Defender 110 300 Tdi Mi, Discovery 2.5 Td5 Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hermestr2010 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,570

hermestr2010

Ana Kamp
Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır offroad ile ilgileniyorum ve bu siteyi severek takip ediyorum. Sizlerden çok değerli bilgiler edindim.

Bir araç olarak ben de aktif olarak katılmak istiyorum.

Aracı daha çok overland-kamping amaçlı kullanacağım. Günlük kullanım nadiren olacak. Extreme off-road için kullanılmayacak.

Defender 110 300 TDI ve Discovery 2.5 TD5 arasında kararsız kaldım.

Aşağıda malum sitede beğendiğim 2 araç var.

Fikirlerinizi benimle paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

110 300 TDI

Discovery 2.5 TD5

Merhaba hoşgeldiniz. İki aracı da kullanma şansınız oldu mu? Defender ve Disco arasında ciddi bir konfor farkı vardır.
Teşekkürler,

Evet, ikisini de kullandım. Disco daha konforlu tabi. Ama beklentim güvenilirlik, yani bizi yolda bırakmasın ve servis masrafları. Yani hangisine daha uzun süre daha az masrafla binerim.

Genelleme yapmak için oldukça zor bir durum. Sonuç olarak araçtan araca değişebilen durumlar. Aracın durumu bu hususta çok önemli.

Discovery elektroniği bol bir araç. Genelde sensörlerden verilen arızalarıyla (Three Amigos gibi) bilinir. TD5 de olası bir arıza durumunda oldukça büyük masraflar çıkarabilen bir motor.

Defender'ın 300TDI motoruna sahip olanları full mekanik olduğu için elektronik, sensör vs. gibi arızalarla karşılaşmazsınız. Güvenilirlik konusunda şunu eklemem gerekir ki Defender'la olası bir takla atma durumunda roll-cage'e sahip değilseniz araç tost olabiliyor. Disco'nun mukavemeti daha yüksek.

Özetlemek gerekirse bakımlı bir Defender için konuşacak oluırsak 300TDI'ın servis giderleri daha az masraflı olur. Ne kadar az elektronik o kadar az masraf demektir. Karar sizin.

Doğru bir karar. Ruhu ve duruşu olan bir araç aldınız. Hayırlı olsun. Kazanan Defender kardeşliği :smiley: En yakın zamanda fotoğraf isteriz :smiley:
9
Defender

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri