Defender Gösterge Aydınlatması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kokteknik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,404

kokteknik

www.kokteknik.com
Rahmetle Anıyoruz...
Yer
sivas merkez
Web
www.kokteknik.com
gösterge paneli söktük üst kısmına gelen 3 er delikli ızgara kısmına 30 cm uzunluğunda led lamba yapıştırdık onuda parklara bağladık artık ön göstergeler çok aydınlık oldu yanlız dikkat edin tek yapıştırma hakkınız var ışın en güzel yansıdığı yeri bulup öyle yapıştırın

P1090091

P1090092

P1090093

P1090094

P1090095

Etiketler
Ynt: Defender Gösterge Aydınlatması

önceki aydınlatma lambalarının üzerinde yeşil bir kaplama var onu sökmeyin yeşil ışıkla beyaz led birleşince çok güzel bir görüntü oluyor

P1090096

P1090097

P1090098

Selamlar
oncelikle paylasim icin cok tesekkurler.. Aklıma takılanlar..
1) Gece karanlıkta gozlere fazla parlak gelmiyor mu?
2) Gostergelerin "içine" ışık yerleştirmeyi hiç düşündünüz mü? yoksa özellikle mi göstergelerin dışına yerleştirdiniz..
iyi günler dilerim, reha

reha' Alıntı:
Selamlar
oncelikle paylasim icin cok tesekkurler.. Aklıma takılanlar..
1) Gece karanlıkta gozlere fazla parlak gelmiyor mu?
2) Gostergelerin "içine" ışık yerleştirmeyi hiç düşündünüz mü? yoksa özellikle mi göstergelerin dışına yerleştirdiniz..
iyi günler dilerim, reha
merhaba reha abi fotoları çok yakından çektiğimden biraz parlak görünmüş olabilir ama
1- gece rahatsız etmiyor uzun yol tecrubem olmadı ama sanmıyorum
2- gösterge içini de düşündüm ama bu stick led daha hoşuma gitti ayrıca panel altına gizlenip ızgaralardan aşağı doğru verdiği için ışığı daha hoş bir görüntüsü oldu

2. yi dört gözle bekliyom bülent 1. sivasdan ahım var biliyosun :D bu sefer bozulmasa bile ahmetle orada arabaları kesin kırarız biz :D

kokteknik' Alıntı:
gösterge paneli söktük üst kısmına gelen 3 er delikli ızgara kısmına 30 cm uzunluğunda led lamba yapıştırdık onuda parklara bağladık artık ön göstergeler çok aydınlık oldu yanlız dikkat edin tek yapıştırma hakkınız var ışın en güzel yansıdığı yeri bulup öyle yapıştırın

Çok güzel olmuş.
Şu anda benim de canımı sıkan bir durum bu. Gece göstergeler okunmuyor, yeşil ışığın varlığı bile zor belli oluyor.
Gündüz vakti tünele falan girildiğinde de okunmuyor. Ben de bu uygulamayı yapacağım.

Eline sağlık bülent abi, içteki o yeşil ışıkları iptal etseydin çok mu karanlık olurdu acaba, laf aramızda yeşili hiç sevmem :D

Herkese merhaba,
bende enson aracıma (dün satıldı :-[) gösterge içlerine şerit halinde led döşetmiştim ... Hakikaten çok güzel oldu,reha bey in bahsettiği gibi gece gözlere yansoma olayıda olmadı ama işçiliği biraz ince...

selamlar

Td 300 lerde kullanılan ledli ikaz ışıklarını alıp ikaz ışıkları gurubunu tamamen değiştirmek daha güzel bir çözüm sanırım , ben araştırdım biraz ancak henüz bulabilmiş değilim.

GRID010573

ndogru' Alıntı:
Td 300 lerde kullanılan ledli ikaz ışıklarını alıp ikaz ışıkları gurubunu tamamen değiştirmek daha güzel bir çözüm sanırım , ben araştırdım biraz ancak henüz bulabilmiş değilim.

ikaz grubunun parça numarası "YAZ100000" zor bulunuyor diğer parçları bulmak kolay ;D ;D ;D , ama kablo demeti, ikaz lamba grubu göstergeler, gösterge kablo grubu, gösterge çerçevesi, dijital km okuyucusu koymanız ve sigorta panelini değiştirmeniz gerekiyor, 1500-2000 TL civarı işçilik hariç bir masfaf çıkar.

Bülent güzel görünüyor eline sağlık, paylaşım için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR