Defender Motor ( 2,5 Düz Dizel )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan legend91 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,501

legend91

Kamp II
Yer
ADANA
Selam arkadaşlar tam Defender almaya karar vermişken tamircimle beraber oturup sohbet ediyorduk, motor yenilemeden bi arkadaş geldi herneyse sohbet defender'a geldi , bana sakın ama sakın bulaşma dedi neden diye sordugumda 2,5 düz dizellerin motoruna bi el attık mı işin içinden cıkamazsın dedi bi araba parası daha harcarsın dedi ve kafam allak bullak oldu , ben de burda paylaşmak istedim ve bilgilerinizi almak istedim...

Etiketler
Ynt: Defender Motor ( 2,5 Düz Dizel )

legend91' Alıntı:
Selam arkadaşlar tam Defender almaya karar vermişken tamircimle beraber oturup sohbet ediyorduk, motor yenilemeden bi arkadaş geldi herneyse sohbet defender'a geldi , bana sakın ama sakın bulaşma dedi neden diye sordugumda 2,5 düz dizellerin motoruna bi el attık mı işin içinden cıkamazsın dedi bi araba parası daha harcarsın dedi ve kafam allak bullak oldu , ben de burda paylaşmak istedim ve bilgilerinizi almak istedim...
merhabalar.
2.5 düz dizel motorun komplesi piyasada 1000 2000 tl'dir. revizyona soksanızda tutacağı okadar olur. blok çatlatmadıktan sonra büyütülecek kadar yormaz. tamiri kolaydır. ben 2 yıldır tek aracım olarak sürekli 2.5 düz dizel defender kullanıyorum. senede 30.000 km yol yapıyorum. kronik problemleri dışında arızası hiç olmadı şükür.
saygılar
Derya Turan

Cok tesekkur ederim bilgilerizden dolayi , peki bana tavsiyeleriniz ne olur sizin gibi tecrubeli bi defender kullanicisindan bilgi almak isterim ;)

Düz dizel motorun ambalajında sıfırı 3600. tl düz dizelin motorunu tamir ettirmeye gerek bile yok. O motor yenilemeciye çok selam söyleyin en yakınındaki bir ford yedek parçacısına gidip motorun yenisinin fiyatını öğreniversin.(3600 tl çıplak motor fiyatıdır. Benzinli defi dizele çevirmek isteyenler için bu fiyata pompa,enjektör,manifolt bağlantılarınıda eklemek gerekir ki buda toplamda yaklaşık 9000 tl falan eder.)

merhabalar.
2.5 düz dizel motorun komplesi piyasada 1000 2000 tl'dir. revizyona soksanızda tutacağı okadar olur. blok çatlatmadıktan sonra büyütülecek kadar yormaz. tamiri kolaydır. ben 2 yıldır tek aracım olarak sürekli 2.5 düz dizel defender kullanıyorum. senede 30.000 km yol yapıyorum. kronik problemleri dışında arızası hiç olmadı şükür.
saygılar
Derya Turan

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=92223.0#ixzz2BYasCPxK
derya bey merhaba
bende 2 yıl oldu defendr arıyorum ama kara veremedim
benimde konuştuğum bir çok kişi tdi almalısın diyor.
siz kullanıyorum dyorsunuz uun performansı nasıl aracınızın memnunmusunuz
yaşadığınız kronik problem nedir
sağlıkla kalın

legend91' Alıntı:
Cok tesekkur ederim bilgilerizden dolayi , peki bana tavsiyeleriniz ne olur sizin gibi tecrubeli bi defender kullanicisindan bilgi almak isterim ;)
Yardımcı olabildiysem sevindim. Bende daha tavsiye verecek kadar tecrübe sahibi değilim aslında. Benden çok daha fazla bilgi ve tecrübe sahibi abilerimiz var forumda. size şu an için söyleyebileceğim 2.5 düz dizel motorlar en sıkıntısız parçası bol masrafı az olan motorlardır.işin içine ne kadar fazla parça ve elektronik giriyorsa tamir bakım fiyatıda o kadar artıyor demektir. yağını suyunu eksik etmeyin düz dizel sizi yolda bırakmaz. ama düz dizel bir defender almadan önce muhakkak kullanın hatta imkanınız varsa tdi bir defender da kullanın.aralarındaki performans farkını görün. sonradan keşke tdi alsaydım diye düşünmeyin. sonuçta birisi 68 bg diğeri 110 bg motor.
saygılar

derya bey merhaba
bende 2 yıl oldu defendr arıyorum ama kara veremedim
benimde konuştuğum bir çok kişi tdi almalısın diyor.
siz kullanıyorum dyorsunuz uun performansı nasıl aracınızın memnunmusunuz
yaşadığınız kronik problem nedir
sağlıkla kalın
[/quote]
merhaba, yukarıda da yazdığım gibi düz dizel motor son derece masrafsız bir motor ancak performansıda o kadar göreceli. benimde şahsi fikrim alırken biraz fazla para verip tdi almak.68 bg bir araçtan çok fazla performans beklemeyin sonuçta 2 ton dan fazla ağırlık sürekli 4 çeker bir araca motor az geliyor. ama bu tamamen tercih meselesi. ben defenderımı alırken benim 3. aracımdı. haftasonları dağ bayır gezer tozarım diye aldım.1 sene beni yeterince tatmin etti. ama şimdi işler değişti defenderla tek başıma kaldım. haftada 700-1000 km yol yapmaya başladım. haftasonları dağ bayır gezisi şimdi offroad a döndü. o yüzden motor banada yetersiz gelmeye başladı. bende şu aralar tdi yada 130luk puma arayışındayım. bu konuda forumda yazılanları okuyun çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. eğer imkanınız varsa hem düz dizel hem tdi kullanarak karar verin.
defenderın kronik sorunlarına gelince. yağ kaçaklarını engelleyemezsiniz. (otoparkta yerde oluşan lekelere alışacaksınız) şunu unutmayın ingilizin altında yağ yoksa içinde de kalmamıştır. ;D diğer kronik prob. debriyaj sistemi. çok sık olmasada ben iki yılda 2 kez debriyaj merkezlerini değiştirdim. alt merkez egzosa yakın olduğu için sıkıntı çıkarttı üst merkezde içeri yağ kaçırmaya başladığı için bir kez contalarını değiştirdim bir kezde yenisini taktırdım. ama bu işlemler gözünüzü korkutmasın alt üst merkez yanlış hatırlamıyorsam 50-60 tl gibi bişeye değişti.
saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR