DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Di̇zel Araç İle Kişin Norveç

'YURT DIŞI GEZİ NOTLARI' forumunda xmuratalix tarafından 2 Aralık 2019 20:16 tarihinde açılan konu 84 kişi tarafından okunmuş, 2 cevap yazılmıştır

1. xmuratalix

xmuratalix seyahat ya resulallah

Alınan Beğeni:
    2
    Ocak ve şubat aylarında kuzey ışıklarını görmek için Rusya üzeri Finlandiya Norveç ve İsveç'e dizel araçla gidilebilir mi? Malum mazot donmaya meyilli bir yakıt. webosto ve Motor çalışması açısından sorun yaşar mıyım?

Etiketler:

2. bartek

bartek Zirve

Alınan Beğeni:
    609
    Orada kış dizeli satilacagi için yakıtta problem olacağını sanmıyorum. Çok sıkısırsaniz benzinliklerde gaz yağı benzeri katkılar satılıyor olabilir.
    Yalnız motor yağini uygun seçmelisin. Oradakiler ne kullanıyor öğrenmelisin.
    Mutlu akünün soğuğa dayanıklı askeri aküleri var,ondan almalısın ya da gittiğin yerde akünü degistirmelisin.
    Antifriz oranını artirmalisin.
    Yollar açık mı öğrenmelisin.
    Acil durumlar için yardım çağıracak durumda olmalısın.

3. xmuratalix

xmuratalix seyahat ya resulallah

Alınan Beğeni:
    2
    Cevap için teşekkürler. Bire bir deneyimleyen arkadaşlar varsa onlar yazarsa daha iyi olur düşüncesindeyim.
    1.Katkı konusunu araştırdım. değişik markalarda var. Gaz yağı yeni nesil araçlarda filitreden geçemiyor deniyor.
    2.Akü konusunu bilmiyorum. Bakacağım.
    3.Motor yağı mobil 0w40 kullanıyorum. -30 derece kadar akışkan. Ama daha düşük değer var mı bilmiyorum.
    4.Antifriz -56 derece bulabildim ve aracımda var.
    4. Yollar genelde açık oluyormuş malum kış memleketleri bizde ki gibi değil. mesela okullarda kar tatili olmuyormuş.:yum:
    5.Acil durum için her halde cep telefonu yeterli olacaktır?

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...