Defender 2,5 Düz Dizeller Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Defender.Wolf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,821

Defender.Wolf

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Selamlar,
gezenbilir 'in forum sayfalarında yaptığım araştırmalar sonunda 2,5 düz dizel 110 kasa bir Defender almaya karar verdim.Bu kararım da en etkili faktör;çoğu kişinin en az sorun çıkaran model olduğu doğrultusundaydı.
İlk etapta 2. aracım olarak yalnız hafta sonları ve off road aracı olarak kullanmayı planlıyorum...
Daha sonra; ya çiftlik işlerinde iş makinesi olarak ya da belki tdi motor'la değişip(ya da yükseltip) karavan uygulaması yapıp uzun seyahatler yapmayı istiyorum.
Ama ilk olarak düz bir dizele kavuşup,onu en ince ayrıntısına kadar tanımak ve gerekli tüm yükseltmelerini yapmak istiyorum.

Siz değerli arkadaşlara,ağabeylere sorum;
acaba düz dizel motor 110 kasa da karşılaşabileceğim en kötü senaryolar,en kronik arızaları ve bunların üstesinden ortalama ne kadar maliyetler le başa çıkabilirim?
Okuduğum kadarıyla boch marka pompa şiddetle öneriliyor,bunun dışında beygirine katabileceğim bir modifikasyon var mı?
Malum sitelerde arayışım sürüyor,sizlerden gelecek önerilere ve tavsiyelere açığım..
En kısa zamanda makineme kavuşup aranızda olmak dileğiyle,
teşekkürler,saygılar..

Etiketler
Ynt: Defender 2,5 Düz Dizeller Hakkında

Öncelikle hoşgeldiniz,

Düz dizel defender, arızası en az tamiri en ucuz araçlardan biridir. Bir defender neredeyse hiç yolda bırakmaz diyebilirim. en kötü halde bile sizi bir tamirciye kadar götürebilir. (debriyajsız keşandan istanbula gelecek kadar) kronik problemleri debriyaj merkezleri ve el frenidir bana göre.

68 bg olduğu için uzun yolda ve rampalarda sıkıntılıdır.uzun yolda yol bitmek bilmez, düzgün yalıtım yoksa çok gürültülüdür, uzun rapmalar kabus olur ama arazide 300 tdı ile düz dizeli ayıran en önemli özellik lastikdir sadece.
umarım istediğiniz defender a kavuşursunuz.
Saygılar

Selamlar
Derya bey çok güzel özetlemiş.. Zaten bilinen gerçek "Land Rover in en dertsiz" motorudur. Eğer "kağnı" performansı sizi çok rahatsız etmez ise (ki, ben yıllarca kullandım) , mutlulukla binersiniz.. "bence" tabii.. reha

Hoş bulduk,selamlar,
kağnı hızı hiç önemli değil şu etap da,belirttiğim gibi şehir içinde veyahut uzun yolda pek kullanmayı düşünmüyorum,arazide verimli olsun ve fazla arıza çıkarmasın başıma.Çıkabilecek arızalar da canımı fazla yakmasın yeter.Mutlaka elim üzerinde olacaktır fakat kazandığımın tümünü de bir araca yatırmak istemem.
Aşağıda ki araçla ilgili bir fikriniz öneriniz var mı?
Fiyat bana uygun gibi geldi,tabi ki bir ustasına göstermek gerek ama basitçe ben nasıl anlarım?En temel noktalar nedir bir Defender alınırken?
teşekkürler,saygılar,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-1989-defender-2-5-dizel-orjinal-0532-552-13-16-151884298/detay

Defender.Wolf' Alıntı:
Hoş bulduk,selamlar,
kağnı hızı hiç önemli değil şu etap da,belirttiğim gibi şehir içinde veyahut uzun yolda pek kullanmayı düşünmüyorum,arazide verimli olsun ve fazla arıza çıkarmasın başıma.Çıkabilecek arızalar da canımı fazla yakmasın yeter.Mutlaka elim üzerinde olacaktır fakat kazandığımın tümünü de bir araca yatırmak istemem.
Aşağıda ki araçla ilgili bir fikriniz öneriniz var mı?
Fiyat bana uygun gibi geldi,tabi ki bir ustasına göstermek gerek ama basitçe ben nasıl anlarım?En temel noktalar nedir bir Defender alınırken?
teşekkürler,saygılar,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-1989-defender-2-5-dizel-orjinal-0532-552-13-16-151884298/detay
fiyat düz dizel bir defender için fazla bana göre. Ancak arazide kullanılacak defender için yürüyen aksam önemli. aracın tam özelliklerini öğrenmek lazım. araçta kilit varmı?, lastiklerin ve yürüyenin durumu nasıl?, kaporta motor ne durumda? vs,vs. Defender ın dikkat edilecek kriterleri sahibine göre ve kullanıma göre değişir. Siz almayı düşündüğünüz defender ı muhakkak kullanın. Koltuğuna oturduğunuzda o size her şeyi anlatır.
Saygılar
Derya

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri