Doblo Cargo Maxi Xl Için Muhtemel Proje

drtayfun

Kamp I
Mesajlar
195
Tepkime puanı
90
Bugün tavan heki'si için deliği açtık , tavan saçının inceliği ve eğri büğrü olması işimizi zorlaştırdı ama biraz uğraşıp hallettik gibi. Umarım su kaçırmaz. 38*38 fanlı bir tip seçtim , yeter bence.


 

drtayfun

Kamp I
Mesajlar
195
Tepkime puanı
90
Bu arada araç küçük diyenler için = 2 adet tam boy bisikleti içeri koyabiliyorum. Böylece gezilerde eşim ve ben rahat edeceğiz. Hedefim 2 kişilik yatak ,WC,Duş, ocak, buzdolabı ve 2 bisikletli bir yolculuk idi , ona göre projelendirdim , tamam oldu gibi görünüyor.
 

SNN76

EFELİK EFENDİLİKTİR...
Mesajlar
429
Tepkime puanı
433
elinize sağlık gerçekten çok güzel bir dönüşüm. bilgi almak için soruyorum tavan havalandırmasını neden arka kapı tarafına koydunuz, daha iyi havalanma sağlaması vb. özel bir nedeni var mı? genelde aracın ortasına ya da yakınına konulduğu için sizin farklı uygulamanız dikkatimi çekti.
 

drtayfun

Kamp I
Mesajlar
195
Tepkime puanı
90
Özellikle arkaya koydum. Gereğinde ön camlar açılabiliyor , o yüzden orada havalandırmaya çok gerek yok ,araç zaten küçük ne kadar arkaya yakın olursa o kadar iyi olur diye düşündüm , hava akımı olur. Ayrıca arka kapılar açılıp küçük bir çadır bölme kurulunca orayı da havalandırır.
 

SNN76

EFELİK EFENDİLİKTİR...
Mesajlar
429
Tepkime puanı
433
güzel düşünce, cevap için teşekkür ederim, kolay gelsin...
 

drtayfun

Kamp I
Mesajlar
195
Tepkime puanı
90
Tekrardan merhabalar. Doblo'nun işini büyük ölçüde bitirdim ve 1 hafta, 2.500 km süren bir Karadeniz gezisine çıktım. Kısa kısa notları paylaşayım :
Gidiş- geliş ortalama yakıt tüketimi 4.9 lt/100 km oldu. Kendi hesabı biraz daha fazla gösterdiği için bu rakamdan memnunum.
Yaptığım izolasyonlardan çok yarar sağladım , hem sessiz bir yolculuk oldu , hem de sıcağı fazla hissetmedik , klimayı 1. kademede bile çalıştıramadık , açıp kapatmamız gerekti. Geceleri de sadece üst havalandırmayı açarak yatabildik, fanı hiç çalıştırmadık desek yeridir. Sabaha karşı hafiften üstümüze bir şey aldık o kadar.
Buzdolabı çok iş gördü , kahvaltılıklar ve içecekler oradaydı , en düşük kademede gayet iyi çalıştı. Günübirlik kalmalar yaptığımız için 20 saatten fazla yaşam aküsüyle işi olmadı , bu sürede gayet güzel işini gördü. Geceleri de üstünde yattığımız halde sesini çok az duyduk (Ki ben gürültüye çok hassasım). Akü max. ne kadar çalıştırır ölçemedim dolayısıyla.
Portatif WC ile işimiz hiç olmadı , kampinglerdekiler ve benzincilerdekileri kullandık , daha uygarlıktan uzak yerlerde işe yarayacak demek ki.
Duş işe yaradı , hem kirlenen ayak ve terliklerimizi yıkadık , hem tabak-çanak. 2 kere doldurduk o da yetti.
Yapış amacım kafamıza göre yola çıkalım , beğendiğimiz otel , kamping , neresi olursa orada kalalım idi , bu yüzden işimizi gayet gördü.
1-2 fotoğraf :

Gördüğünüz 2 bisiklet de aracın içinde yolculuk etti.


Sümela manastırı ve Ziganaları dolaştık.


Ilgaz dağları milli parkı kayak merkezine gittik , henüz tesisler bitmemiş , çadır ve karavan için de yer olacağını söyledi görevli. Ama ateş yakmak tabii ki yasak ! Resim çekip döndük.
 

drtayfun

Kamp I
Mesajlar
195
Tepkime puanı
90
Çınarsuyu Tabiat Parkı , belediyeye ait ve düzenli , temiz bir yer , hemen deniz kenarı, tavsiye ederim.


Elektrik kutuları var , hemen arkada ağacın dibinde görünüyor


Hemen plaj , hemen su . Fakat Karadeniz tabii , dalgalı . Ama sabah erken saatlerde durgun ve temiz oluyor ,
o zaman tavsiye ederim.


Ateş yakılabiliyor , sıkıntı yok.
 


Forum istatistikleri

Konular
100,031
Mesajlar
1,476,962
Kullanıcılar
167,897
Son üye
Ahmet Ünal

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Üst