Defender Almak İstiyorum Bilgi Ve Tecrübe

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhat44 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,826
yürür:R380 şanzıman
motor:300 tdi
şase: 500 bin gibi rakamlara 5 kapı yoktur ancak 2 kapı kamyonet olabilir
kaporta:bu araçlarda pek kaporta bakılmaz alçıpan çimento ne varsa vardır takılma iyi bir kaportacı harikalar yaratabilir
hidrolik direksiyon mutlaka olmalı
aksesuar:dipsiz kuyu ihtiyacın olmayan hiç bir aksesuara para ödeme üzerinde hepsi güzel durur ancak sana yaramadıktan sonra nafile
sana tavsiyem yapılı bir araç alman teferruat ile uğraşma
,https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-land-rover-arac-cok-temiz-1079349872/detay
bak bu ilanda yukarıda yazılan hemen hemen bütün özellikler mevcut ancak kullanıcı yazının sonunda ne ile sadece takas ederim diyerekten bir seçenek sunmuş yani bunu aldım ancak şimdi bunu istiyorum durumu davulun sesi ancak uzaktan hoş gelebilir saygılar sevgiler
Verdiğiniz yanıttan bir aracı ayırmam gereken bölümleri doğru olarak kabul ediyorum. Yani bu 5 ana başlıkta değerlendireceğim. Bundan sonra araştırmalarımı ona göre yapacağım ve notlarımı bu 5 başlık altında toplayacağım.

Fiyat konusu özünde değişken olabilir. 500.000 neden telaffuz edildi bilemiyorum ama belki 600 belki 700.000 olur belki bu sene bütçemi aşar 2 sene sonra olur, belki de hayal olarak kalır bilemiyorum. Vaktimin çoğunu içinde geçireceğim ve dışarıdan karavan, kamyonet veya tanımlanamayan bir cisim gibi durmasını istemediğim için, biraz araba biraz da havalı olması içn 5 kapı da ısrarcı olacağım sanırım.

Hal böyle iken başlıkla ilgili olarak benim başka sorum kalmadı sanırım. Farklı başlıklar altında bu bilgiler ışığında yeni sorularımı soracağım. Hata yapıyorsam yönetim lütfen beni yarsın ve başlıkları birleştirsin.

Cevabınız için teşekkürler

Etiketler
Verdiğiniz yanıttan bir aracı ayırmam gereken bölümleri doğru olarak kabul ediyorum. Yani bu 5 ana başlıkta değerlendireceğim. Bundan sonra araştırmalarımı ona göre yapacağım ve notlarımı bu 5 başlık altında toplayacağım.

Fiyat konusu özünde değişken olabilir. 500.000 neden telaffuz edildi bilemiyorum ama belki 600 belki 700.000 olur belki bu sene bütçemi aşar 2 sene sonra olur, belki de hayal olarak kalır bilemiyorum. Vaktimin çoğunu içinde geçireceğim ve dışarıdan karavan, kamyonet veya tanımlanamayan bir cisim gibi durmasını istemediğim için, biraz araba biraz da havalı olması içn 5 kapı da ısrarcı olacağım sanırım.

Hal böyle iken başlıkla ilgili olarak benim başka sorum kalmadı sanırım. Farklı başlıklar altında bu bilgiler ışığında yeni sorularımı soracağım. Hata yapıyorsam yönetim lütfen beni yarsın ve başlıkları birleştirsin.

benim için 500 binden fazla bu araca para bağlamam o yüzden kendi limitim bu rakamlar param olsada vermem yaşaması daha zorlaşan güzelim ülkemizde artık bu araçlar ikinci araç olarak bile külfetli olmaya başladı sana seçimimde bol şans dilerim saygılar

Herkese selam. konuyu 2 sene olmuş açalı kimseden cevap alamayınca Bartın dan 110 kasa 5 kapı BD30 motorlu ingiliz üretim 89 model aldım ilk bir ay sanayiden çıkmadım :smiley: akslar frenler debriyaj gaz halatı gibi şeyler ama sonrasında keyifle kullandım ilk iş webasto taktım iyiki takmışım depremde ben ailem akrabalar -15 derecede barındık. kim ne derse desin çok keyifli heybetli bir araç 7 den 70 e kadın erkek gören selam veriyor . Ama artık istemeye istemeye ilana koydum ev ağır hasar aldı arsa alıp ev yapmayı düşünüyorum. satılmazsa da binmeye devam edeceğim ilk başta alma ne yapacaksın delimisin diyen ailem bile satma diyor. bu aracı herkes sever ama herkes binmez
aslında eski üyelerdenim 11 yıllık Subaru'cuyum (2004 forester xt) şifremi unutunca tekrar üyelik açtım.
kimse açtığım konuya cevap vermedi ama sorusu olan arkadaşlara elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım Malatya da 3 tane var ve tanıştık çok güzel insanlar biri 20 yıllık diğeri 15 yıllık defendercı :smiley: 110 2.5 300 tdi ve 110 2.5 200 tdi var onlarda
telefonum 05444758376 (site eskisi gibi canlı değil bende iş yoğunluğundan bakamıyorum )
WhatsApp Image 2023 10 11 at 153305
WhatsApp Image 2023 10 11 at 153308

Merhaba,
Yardımcı olmak ve açıklayıcı olmak adına 2022 Haziran ayından itibaren Defender 110 / 300tdi / Automatic araç kullanmaktayım. Aracımı kesinlikle günlük kullanıyorum ve müthiş keyif alıyorum.

Aracımı 1 yıl tecrübe ettikten sonra 2023 Haziran ayında onu daha çok sevdiğimi fark ettim ve full sıfır fabrika ayarında restorasyona karar verdim ve araç %90 seviyesinde şuan. Bugün olsa yine yaparım.

*Mekanik bir araç olması nedeni ile teknolojik hiçbir sorun sizi beklemeyecek,
*Arazi kabileyetleri sizi yüksek oranda birçok sorundan koruyacak,
*Kült karizması ile ilgi odağı olacak,
*Parça sorunu asla yaşamazsınız,
*%100 kişiselleştirilebilir bir araç
*Karavana ihtiyacınız yok, çadır veya iç mekan (katlanır koltuklar ile) kesinlikle uygun
şişme yatak - tulum işinizi görür.
*Uzun bir seyahat sizi normal bir araçla sadece vardığınız lokasyonda iz bırakır fakat Landi ile yolculuğun
kendisi başlı başına bir İZ olur.
*Usta sorunu kesinlikle yok TÜRKİYE de mükemmel Land ustaları var,
*Araç alma kriterleri biraz kapsamlı ayrıca konuşmak lazım

Geçmiş mesajları çok okuyamadım fakat sorunuz olur ise yardımcı olmak isterim.

Aşağıdaki konu başlığında aracım ile ilgili bilgiler ve fotolar bulunmaktadır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR