Defender 110 Motor Sorusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan boncovi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,007

boncovi

Yeni Üye
Bir defender 110'a bakiyorum. Orjinal motor / sanziman diyor ilanda. Uzerinde turbosuz 2.5 dizel var.. Sasi numarasini dekoder'e koyup baktigimda motor 2.25L Benzinli olarak cikiyor. (salldhmh8ba) "H" harfi motor icin.. Arac Ingiliz ve 88 model.

Turkiye'ye 2.25L ingiliz benzinli modeller geldi mi? Benzinden dizele degistirildigine dair hic bir iz yok. neye bakmak gerek? yurtdisina ithal etme durumum olabilir ileride, olursa motor ve sanzimanin orjinal (aracin ustunde gelen) olmasi gerekiyormus.

Bildigim kadariyla Turkiye'de son 7-8 yildir benzinli araclari dizele ceviremiyorsunuz. Daha onceden bir donusum yapilmissa nasil ogrenebiliriz? Motorlu Tasitlarda vs. kaydi var midir? bakilir mi?

Tesekkurler

Etiketler
Dekoder dediğiniz şey tam olarak nedir bilmiyorum ama bizim araçların ingiliz şaselerin kayıtları land rover uk da bile kayıtlı değil komik ama kayıtlarımız British Museum'da 2,25 Seri3 lerde kullanılan bir motor tipi 2,5 in altında motor takıldığını hiç duymadım British Museum dan aracın orjinal üretim motor hakkında belge alabiliyorsunuz onu alırsanız bir ihtimal dizel motor için şansınız olabilir.

Trafikte her aracın şeceresi bulunur. 2.25 benzinliler zamanında İngiltere'den geldi ancak modellerini hatırlamıyorum, 88'den önce olsa gerek. Bir de "H" ibaresi 2.5 benzinlileri de kapsıyor, sadece 2.25 değil. Ve baştan 10. harf yani "B" harfi, 1985 - 1987 arası demektir. 1988 olsaydı "E" olurdu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.