Defender 2,9 Ford Turbo Motor Hakkında Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mert kose Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,213

mert kose

Ana Kamp
Web
www.macahelkonukevi.com
MERHABA ARKADAŞLAR BENDE DEFENDER SEVDALISI OLARAK BİR ARAÇ ALMAYA KARAR VERDİM VE TEDAŞDAN CIKMA BİR ARAÇ BULDUM 130 DEFENDER ARAÇTA 2,9 DİZEL FORD MOTORU VAR MOTOR TURBOLU MOTOR BU ARAÇ HAKKINDA YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVİNİRİM

Etiketler
Ynt: Defender 2,9 Ford Turbo Motor Hakkında Bilgi

Selamlar
oncelikle gonlunuzdeki araca en ksa zamand aulasmanızı dilerim. Bu arada sizden ricam, lütfen mesajlarınızda "büyük" harf kullanmayız. Zira, forumlarda büyük harf "bağırmak" anlamı taşır ve gereksiz kullanılmaması beklenir. iyi günler dilerim, reha

Merhaba, hoş geldiniz . 130 luk defenderler eğer çift sıra koltuklu ise tutulan araçlardır. 2.9 ford motoru sanırım transitlerde 1995 e kadar kullanılan "banana motor" tabir edilen motor . Ekonomik (az yakan) ve turbosuyla birlikte olunca güçlü sayılabilecek bir motordur , yine sanırım 110 veya 119 ps güç üretir , almanızda bir sakınca yok.

Tesekkurler 130luk defender evet cift sira koltuklu arac peki degeri ne kadardir sizce toplanacak tedasdan cikma internette ilani var sahibiyle konustum motoru fln calisiyor dedi mekanik olarak problemi yok dedi kaporta ve doseme masrafi var 17000 tl fiyat bicildi sizce degermi o fiyatlara

Selamlar
araci dikkatle incelemenizi (yada inceletmenizi) öneririm.. zira, 17.000, Dizel bir 130 için çokiyi bir fiyat bence.. reha

"mekanik problemi yok" da değişken bir ifade . Mesela aks -kafa- şaft - istavroz - diferansiyel dişlileri nde olan boşluklar benim için mekanil problemdir kalkışlarda ,vites değiştirirken kat küt sesi duyarsınız . Araç vitesteyken el fireninin bırakıp aracı ileri geri sallayın , eğer araç bir miktar ileri geri gidiyorsa yukarda saydığım her parça ömrünü tamamlamış ve boşluk oluşmuştur. sadece bunun düzeltilmesi 3000 tl yi bulabilir. Aracı 10.000 tl ye toplayabilirsiniz , 60.000 tl ye de toplayabilirsiniz , bu tamamen sizin beklentilerinize bağlı (aksesuar demiyorum standart toplama da değişken ) bir bu parça idare eder deyip söküp takmak var bir de tüm sorunlu parçaları değiştirmek var.

Mert bey, aracı yakından incelediniz mi peki? İlan hala güncel olduğuna göre sanırım almaktan vazgeçtiniz. Şayet böyleyse bizi nedenleriyle bilgilendirir misiniz? Selamlar.

merhabalar gec cevap verdiğim için özüe dilerim aracı gordüm inceledim fakat elimde binek bi araç var onu satıp almayı düşünüyorum fakat araçtada da elektriksel problemler olduğunu da düşünüyorum o yuzden şimdilik erteledim fakat onumuzdeki haftalar içinde aracımı sattığımda hemen değerlendirecem bir usta götürüp araca detaylı baktırmam gerekiyor aracı satan galeri tanıdığımız sahibiyle konuştuğumda arac akü takınca çalışıyor diye soylemişti onumüzdeki günlerde bakıcaz artık ama aracın ciddi kaporta ve döşeme ihtiyacı oldugu kesin saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.