Defender alımı için yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xtz750 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,847

xtz750

Ana Kamp
Yer
Balıkesir
Arkadaşlar selam,

Kısa ve öz bir soru sormak istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teekkürler.

110 kasa 2.5 düz dizel veya benzinli defender almak mantıklı mı?
Forumu uzun süredir takip ediyorum.Arkadaşlar genelde artık TD motorları tercih ediyolar.

Bu konudaki düşüncelerinizi Öğrenmek istiyorum.

Etiketler
Ynt: Defender alımı için yardım...

kulanım amacınız , yedek parca maliyeti , vergi, konfor anlalayışınıza göre degişir aslında.

Tek korkum:Motorların verimsizliği.(2.5 td siz motorlar için)
Memleketin çeşitli yerlerindeki aktivitelere giderken yolda beni üzer mi?
Kullanım amacı;Bolca doğada olmak,ne çok sert ne çok soft offroad yapmak.
Cezbedici yanı; geniş ferah mekanı.
Durum bu.
Görüşleriniz ilgiyle takip ediyorum.

üzmez sanırım, ben aracımı ilk aldığımda kontaga basıp yaklasık 750 km yol gitdim hiç durmadan. önce satılık bir aracı kullanıp deneyım kazanın derim.

Çok cevap alamadım ama herhalde tdi alamaz isem benzinli almak daha mantıklı olacak galiba.... ::smiley: ::smiley:

Aracı ilk aldığımda herkez puma motor diyor hayırdır ? Ne gerek var? Diye düşünmüştüm ancak çok yanıldığımı anladım. Düz dizeller gitmiyor. Ben 90km aştığını göremedim 90 için de epey bir zaman gerekiyor. Tamam şimdi benim de düşündüğüm gibi düşünürsünüz ! Hız olmasın ne olur? Ancak rampaya vurduğunuzda 1. vites bile yetmemeye başlarsa ne olur? Takviye(ağır devir) bunu da gördük. Yüklü kamyonu sollamaya başladım geçemedim ,adam bırakmadı, rampaya vurunca geldi sağımdan devam edip gitti ... 2.5 düz dizel tam bir ızdırap ! Benzinli motor için de bir benzinci kayınpeder tavsiye ederim.

MehmetTurk' Alıntı:
Aracı ilk aldığımda herkez puma motor diyor hayırdır ? Ne gerek var? Diye düşünmüştüm ancak çok yanıldığımı anladım. Düz dizeller gitmiyor. Ben 90km aştığını göremedim 90 için de epey bir zaman gerekiyor. Tamam şimdi benim de düşündüğüm gibi düşünürsünüz ! Hız olmasın ne olur? Ancak rampaya vurduğunuzda 1. vites bile yetmemeye başlarsa ne olur? Takviye(ağır devir) bunu da gördük. Yüklü kamyonu sollamaya başladım geçemedim ,adam bırakmadı, rampaya vurunca geldi sağımdan devam edip gitti ... 2.5 düz dizel tam bir ızdırap ! Benzinli motor için de bir benzinci kayınpeder tavsiye ederim.

+1

alican4153' Alıntı:
Tdi hiç kullanmadım bilmem ama düz dizeldeki güçte iyi gaza basınca altınızdaki gücü hissediyorsunuz :smiley: Hele birde aragaz verirseniz şahane ;D ;D ;D

İnsanları yanlış yönlerdirmeyin.

xtz750' Alıntı:
Tek korkum:Motorların verimsizliği.(2.5 td siz motorlar için)
Memleketin çeşitli yerlerindeki aktivitelere giderken yolda beni üzer mi?
Kullanım amacı;Bolca doğada olmak,ne çok sert ne çok soft offroad yapmak.
Cezbedici yanı; geniş ferah mekanı.
Durum bu.
Görüşleriniz ilgiyle takip ediyorum.

Hangi şehirdesiniz ve hergün mü Defender kullanacaksınız bilmiyorum. Eğer bütçeniz yeterli ise 200 veya 300TDİ almanızı tavsiye ederim. 2.5 düz dizel ile dört kişilik aile ile İstanbul trafiğinde günlük kullanarak yaklaşık bir sene geçirdim. Motor-çekiş ve ara hızlanmalarda çok ağır kaldığı doğru fakat normal otomobil kıvraklığı ve kullanım konforu ararsanız zaten Defender'a hiç ilgi duymayın. 2,5 düz dizel Defender, söylediğiniz gibi: sağladığı iç hacmi + sağlamlığı ve prestiji ile her Defender ilgisi olanları kendine çekmektedir.

