defender a bir bd 30 motor uyglaması daha

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oktay1368 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,287
Ynt: defender a bir bd 30 motor uyglaması daha

oktay1368' Alıntı:
arkadaşlar merhabalar d turan bey amacım benim gibi defander sevdalılarını bilgilendirmek kendim devlet memuruyum aynı zamanda doğa hastalığım var av hastasıyım bu araçlar gercekten doğa uyumlu motor beni cok rahatsız ediyordu ve sonunda bd 30 taktım aradaki farkı insan anlatınca reklam gibi geliyo benim bu işle ticari olarak hiçbir ilgim yok fakat defendercı olarak piyasada gördüğüm 2.el parca fiyatı insanın kanına dokunuyor aynı parça sende 10 lr karşı soruyorsun 100lr ne oluyu belli değil sizin gibi arkadaşların tavsiyesiyle giriştim hepsine gerçekten sadece teşekkür etmek kalıyo bana
Oktay bey açıkca kimin tavsiyesi ve telkini ile işlemi yaptığınızı ve uzaktanda olsa arabadaki en ufak bir sıkıntıda kimi aradığınızı ve telefonlada olsa size yardımcı olduğunu açıklaya bilirsiniz ! Hayırlı olsun en güzel günlerde ve sağlıkla kullanın aracınızı

Etiketler

Arkadaşlar Avatardaki resim TD25 nissan motorla Sivas etkinliklerinde ilk engelden geçerken çekilmiştir ve gece saat 3 te motor çalışır hale gelmiş ve farı dahi takamadan piste çıkmıştır sonuç ortada isteyene videosunu gönderebilirim
https://www.facebook.com/photo.php?v=10150306967059699&set=t.675938380&type=3

DEMİRAL' Alıntı:
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler ben her platformda SAVUNDUM ve BD 30 dedim ama nedense bu konuda ses fazla çıkmıyor sanki ?
maliyet açısından nerede ise pumanın yarısı güç + yakıt - tahammül süper ve en önemlisi sanki ORJİNAL motoru yerine koymuş kadar işlem AZ ama nedense her anlayan yada anlamayan PUMA diyor bu arada hala çözemedim nedenini ? ama şimdi aklıma gelen bir fikir Land İngiliz Ford ingiliz BD30 JAPON demekki aradaki bağlantıyı tam kuramıyoruz :(

Abi işletme sorunu oluyor o yüzden insanlar tereddüt ediyor olmalı.
Ben o sebeple mesela tereddüt ediyorum.

Ha bir de motor + işçilik + işletme bir maliyet verilse ve birileri bu işi yapsa, düşünmeden girilir.
Ama işte motoru bul, usta bul, işletme işi olmayacak mı olacak mı filan bayağı uzun işler.
Bu kadar zahmete 300 TDI beklemek mantıklı ve bir kerelik zahmete girmek kolaya geliyor.
Yoksa BD30 at sonra çıkar tekrar at filan... uzun uğraşlar.

motor işçiliği bager kardeşler yapıyor motoru alırken noterde arac satışı yapar gıbı satış olacak sonrası daha da kolay plan proje muayne yeni ruhsatlar ve işlemler biter ama önemli olan NOTER SATIŞLI Motor
syg.

LRTD5' Alıntı:
Abi işletme sorunu oluyor o yüzden insanlar tereddüt ediyor olmalı.
Ben o sebeple mesela tereddüt ediyorum.

Ha bir de motor + işçilik + işletme bir maliyet verilse ve birileri bu işi yapsa, düşünmeden girilir.
Ama işte motoru bul, usta bul, işletme işi olmayacak mı olacak mı filan bayağı uzun işler.
Bu kadar zahmete 300 TDI beklemek mantıklı ve bir kerelik zahmete girmek kolaya geliyor.
Yoksa BD30 at sonra çıkar tekrar at filan... uzun uğraşlar.
2012 yılında tüm masraflar dahil 900 tl y işleteme tamamlanıyordu ama bu sene için zam geldimi kesin bilmiyorum ama işletmedende kullanabilirsiniz çünki motor numarasının okunmaması hafif kusur sayıldığından TUV muayene yapıyor buna rağmen işleteyim derseniz tahmini 900/ 1200 tl masraf çıkar Motorun araca montesi vs vs aşağı yukarı 6.000.tlyi bulur buda alacağınız motorun fiatı ve yapan ustanın alacağı paraya bağlı

sdurdu' Alıntı:
motor işçiliği bager kardeşler yapıyor motoru alırken noterde arac satışı yapar gıbı satış olacak sonrası daha da kolay plan proje muayne yeni ruhsatlar ve işlemler biter ama önemli olan NOTER SATIŞLI Motor
syg.

Defender 90 a 2008 model 45000km de noter satışlı BD30 motor uygulaması yapıyorum yaklaşık bir hafta içinde tamamlayacağım bütün masrafları kalem kalem yazıp fotoğraflarını yüklemeye çalışacam herşey ortaya çıkacak birazdaha sabredin

arenikow' Alıntı:
peki elinde bd 30 olan varmı yada nerden temin ederiz :-\

BD30 arayan olursa yardımcı olurum

eğer başka yerde bulanlar var ise kesinlikle motorun bütün parçalarını, muhafazasını, eksoz borusunu, mazot filresini baskı pilaka ve birde eski olsada olur pirizdirek alsın peşinde sonradan onlara ihtiyacı oluyor toplamak bir motor parasıdaha olur

zaferbager41' Alıntı:
Defender 90 a 2008 model 45000km de noter satışlı BD30 motor uygulaması yapıyorum yaklaşık bir hafta içinde tamamlayacağım bütün masrafları kalem kalem yazıp fotoğraflarını yüklemeye çalışacam herşey ortaya çıkacak birazdaha sabredin

Bu arabayı motor üstüne atılıp yürümeye başladıktan sonra görme imkanım olabilir mi?
Ben her zaman alo denilince gelmeye hazır olurum.

90 için 100hp yeterli olacaktır gibi bir görüşüm var. Kendi kendime kanıtlamak güzel olur.
Etraflıca konuyu konuşma imkanı da olur.

zaferbager41' Alıntı:
Zafer abi,
işlerin bitince bende gelip tanışmak ve aracı görmek isterim. konuyu daha önceden görseydim haftasonu değirmendere deydim uğrar tanışırdım. hatta pazar hava güzel diye çocuklarla aytepe ye kadar çıktım. sen hayırlısıyla bitir işlerini benim bir ayağım orada sayılır.
kolay gelsin.

İşletme sorunu olmaz ise atmosferik 100hp çok iyi olur.
Turbo her zaman ileride oluşacak sorunlara gebe...

Ancak tabi araca işletememe önemli bir sorun, hacim değişimi söz konusu malum...

Motor taktığım şimdiki araç benim olmadığı için başkasına denetme şansım yok mazur görün

ama kendi Defender 110 umuza uyguladık onu denetebilirim eğer uygun bir zaman olursa tabiki

işletme işini bilmem biz daha yeni taktık daha muayenesine var onun için acele etmiyor abim ama tabiki işletilecek

telefonum 0532 594 37 02 gündüz saatlerinde ararsanız daha iyi olur

arkadaşlar söz konusu olan aracıma lastik düşünüyorum üzerinde 750/16 lastik var soruşturdum 235/85/16 ya tekabbül ediyor bu durumda hangi lastiği almamı ve fiyatı neolur teşekkürler

oktay1368' Alıntı:
arkadaşlar söz konusu olan aracıma lastik düşünüyorum üzerinde 750/16 lastik var soruşturdum 235/85/16 ya tekabbül ediyor bu durumda hangi lastiği almamı ve fiyatı neolur teşekkürler
Orjinal ebat 235/85/16 ya denk geliyor, çok marka var lastik alabileceğiniz, 350TL den başlıyor lastik fiyatları aşşağı yukarı.
BD30 uygulandı sanırım aracınıza, dişli değişimi olmadan BD30 vites yetmiyor deniliyor bağırıyormuş
acaba orjinalden 1'' veya 2'' büyük lastik takıp aradaki devir farkını vites dişlileri ile değilde lastikle kapatılabilir mi ?

deyerli arkadaşlar defender a disko şanzımanı uyuyormu hangi serilerin uyum sağladığı konusunda yardım lütfen öncelikle rn 380 uyumluluğu motor bd 30 dur saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri