konu açmıştınız orada da yazdım sanırım,sizin bu tür arazi araçlarına ihtiyacınız yok. Pick-up veya Crossover ( Suzuki Grand Vitara ) tarzı bir araç yeterli başlangıç için.Eğer yeterli gelmez ise satar başka araç alırsınız. Jeep,Def anlatılmaz yaşanır,buradan bu arabalar hakkında çok az şey bilen birisine açıkçası tavsiye vermek çok zor çünkü bu araçların sonu yok.
Teşekkür ederim tenekekutu. Sanırım hitap şeklim doğrudur. Çift kabinler offroad için uygun olabilir. Fakat ben kamp ve gezi için araç arıyorum. Def 110 kasa 5 kapı geniş olduğu için hoşuma gitti. Fakat fiyatları çok değişti. Farklı bir moda büründü hem piyasa hem siteler. Daha önce 3 tane Nissan kullandım. Hepsi 4X2. Zeytin bahçesi için. Hiç sanayiye girmedim desem yalan olmaz. Kesinlikle 4X4 olmalı. Malum Toyota ya da Mitsubishi olmalı. Fiyatları ve vergisi baya yüksek. Radar limiti 95. Yakıt az sayılmaz. Suziki, lada niva vb. ise bagaj sorun. Römorksuz sıkıntı. Kısacası ben de ne yapacağımı şaşırdım. Jeep ler o yüzden ilgimi çekti.

Çift kabindeki bagajlar büyük gerçi özellikle de kapalı kasa yapınca. Jeeplerin de bagajları çok büyük değildir ayrıca

Neyse bu araçlar dışında önceki kasa (2005 model civarları ) sadece Hyundai Santa Fe kalıyor bildiğim kadarı ile hem bagajı büyük olsun,hem 4x4 olan. O aracı da beğenmediyseniz yine Discovery 1-2 veya Defender harici bagajı geniş,4x4 yok piyasada. Alternatifler azdır arazi 4x4 araçlarında,çok fazla zaten seçeneğiniz yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR