Discovery 2 Genel Sorular Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,599

Etiketler

Merhaba,

Oncelikle iyi bayramlar herkese.

Arka tampon sag tarafi cok az kirilmis benden once. Bunun icin tum tampon degistirmeden bir cozum uretilebilir mi diye sorusturdum. Bazi kisiler bu kisma (fotograftaki) benzer siyah plastik yama diyecegim, benzer sekilde bir yapistirma yaptirmayi tavsiye etti. Hic farkedilmez, sadece kucuk alan nasilsa dediler. Zaten sadece plastik kismi kirik.

Ne dersiniz? Tavsiye eder misiniz? Yoksa eskisinden de mi beter olur? Stop lambasi saglam. Sadece plastik kismi kirik.Ekli dosyayı görüntüle 63167

Yeni bir arka tampon oldukca tuzluya patlayacak aksi takdirde. Ya da ozel demir tamponlar goruyorum satilik ilanlarinda. Offroad icin yaptirmislar, vinc icin yaptirmislar. Britpart'in video'larinda da goruyorum yeni tampon. Daha kucuk sanirim ama icinde plastik aksam yok, celik galiba.

Tavsiyeleriniz ne olur?

Cok tesekkurler,

Ferhat
Merhaba,

Arka tamponu sonunda guvendigim bir ustaya yaptirdim. Tamponu cikartmadan bile halletti. Cok ince gozenekli bir demir tel parcalari ile once kucuk kucuk ince yerleri yakip/isitip plastige ve plastik kisimlarin icine dolduruyor. Plastik ile demir kisim birlesiyor adeta. Buyuk kirik olan yere bu telin buyuk levha parcasini yine ayni yama modeli ile birlestirdi. Tamamen duzeltti. Ustune macun cekti. Kuruduktan sonra siyah sprey boya ile boyadi. Tum islemi tamponu yerinden cikartmadan yapti.

Once cikartacakti, ama sonra park-sensor'lerinin kablolarinin aracin icine dek gittigini, socket'ler olmadan yapildigini gorduk. Ya tamponda kesik yapilacakti, ya da kablo kesilip tekrar birlestirilecekti. Benim gozum yemedi, istemedim. Tamponu cikartmadan yapti.

Butun plastik parcalari boyamadigi icin renk farki var tabii. Ama rahatsiz etmiyor goruntusu. Sonucta benim Disco hicbir zaman cirlop temiz dolasmiyor :smiley:

Fotograf ekte. Bence harika oldu. Eskisinden de daha iyi. Tabii catlama, portleme ve yapar mi sicaklarda, sicak-soguk farkliliklarinda, ya da ufak bir tampon degmesinde ne olur bilmiyorum, zaman gosterecek. Cikma tampon ya da yeni demir tampon almaktansa simdilik bu sekilde devam. Sonuc basarili :smiley:

20171123 140934

Merhaba 2001 td5 aracım var motor sarsıntılı çalışıyor motor takozları yeni tüm hortumları sıfırladık yağ vs kaçağı yok ama sarsıntıyı anlayamıyorum enjektörlerinde hafif yağlanma var izmirde tavsiye edebileceğiniz usta varmı?

Ooo..sizlerin askerlik daha çok , boruydu, puldu, suydu, contaydi, ômür biter landa ariza bitmez yazdirin arka cama

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ooo..sizlerin askerlik daha çok , boruydu, puldu, suydu, contaydi, ômür biter landa ariza bitmez yazdirin arka cama

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
16 senelik olup sorunsuz gezen araç söylesene bana?
16 senelik araç alıp elini sürmezsen dert tasa bitmez tabi siz öyle yaptınız herhalde bu kadar içlendiğinize göre

Sorunlarıyla bıktıran disco 2 yok..
.
Masraf etmeden bineyim lem buna benden sonraki uğraşsın banane diyen disco 2 kullanıcıları ve sorunlar zinciriyle dolu araçları var ,onları kastediyorsanız haklısınız

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.