Defender Yeni Led Stop Lambaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MehmetTurk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 150
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,348

MehmetTurk

Kamp II
Defenderin yeni tip ledli stop/ sinyal lambalarını biliyoruz, Türk sitelerinde rastlayamadım , bir Çin sitesinde 1 cm çap daha küçüğünü buldum.
İngiliz abiler çinde tanesini 2 sterline ürettirip 52 siterline satıyor , set 450 siterlin civarında uçuk bir rakam. 7cm çapında böyle led stop ve sinyal lambaları bilen var mı nerde buluruz ?

Etiketler

Ynt: Defender Yeni Led Stop Lambaları

merhaba arkadaşım öncelikle kolaylıklar diliyorum bende sizin gibi bir çok yeni nesil parça için araştırma yaptım renkli led stoplar ebayda birazdaha uygun fakat bende tekrenk görünmesini istiyorum led olması ile birlikte anı stoplar yada parklar sönük olduğunda camların beyaz yada gri tonda olmasını ,istiyorum bunun maliyetide ingilterede 450 sterlin olduğundan dolayım bende kendim imal etmeyi uygun gördüm sizede tavsiye ederim biraz meşakkatli fakat oldukça eğlenceli, birazda vakit alıyor tabiyki ben parklar stop lambası ve sinyali bir araya topladım gayat güzel oldu resimleri gönderiyorum kolaygelsin ben 4 aydır uğraşıyorum sona yaklaşmak üzereyim :smiley: ışık parlak olduğu için telefon ile net çekememiş olabilirim.

tşk özhan bey bir çok çalışma yapıldı aracın tamamen bitirmeye çalışıyorum bitince tüm detayları yayınlayacağım torpido tamponlar döşeme vs... birçok çalışmam var

Harika olmuş Bende buna benzer bir çalışma planlıyordum ki sizin yaptığınızı gördüm.

Biraz daha fazla resim gönderirsen bana çok yardımcı olursun.

Birde Sinyal camı bu modellerde sabit led takmak için nasıl ayırdın sinyal camını

Teşekkürler

farklı resim konusunda yardımcı olamayacağım şuan için olan resimler bunlar ,
stop dibi ile camı yatarda ayırdım dikkat edın kalımla kesin

merolzö' Alıntı:
farklı resim konusunda yardımcı olamayacağım şuan için olan resimler bunlar ,
stop dibi ile camı yatarda ayırdım dikkat edın kalımla kesin

Biraz daha açarmısınız tam anlayamadım nasıl ayırdığınızı

170 sterlinlik light poda 2.000tl ödedik ve hala gümrükten alamadık :-\

M.Erol bey , tebrik ederim güzel olmuş . Ben de elektronikçiyim led montaj sorunum yok ancak bu yeni tip boş kasaları nerden ve kaça aldğınızı merak ettim bir de dış çapları kaç cm dir . boş kasaların parça kodu veya ingilizce yazılışı nasıl ? Selamlar teşekkürler

bir kaç resim resim daha buldum paylaşıyorum ,
stop ları dibinden ayırabilmek için bir kalıp yapıp genelde mobilyacıların kullandığı yatar testerede
dibinden ayırdım biraz karmaşık keserken çok dikkat etmelisiniz kalıba dayayıp yuvarlayarak testerenin ucunu kullanarak kesin sıcak suyla ısıyla çıkarmaya uğraşmayın :D bir kaç gün sökmek için uğraşan birini tanıyorum başarılı olamadı :smiley: şaka biryana çıkmıyor kaynaklı ısı kaynaklı ve preste basılmış diye tahmın ediyorum mecburen keseceğiz ben öyle yaptım sonra kesilen kenarı zımpara yaptım palet zımparada ellede yapabilirsiniz fakat düzgün çıkmayabilir tabanı düz olan zımpara makinası ideal, sonra ledleri istediğinixz gibi içine dizin ben bir aparat ile vidalı yapmayı dusunuyorum yapıstırıcı sonradan mudahaleye ımkan vermıyor ben beyaz smd led kullandım ledın rengını degıstırmek ıcın kırmızı folyo kullandım boyamayıda denedım ama aynı tonda ışık alınamıyor folyo benim için uygun bir malzeme olduguna karar verdım folyoyu şefafbir 0.5 mm asetata yapıstırdım ortasını delip sinyal ampulunu aradan cıkardım o sarı renk oldu kapagı far boyası ıle cok hafıfı sıyaha boyadım ama cok az yanı var yok arası silikonlayıp kapattım konsepti ortaya cıktı bu iş için 5 tane gerıvıtes zıyan ettım led falan yanlış baglayıp bozdugum oldu sımdı ortaya cıktı ve gayet guzel calsıyor ıkı halka ledi park lambası olarak kullanıyorum baya ısık yapıyopr ama gözü yormuyor camın içine kumlu folyo yapıstırınca renk birazdaha sofistıke hal alıyor onuda deneye bılırsınız gayet guzel oluyor oda ben krıstalıze ısıgı sectım stop lambası olarakta 5 kollu 24 smd ledlı cıcek led kullandım stoplar oldukça iyi oldu dort modulu parklar yanık olarak kullanacagım stop ve sınyalelr ıcınde yani herkese kolaylıklar dilerim

buda yeni tip torpido çalışmam göğüs şuan bambaşka onun fotolarınıda ilerleyen zamanda ekleyeceğim materyalde değişikliğe gittim sıcak ve soguk dengesinde genleşme oluyordu ama fikir verebilir

Anladım, siz yeni nas tip ,ampüllü stop lambalarını dağıtıp lede çeviriyorsunuz . Bu Nas tip stoplarda bir alt yatak var 2.5- 3 sterlin civarında stopun camı ise ampül veya led grubuna tümleşik yapılmışki vatandaş led için 500 siterlin bayılsın diye ...Aslında o alt yataga cam uydurulabilir.
Tır için çerkez marka stoplar var ölçüsünü kontrol etmek lazım . Benim Çinde bulduğum led stoplar ise 1 cm çap daha küçük , ısmarladım gelince durumu anlatırım. ikisi 30 kusur dolar uğraşmaya değmez fakat sadece kırmızı var .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.