Defender'a 300TDİ Motor ve RN380 Şanzuman Takılması Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,378

dturan

hayal ettiğin yere git..
Yer
Kocaeli
Web
www.dekalazer.net
Telsiz Çağrı Kodu
TA1IDT
defender a 300 tdı motoru ve rn380 şanzuman taktırmak ne kadar maliyet isteyen bir işlemdir.? 0 yada 2.el 300tdı nereden nekadara alınabilir? şanzuman lt kullanılabilirmi? bu işlemleri yapanlar yada bilgisi olanlardan fikir almak isterim.aracımda 2500 düz dizel temiz motor var. ancak uzun yıllar kullanmak istediğim için önümüzdeki birkaç yıl içerisinde motoru değiştirmek istiyorum. 300 tdı mi? puma mı? maliyet açısından daha hesaplı olur?
herkese iyi günler ve şimdiden iyi bayramlar dilerim.

Etiketler
Ynt: Defender'a 300TDİ Motor ve RN380 Şanzuman Takılması Hakkında

En ucuza güç istiyorsanız Nissan bd30 işinizi görecektir. Puma motor 300tdi'dan çok daha güçlü ve daha ucuz. Hem şanzımanınızı değiştirmenizede gerek yok. 33 lastikli 1.41 oranlı puma motorlu defendera orjinal ebattaki lastikli ve 300 tdi motorlu defender yetişemiyor, ne rampada ne düz yolda. Test ettik onayladık...

sword7' Alıntı:
En ucuza güç istiyorsanız Nissan bd30 işinizi görecektir. Puma motor 300tdi'dan çok daha güçlü ve daha ucuz. Hem şanzımanınızı değiştirmenizede gerek yok. 33 lastikli 1.41 oranlı puma motorlu defendera orjinal ebattaki lastikli ve 300 tdi motorlu defender yetişemiyor, ne rampada ne düz yolda. Test ettik onayladık...
puma motor dan kasıt 130 luk ford transit motorlarımıdır? benim güç ile çok sıkıntım yok ancak uzun ömürlü ve daha ekonomik olsun istiyorum. halihazırda ford focus ve transit kullanıyorum tork ve güç konusunda bana yeterli motorlar. ama 2 tonluk sürekli dört çeker bir araçta nekadar performans düşer denemek görmek lazım. bu motorlar için ford servisleriylemi irtibata geçmem lazım? teşekkür ederim ilginize.

dturan' Alıntı:
puma motor dan kasıt 130 luk ford transit motorlarımıdır? benim güç ile çok sıkıntım yok ancak uzun ömürlü ve daha ekonomik olsun istiyorum. halihazırda ford focus ve transit kullanıyorum tork ve güç konusunda bana yeterli motorlar. ama 2 tonluk sürekli dört çeker bir araçta nekadar performans düşer denemek görmek lazım. bu motorlar için ford servisleriylemi irtibata geçmem lazım? teşekkür ederim ilginize.

Fordu nasıl götürüyorsa defenderıda öyle götürüyor 130'luk motor. Kullanıyorum ve söylüyorum :smiley: Daha ekonomikten kasıt yakıtsa hiç değiştirmeyin motorunuzu. Benim için önemli olan güç olduğu için değiştirdim.

300tdı da neymiş. Puma güç patlaması yaşatıyor araca :D

puma tek alternatif geçerim bu konuda okadar çak açılmış başlık varki onları okuyun !

dturan' Alıntı:
defender a 300 tdı motoru ve rn380 şanzuman taktırmak ne kadar maliyet isteyen bir işlemdir.? 0 yada 2.el 300tdı nereden nekadara alınabilir? şanzuman lt kullanılabilirmi? bu işlemleri yapanlar yada bilgisi olanlardan fikir almak isterim.aracımda 2500 düz dizel temiz motor var. ancak uzun yıllar kullanmak istediğim için önümüzdeki birkaç yıl içerisinde motoru değiştirmek istiyorum. 300 tdı mi? puma mı? maliyet açısından daha hesaplı olur?
herkese iyi günler ve şimdiden iyi bayramlar dilerim.
selamlar 300tdi motor rn 380 şanzıman ve arazi 1.41 veya 1.21 takım15 bin tl civarlarında + işcilik biyasada 300tdi motor 2.el 7.500 tl civarında bulabilrsiniz tabiki motorun durumunu bilemiyorsunuz şansınıza puma motorunu 2.el çok heryerde bulabilirsiniz yanlız dikkatli olmak lağzım piyasada 130 hp motordiye 100 hp lik motorlarıda alabilirsiniz maliyeti ise 6000 tl civarlarında 300 tdi motoru takım olarak sorunsuz atabilirsiniz yada sadece motoru atarsınız üzerindeki mevcut şanzımanın pirizdirek milini uzatır kullanırsınız arazi ise üzerindeki mevcut olanı 1.667 dir ya revizyon yapar 1.41 e cevirir yada 1.21 e çevirirsiniz bu işlem 1.600 tl civarı tutar cıkmaları 1.500 tl ile 2000 tl arasıdır yada başka bir altarnatif mevcut motorunuzu orjinal turbo kullanarak araziyide tadilat yaparak kullanabilirsiniz
300 tdi takım 15000 tl + işcilik + ruhsat ve projeler ?
fort motoru 6000 tl + işcilik + şanzıman + arazi ? ruhsat ve projeler?
mevcut motoru turbo ya çevirmek + şanzıman +arazi revzyonu 10000 tl ruhsat ve projelere gerek yok
uzun zaman kullanacaksanız turboyu öneririm en azından motorunuz tamamen faprikasyon sıfır oluyor çekişi performansı mükemmel saygılar

takoser' Alıntı:
selamlar 300tdi motor rn 380 şanzıman ve arazi 1.41 veya 1.21 takım15 bin tl civarlarında + işcilik biyasada 300tdi motor 2.el 7.500 tl civarında bulabilrsiniz tabiki motorun durumunu bilemiyorsunuz şansınıza puma motorunu 2.el çok heryerde bulabilirsiniz yanlız dikkatli olmak lağzım piyasada 130 hp motordiye 100 hp lik motorlarıda alabilirsiniz maliyeti ise 6000 tl civarlarında 300 tdi motoru takım olarak sorunsuz atabilirsiniz yada sadece motoru atarsınız üzerindeki mevcut şanzımanın pirizdirek milini uzatır kullanırsınız arazi ise üzerindeki mevcut olanı 1.667 dir ya revizyon yapar 1.41 e cevirir yada 1.21 e çevirirsiniz bu işlem 1.600 tl civarı tutar cıkmaları 1.500 tl ile 2000 tl arasıdır yada başka bir altarnatif mevcut motorunuzu orjinal turbo kullanarak araziyide tadilat yaparak kullanabilirsiniz
mevcut motoru turbo ya çevirmek + şanzıman +arazi revzyonu 10000 tl ruhsat ve projelere gerek yok
uzun zaman kullanacaksanız turboyu öneririm en azından motorunuz tamamen faprikasyon sıfır oluyor çekişi performansı mükemmel saygılar
Bilgi için teşekkür ederim. motor konusunda çok acil olmasa da ford da karar kıldım. bunun en büyük sebebi bol ve ucuz yedek parça, servis ve ekonomi. Uygulaması biraz zor olabilir (2 ton luk bir arabada kaynak ile uzatılmış prizdireğe ne kadar güvenebilirim bilemedim) ama 10.000 tl şuan çok büyük para benim için. o yüzden bu yılda bu şekilde kullanmaya karar verdim. önümüzdeki yıl inşallah bu operasyonu yapıcam.

Unutmadan, hiç ankaraya gelmedim şimdiye kadar inşallah bu sene gelip sizlerle tanışarak bir çayınızı içicem.

saygılar.

Abim rn 380 şanzıman sizin elinizdemi var

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri