defendere ısızu dmax 3,0 litrelik common rail dizel motor takılabilirmi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilk adım Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,182

ilk adım

Yeni Üye
arkadaşlar hayalimde defender alıp ısızu dmax motoru ve şanzumanı koymak var bunula ilgili tecrübesi olan varmı bu işlem olursa artıları eksileri ne olabilir

Etiketler
Ynt: defendere ısızu dmax 3,0 litrelik common rail dizel motor takılabilirmi

Bence isuzu alıp üzerine land kasası atın daha iyi olur.

şu isuzunun motorları şahane ya özellikle dmaxlardaki 2.5 tdi ve 3.0 tdilerinki , seside güzel çekişide ama takılırmı takılmazmı bilmiyorum

şanzumanı uydurmak belki biraz zor olabilir ama isuzu motoru defender şanzumanına bir flanş ile akuple edildikten sonra motor takoz yerleri ayarlanabilir. motor kısacası uydurulur da şanzuman biraz zor olabilir. benim görüşüm. :smiley:

sanırım ozamanda motor şanzumana çok güçlü gelebilir ısuzu motoru 163 bg diye biliyorum herkes puma motor koyuyor ama ısuzu motoru pumaya göre daha güçlü ve az yakar diye ısuzu düşünmüştüm ama sanırım uygulayan yok artıları eksileri bilinmedigi için çekimser kaldım

Defender'a 163 bg çok gelmez, 180 bg gücünde V8 motorlu Defender'lar var. Teknik olarak motoru uydurmak bir sorun, asıl sorun ise yeni kanuna göre bu motor değişikliğini işletmek. İsterseniz önce o kısmı araştırın.

Beyinli motorları beyinsiz arabalara uydurmak biraz sorun diye biliyorum :smiley:

yeni nesil motorların hepsi ciddi elektornik sistmelerle dolu ve araç bu sistemleri desteklemediğinde motor çalışması sıkıntılı yada hiç çalışmıyor.

163 bg fazla gelir derken araca diil şanzumanla uyum sorunundan dolayı dedim yada rn 380 şanzumana uydurmak zorunda kalırız ona uyum saglarmı acaba

ha şu cjlerede takıyorlar bu motorların fiyatları nedir acaba hep merak etmişimdir?

Çıkma 4-5 bin aksesuarlar hariç.

defenderlerde falan bayağı kullanılıyor bu kadar sıksa fiyatının bu kadar fazla olması biraz anormal ama güçlü motordur gerçekten...

çıkma pumalar biraz şans meselesi. zinciri yağ basıncı ile gerdiren bir sistemi var bloğun ön tarafında. eğer o sistemde bir aksaklık olursa ve belli bir km den sonra mutlaka oluyor zincir gerilemiyor. bunun neticesinde senteden atma olayı oluyor. motor senteden atınca artık gerisini siz düşünün kapak mutlaka patlar. sonuç olarak yeniden bir motor parası masrafı yapılır. en iyisi 300 tdi motor araştırıp bulmak.

Çıkma 300Tdi neredeyse sandık Puma parasına.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.