2,5 benzinli Defender'da: yakıt sarfiyatı ve LPG uygulandığında meydana gelen güç kaybı nedeni ile uzak durmanızı öneririm. Yaklaşık 5 sene öncesine kadar 2,5 benzinlilerin kimse suratına bakmazdı, son ihalelerden sonra piyasada sayıları arttı ve pazarı oluştu.

200TDİ için müsait iseniz, bütçenizi zorlamanızı ve Defender sahibi iken motor işini çok uzun vade unutmanızı tavsiye derim.

2,5 Düz Dizel alacaksanız da: mazisini bildiğiniz, ustanızın onay verdiği, koporta-konfor detayları değil: motor ve yürüyen aksamı iyi kondisyonda bir düz dizel almanızı öneririm.
Kendi 2,5 düz dizel Defender'ımı, 200 veya 300 Tdi için satmış, çeşitli sebeblerden dolayı turboya geçememiş ve sattığımdan daha düşük modelli ama mazisini gayet iyi bildiğim, çok iyi kondisyonda, yine 2,5 düz dizel Defender satın almış biri olarak: yazdıklarım tamamen kendi görüşlerimdir.

Hayırlısı Olsun.

suyabatmaz' Alıntı:
Hangi şehirdesiniz ve hergün mü Defender kullanacaksınız bilmiyorum. Eğer bütçeniz yeterli ise 200 veya 300TDİ almanızı tavsiye ederim. 2.5 düz dizel ile dört kişilik aile ile İstanbul trafiğinde günlük kullanarak yaklaşık bir sene geçirdim. Motor-çekiş ve ara hızlanmalarda çok ağır kaldığı doğru fakat normal otomobil kıvraklığı ve kullanım konforu ararsanız zaten Defender'a hiç ilgi duymayın. 2,5 düz dizel Defender, söylediğiniz gibi: sağladığı iç hacmi + sağlamlığı ve prestiji ile her Defender ilgisi olanları kendine çekmektedir.

2,5 benzinli Defender'da: yakıt sarfiyatı ve LPG uygulandığında meydana gelen güç kaybı nedeni ile uzak durmanızı öneririm. Yaklaşık 5 sene öncesine kadar 2,5 benzinlilerin kimse suratına bakmazdı, son ihalelerden sonra piyasada sayıları arttı ve pazarı oluştu.

200TDİ için müsait iseniz, bütçenizi zorlamanızı ve Defender sahibi iken motor işini çok uzun vade unutmanızı tavsiye derim.

2,5 Düz Dizel alacaksanız da: mazisini bildiğiniz, ustanızın onay verdiği, koporta-konfor detayları değil: motor ve yürüyen aksamı iyi kondisyonda bir düz dizel almanızı öneririm.
Kendi 2,5 düz dizel Defender'ımı, 200 veya 300 Tdi için satmış, çeşitli sebeblerden dolayı turboya geçememiş ve sattığımdan daha düşük modelli ama mazisini gayet iyi bildiğim, çok iyi kondisyonda, yine 2,5 düz dizel Defender satın almış biri olarak: yazdıklarım tamamen kendi görüşlerimdir.

Hayırlısı Olsun.

Yakın zamanda 300 tdi bir araç aldım. 200TDİ için yaptığınız tavsiye bu motor içinde geçerlimidir.
Selamlar
Kenan YAMA

2.5 dizel var, 2.5 dizel var. Motoru toplarken dandik parça kullanılırsa gitmez araba.Pompa faktörü de çok önemli. Tamam vx80 kadar gitmiyor ama 110km/h rahat görüyor otoyolda.Bayırlarda kamyonların solladığı doğrudur ama uzun müddet yokuş çıkılacaksa alırsınız araziye 4.- 5. viteste paşa paşa çıkarsınız. Bu araçlar yüksek araçlar,aerodinamikleri hıza uygun değil,500 beygir motor da olsa 130'u aşmamak lazım. *Benzinliden uzak durun.

kenanyama' Alıntı:
Yakın zamanda 300 tdi bir araç aldım. 200TDİ için yaptığınız tavsiye bu motor içinde geçerlimidir.
Selamlar
Kenan YAMA

Kenan Bey,

Benim yazdıklarımdan: 200Tdi alın - 300Tdi almayın anlamımı çıkıyor? Eğer öyle anlaşılıyor ise düzelteyim: Defender'larda turbo motorlu olan tüm modeller, 2.5 düz dizel motorlu modellerden iyidir. Benim 200Tdi tavsiye etmemin nedeni: 300Tdi'lara göre 200Tdi'ların daha ucuz olması. 200Tdi Defender'da bulmak zordur, o da ayrı mesele.

Aracınız hayırlı olsun.

MehmetTurk' Alıntı:
bu dediklerinizi bu araçta yaşarmıyım,almayı düşündümde
http://www.araba.com/1689017/Land%20Rover%20Defender
deniz bey siz ne dersiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR